Трансексуалност (општо)

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.464
Поени од реакции
19.090
Ова ќе биде страшно само и само ако почнат да трошат наши пари (Taxpayers money) за да им сменат пол.
Ако семејството им платило на мочковци да менуваат пол, тогаш ме заболе и за родителите и за децата.
Decata mora da se zastitat.
Ako na nekoi in gi odzemaat decata za droga, alkohol, zlostavuvanje, tepanje, treba i za vakvi raboti.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.751
Поени од реакции
16.577
Decata mora da se zastitat.
Ako na nekoi in gi odzemaat decata za droga, alkohol, zlostavuvanje, tepanje, treba i za vakvi raboti.
За тоа постои служба која треба да си бере гајле.
Единствено тука може да се влијае на потиснување на медиумската пропаганда.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.677
Поени од реакции
12.544
За тоа постои служба која треба да си бере гајле.
Единствено тука може да се влијае на потиснување на медиумската пропаганда.
Не, туку треба и законодавство, покрај ефикасни и ефективни институции. Ние го немаме тоа. Медиумската пропаганда не вродува со плод. Таа може да ги забрза процесите преку одреден притисок и тоа е сѐ.

Невладините се како досадни муви, одма ќе се залепат против истиот закон затоа што детето не треба да се одземе од родителите или родителот! Во одредени случаеви треба, привремено или трајно. Ова е еден од тие случаи. Секако, и казни за родителите.

Ова движење прерасна во идеологија. Не знам која беше коконата на Топ Тема каде одлуката на Владата (која важеше неколку дена) за промената на полот со јавни пари, ја правдаше под изговорот "било поради здравје" ! Од друга страна сеуште не се посветиле на прашањето околу големата стапка на смртност на новороденчиња и родилки и повторно сме на врвот во Европа!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.751
Поени од реакции
16.577
Не, туку треба и законодавство, покрај ефикасни и ефективни институции. Ние го немаме тоа. Медиумската пропаганда не вродува со плод. Таа може да ги забрза процесите преку одреден притисок и тоа е сѐ.

Невладините се како досадни муви, одма ќе се залепат против истиот закон затоа што детето не треба да се одземе од родителите или родителот! Во одредени случаеви треба, привремено или трајно. Ова е еден од тие случаи. Секако, и казни за родителите.

Ова движење прерасна во идеологија. Не знам која беше коконата на Топ Тема каде одлуката на Владата (која важеше неколку дена) за промената на полот со јавни пари, ја правдаше под изговорот "било поради здравје" ! Од друга страна сеуште не се посветиле на прашањето околу големата стапка на смртност на новороденчиња и родилки и повторно сме на врвот во Европа!
Мислев на нивната медиумска пропаганда, фрлаат тешки милиони да ја проповедаат трансексуалноста како нормална работа и да го потиснат секој што пробува да се спротистави на тоа.

Невладините се досадни муви оти се платени од истите што ја проповедаат оваа појава како нормална, исто и таа што си ја гледал на Топ Тема.

Познавам луѓе кои работат за: невладини/хелсиншки/обсе и истите се меѓу најгласните што ќе ги сретнеш во одбрана на транс лицата, ама јасно ми е и зошто е тоа така - 90% од времето си го прчат и продаваат муда за бубрези со купени дипломи, а се платени како ИТ индустријата во која за иста висина на плата ќе имаш еден куп непреспиени ноќи, и се убиваш од учење за да го работиш истото.
 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.148
Поени од реакции
6.643
Дај tl;dr верзија.
Не знае како да ѝ објасни на 88 годишна баба со деменција дека 8 годишниот ѝ внук е уствари транџа .... извини, внука.

Ептем tl;dr
First world problems.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.677
Поени од реакции
12.544
I toa ne e najpravedno...golemite sportski drzavi koristat medicinski metodi za odlozuvanje na pubertetot i drugi raboti
Праведно е. Повеќе од праведно. Гледам светлина поради Федералистите. Завесите предолго беа спуштени.

Кларенс Томас е единствениот човек кој нема влакна на јазикот. Проблемот за левицата е што е црнец и не може да го напаѓаат. Алито е алтернатива која се бори, но недоволно добро. Тие се поставени идеолошки и мора да се грижат за конститутивната на актот преку толкување на Уставот. Но мораат и да балансираат затоа што Демократите сакаат да додадат 4 нови судии на Врховниот суд! Ќе мора да почекаат додека Републиканците не го вратат назад Конгресот, а можеби и Сенатот. Акција-реакција. Па и самиот Џо рече дека амандманите не се трајни. :)

Мора некаде и некогаш да пресечат.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
208
На Зина мора да и давале погрешни играчки штом вака сите ги испотепа овде. Го згрешиле името на шоуво. Требало да се вика ,,Зина: воинот принц".

 

Kajgana Shop

На врв Bottom