Трансфери по Евробаскет

Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Како изигра до крајот...пратеше ,можеби?
Јас го гледав цел натпревар, игра заедно со Валанчунас.:pos:
Иначе добар беше Пеџа, само какви блокови правеше :icon_lol:
Опасен е...

Иначе пред тоа го гледав натпреварот со Фени Индустри и Панатинаикос, леле ги скинаа бе на нашиве :confused:
107:70 :tapp:
Еее го нема Војдан да дава тројки и да краде топки. Соколов добар беше иначе, ама другите слабо.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Како изигра до крајот...пратеше ,можеби?
Го гледав само почетокот, јаки блокади, прецизни од под кош удари, и преедобар во одбрана. Ако продолжи со ова темпо, идеме на Олимпијада :vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Во одбрана беше одличен имаше и некоја банана а и во напад изигра добар пикенрол за 2+1 и го погоди слободното :) правеше добри блокови во одбрана беше ептен добар вечерта ја даваа снимка на спортклуб ја гледав до крај.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Го гледав само почетокот, јаки блокади, прецизни од под кош удари, и преедобар во одбрана. Ако продолжи со ова темпо, идеме на Олимпијада :vozbud:
На Олимпијада одиме секако...вака само ќе ги декласираме противниците :D:icon_mrgr:
--- надополнето: Sep 30, 2011 11:15 AM ---
Јас го гледав цел натпревар, игра заедно со Валанчунас.:pos:
Иначе добар беше Пеџа, само какви блокови правеше :icon_lol:
Опасен е...

Иначе пред тоа го гледав натпреварот со Фени Индустри и Панатинаикос, леле ги скинаа бе на нашиве :confused:
107:70 :tapp:
Еее го нема Војдан да дава тројки и да краде топки. Соколов добар беше иначе, ама другите слабо.
Фени се катастрофа сезонава...останаа без повеќе играчи...:cool::P
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Јас го гледав цел натпревар, игра заедно со Валанчунас.:pos:
Иначе добар беше Пеџа, само какви блокови правеше :icon_lol:
Опасен е...

Иначе пред тоа го гледав натпреварот со Фени Индустри и Панатинаикос, леле ги скинаа бе на нашиве :confused:
107:70 :tapp:
Еее го нема Војдан да дава тројки и да краде топки. Соколов добар беше иначе, ама другите слабо.
А што очекуваш бе?Јас сум и изненаден како успеале да дадат 70 поени,а да примат само 107.Панатинаикос е тоа бе,сепак една од најјаките 3-4 екипи во Европа.Тие во добар ден можат да победат и добар дел од НБА екипите,а не Фени.........
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
А што очекуваш бе?Јас сум и изненаден како успеале да дадат 70 поени,а да примат само 107.Панатинаикос е тоа бе,сепак една од најјаките 3-4 екипи во Европа.Тие во добар ден можат да победат и добар дел од НБА екипите,а не Фени.........
Ајде да видиме што ќе сторат со Левски :Phttp://www.sportmedia.tv/event.php?id=449
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Денеска Левски -Фени 84-79. За Левски Евтимов со 20 поени, Ангелов со 17 поени, Хал и Иванов со 12 поени. За Фени со 18 поени Фраj, Соколов со 17 поени, Самарджиев и Симоноски со 12 поени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom