Трансформација на Света Софија во џамија

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Токмак, не се работи за предмет или материјална вредност за која законски може да се одреди чија е.

Батали, хемероиди да добијам ако цитирам уште еден твој пост.
Facts dont care about your feelings. Заслужуваш хемороиди пошто си идиот.
 
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
I ovoj nastan nekade bese predviden od Pravoslavnite Sveti Otci,i samo ukazuva na faktot deka ziveeme vo polsednite vreminja,koj ja cita Biblijata znae dobro za sto stanuva zbor koga se misli na poslednite vreminja,a da e taka ima mnogu dokazi koi veke se ocigledni...Slava mu na Boga za sve
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
I ovoj nastan bese predviden i prorocen od Pravoslavnite Sveti Otci,
Дај да го видиме предвидувањето.
Автоматски споено мислење:

Moli se na Gospoda,ako si veren Bog ke te zapoznae so vistinata i ke ti gi otvori ocite na nacin kako sto samo On moze
Абе рече дека светите отци го предвиделе овој настан. Дај да го видиме предвидувањето кај е напишано, инаку ќе мислиме дека си лажго.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
Дај да го видиме предвидувањето.
Автоматски споено мислење:



Абе рече дека светите отци го предвиделе овој настан. Дај да го видиме предвидувањето кај е напишано, инаку ќе мислиме дека си лажго.
Автоматски споено мислење:



Абе рече дека светите отци го предвиделе овој настан. Дај да го видиме предвидувањето кај е напишано, инаку ќе мислиме дека си лажго.
Moli se na Gospoda,ako si veren Bog ke te zapoznae so vistinata i ke ti gi otvori ocite na nacin kako sto samo On moze
Mislete sto sakate,a ako ve interesiraat prorostvata na Svetite Otci potrudete se da procitate nekoja Nivna kniga i zitijata sto gi napisale
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Mislete sto sakate,a ako ve interesiraat prorostvata na Svetite Otci potrudete se da procitate nekoja Nivna kniga i zitijata sto gi napisale
Ништо така, не чини да си религиозен а да лажеш. Напиша дека светите отци го предвиделе овој настан. Јас не ти верувам, еве најди некое житие, книвче, било што, каде што е предвиден овој настан. Ако не најдеш, значи дека лажиш и ќе завршиш во пеколот, кај лажговците.
 
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
Ne se sekiraj Ti za mene brate,a za toa sto mi mislis loso da zavrsam Gospod neka ti prosti,Jas nemam sto da kazam poveke za ova...tolku od mene
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ne se sekiraj Ti za mene brate,a za toa sto mi mislis loso da zavrsam Gospod neka ti prosti,Jas nemam sto da kazam poveke za ova i kako da ti kazam nesto za sto i sam nemas poima...tolku od mene
Да бе толку, те фатија во лага и да те нема.

Ќе завршиш ти во некое казанче, гледам јас.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Грците имаат врска со Византија како што Американците имаа врска со предколумбовска Америка. Инаку не знам како ке реагираат УНЕСКО или под чија заштита е, ама кога во Сирија ја уништија Палмира (или дел од Палмира не ме држете за збор), ништо чудно и на ова уништување не реагираат...
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.595
Грците имаат врска со Византија како што Американците имаа врска со предколумбовска Америка. Инаку не знам како ке реагираат УНЕСКО или под чија заштита е, ама кога во Сирија ја уништија Палмира (или дел од Палмира не ме држете за збор), ништо чудно и на ова уништување не реагираат...
Кога ќе ја кренат во воздух Аја Софиа тогаш ќе е уништување.
Сега е политика и никој ништо не може да направи во однос на тоа... само секој ќе си каже што си има и толку. Ќе заврши.

Кој ќе отиде и ќе ја врати Аја Софиа да биде музеј? Ќе ја уценуваат Турција и Ердоган? Или пак ќе одиме на крстоносни војни и ќе ја враќаме да биде црква?
Каква? Православна или католичка?

А да почне војна во чија основа ќе има религиозна вековна омраза помеѓу христијаните и муслиманите?
Што велите на тоа?

 
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
Да бе толку, те фатија во лага и да те нема.

Ќе завршиш ти во некое казанче, гледам јас.
Mnogu brzo ocenuvas i sudis prijatele,a neznaes nisto za mene a baska sto poentata ne mi bese tolku za nastanot tuka,tuku da posocam deka ziveeme vo poslednite vreminja,za sto ima mnogu prorocanstva,koj saka da doznae neka se potrudi malku. Zrgesiv i jas sto pisuvam tuka,Neka mi prostat drugite
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Mnogu brzo ocenuvas i sudis prijatele,a neznaes nisto za mene a baska sto poentata ne mi bese tolku za nastanot tuka,tuku da posocam deka ziveeme vo poslednite vreminja,za sto ima mnogu prorocanstva,koj saka da doznae neka se potrudi malku. Zrgesiv i jas sto pisuvam tuka,Neka mi prostat drugite
Не знам јас тебе што ти беше поентата, ама ти јасно напиша дека светите православни отци го предвиделе овој настан. Дај да видиме каде е предвиден овој настан, мора негде да пишува ако велиш дека го предвиделе. И пази, не ти барам јас ептен прецизно да пишува дека на ден тој и тој Ердоган ќе ја претвори Света Софија во џамија, не мора така, ама дај да видиме нешто напишано од светите отци што барем малку би личело на предвидување на овој настан.

Ако нема такво нешто, имаш две опции. Првата ти е да признаеш дека лажеше, да се покаеш и да се извиниш, а другата ти е котлето во пеколот, затоа што лажното сведочење е грев, а за грев занеш каде се оди.
 
Последно уредено:

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.595
Како што ти имаш по своја волја да живееш во последните твои времиња, остави ги другите да живеат според нивните времиња.... која е потребата твоето верување насекаде да го пикаш да биде нечија туѓа реалност?
Те праша убаво човекот каде тоа може да се видат пророчките визии на „светите отци“ во однос на овие ствари за кои дискутираат тука - ти напна со богови и сешто...
Молчи си и гледај си патот ако не знаеш да одговориш и си напишал нешто за кое не си реално размислил доволно добро...

Да читаме сега светци и житија за да одгатнеме што ќе биде со Аја Софиа? Според втоите писанија ништо нема да се случи! Ќе дојде Христос ќе си земе вересијата и никому нема да му е гајле за камењата наредени да бидат уметност за човечкото око и дух!
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Најдобриот натпис на оваа тема и тоа од турски напреден човек
 

Kajgana Shop

На врв Bottom