Трансексуалност (општо)

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
211
Шо, и ти ќе си ставиш дабл Ди за на Инста? :D

Дечкото е единствен десничар на форумот! Бар така излезе на политичкиот компас. Интересно. :coffee:

Ме интересира дали јас можам да си ги променам годините? Година плус-минус не се ни познава. И нема везе, нели, ако настанат правни последици.
Автоматски споено мислење:


Имаш разлика од чувство до факт. :)

Се надевам нема за некоја година да напишеш дека треба да им ја учиме и ретардирана граматика зи/ми/би или како и да е.
Мислев на тоа со идентитетот што го спомна Дарлинг. Кога некој прави поправка на крив нос тоа нема везе со идентитет
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.433
Поени од реакции
22.472
Секој си има право на свој идентитет...јас не сум Грк или Бугар па да ми смета на комшијата. Сака машко изволте, сака женско изволте, сака Антички изволте, сака голем газ изволте. Не одлучуваме ние за тоа како некој друг се чуствува.
Od site tie raboti polot so koj si roden ne e cuvstvo.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.292
Поени од реакции
4.522
Kako i da e....poentata mi bese deka psihicki problem e indikacinja za estetska hirurgija.
Кај го пишува ова правило? Психички проблем е индикација за разговор со стручно лице и ординирање терапија.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.253
Поени од реакции
3.850
Мислев на тоа со идентитетот што го спомна Дарлинг. Кога некој прави поправка на крив нос тоа нема везе со идентитет
Промена на личен опис...за многу тоа е идентитет.
Автоматски споено мислење:

Кај го пишува ова правило? Психички проблем е индикација за разговор со стручно лице и ординирање терапија.
Учебник по Судска Медицина и Медицинска етика од УКИМ.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.433
Поени од реакции
22.472
Мислам дека пол е многу поврзан со чуства. Нели?
Pol e povrzan so hromozomi, polovi organi.
Rod e povrzan so imeto na edinkata koja e od daden pol.
Taka imame zbor MAZ za vozrasen homo sapiens so maski pol i ZENA za homo sapiens so zenski pol.
Isto kako sto imame bik za govedo od maski pol i krava za govedo od zenski pol.


Uste ednas
Mazot nikogas nema da bide zena.
Zenata nikogas nema da bide maz.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.253
Поени од реакции
3.850
Pol e povrzan so hromozomi, polovi organi.
Rod e povrzan so imeto na edinkata koja e od daden pol.
Taka imame zbor MAZ za vozrasen homo sapiens so maski pol i ZENA za homo sapiens so zensku pol.
Isto kako sto imame kik za govedo od maski pol i krava za govedo od zenski rod.


Uste ednas
Mazot nikogas nema da bide zena.
Zenata nikogas nema da bide maz.
Имаа и ХХУ и ХО луѓе. А секој може да си промени пол така да може да биде секој и маж и жена и нешто помеѓу. И многу варијанти...
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
211
Промена на личен опис...за многу тоа е идентитет.
Поправка на деформитет и надградба на тело со пластики нема ама баш никаква врска со идентитет. Личноста пак си останува таа личност и не сака промена на идентитет.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.433
Поени од реакции
22.472
Имаа и ХХУ и ХО луѓе. А секој може да си промени пол така да може да биде секој и маж и жена и нешто помеѓу. И многу варијанти...
Anomaliite se tolku retki i losa potpora na koja se klati cela trans ideologija.

I bas oti se anomalija ne moze sekoj.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.253
Поени од реакции
3.850
Поправка на деформитет и надградба на тело со пластики нема ама баш никаква врска со идентитет. Личноста пак си останува таа личност и не сака промена на идентитет.
За иднетитет не треба ни операција секогаш. Поентата ми беше која е индикација за промена на пол иста како и кај естетска хирургија.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.292
Поени од реакции
4.522
Учебник по Судска Медицина и Медицинска етика од УКИМ.
Хм, би сакала референци.
Во пластична хирургија нема? Психијатрија?

Не негирам дека естетскиот зафат може да влијае на себеприфаќањето и генералното расположение на човекот. Ама дека човек со психоза е индикација за естетски зафат, не.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.253
Поени од реакции
3.850
Anomaliite se tolku retki i losa potpora na koja se klati cela trans ideologija.

I bas oti se anomalija ne moze sekoj.
Е за двајца тројца некој има проблем....
Автоматски споено мислење:

Хм, би сакала референци.
Во пластична хирургија нема? Психијатрија?

Не негирам дека естетскиот зафат може да влијае на себеприфаќањето и генералното расположение на човекот. Ама дека човек со психоза е индикација за естетски зафат, не.
Тој стандардниот од кој се полага испит на Медицински факултет не памтам кои се авторите. Ваљда Дума и Карпош. Објаснето е се таму.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.433
Поени од реакции
22.472
Е за двајца тројца некој има проблем....
Ovde ne razgovarame za nekoj so vrodena anomalija neli?


Razgovarame za cuvstva i estetski operacii.
Za cuvstvata objasniv, za estetskite operacii procitajte ponatamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom