Трансексуалност (општо)

Член од
20 јули 2016
Мислења
6.231
Поени од реакции
3.839
Некој ако се осеќа како гавран да направи и он операција ?
Majkl Jekson se osekjase kako belec pa napravi sto napravi. Ako pomaga i e mozno da se napravi zosto da ne...Vikaat deka pomaga...Lugje pravat estetski operacii i se osekjaat podobro.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
211
Majkl Jekson se osekjase kako belec pa napravi sto napravi. Ako pomaga i e mozno da se napravi zosto da ne...Vikaat deka pomaga...Lugje pravat estetski operacii i se osekjaat podobro.
Не знам дали Мајкл Џексон се осеќал баш така, но тоа е прење бајрам на умот исто како и овие за кои е наменета темата.

Пол можат да сменат само двополни битија кои еволуирале да можат да го праат тоа, луѓето не се еволуирани да го прават.

Имаш доста луѓе кои се покајале откако ,,смениле" пол и сакаат да се вратат на старо, ама требале да мислат на време.

Нема некоја посебна филозофија за тоа некој кој пол е. Што има меѓу нозе тоа е и нека си го истренира умот.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.231
Поени од реакции
3.839
Не знам дали Мајкл Џексон се осеќал баш така, но тоа е прење бајрам на умот исто како и овие за кои е наменета темата.

Пол можат да сменат само двополни битија кои еволуирале да можат да го праат тоа, луѓето не се еволуирани да го прават.

Имаш доста луѓе кои се покајале откако ,,смениле" пол и сакаат да се вратат на старо, ама требале да мислат на време.

Нема некоја посебна филозофија за тоа некој кој пол е. Што има меѓу нозе тоа е и нека си го истренира умот.
На некој му е крив носот...нос, мочало горе доле иста работа.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.379
Поени од реакции
22.345
Kako i da e....poentata mi bese deka psihicki problem e indikacinja za estetska hirurgija.
Megutoa, jas koga si praam double D cup ili koga si stavam implant za da iam ubavi sliki na insta, pak sum jas, ne baram promena na identitet, ne baram posebni prava zosto sega gazot mi e ko na kardashijan.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.231
Поени од реакции
3.839
Megutoa, jas koga si praam double D cup ili koga si stavam implant za da iam ubavi sliki na insta, pak sum jas, ne baram promena na identitet, ne baram posebni prava zosto sega gazot mi e ko na kardashijan.
Секој си има право на свој идентитет...јас не сум Грк или Бугар па да ми смета на комшијата. Сака машко изволте, сака женско изволте, сака Антички изволте, сака голем газ изволте. Не одлучуваме ние за тоа како некој друг се чуствува.
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.212
Поени од реакции
19.096
Еве тоа што ти го кажа Дарлинг и јас ќе ти го кажев
Шо, и ти ќе си ставиш дабл Ди за на Инста? :D

Дечкото е единствен десничар на форумот! Бар така излезе на политичкиот компас. Интересно. :coffee:

Ме интересира дали јас можам да си ги променам годините? Година плус-минус не се ни познава. И нема везе, нели, ако настанат правни последици.
Автоматски споено мислење:

Секој си има право на свој идентитет...јас не сум Грк или Бугар па да ми смета на комшијата. Сака машко изволте, сака женско изволте, сака Антички изволте, сака голем газ изволте. Не одлучуваме ние за тоа како некој друг се чуствува.
Имаш разлика од чувство до факт. :)

Се надевам нема за некоја година да напишеш дека треба да им ја учиме и ретардирана граматика зи/ми/би или како и да е.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.231
Поени од реакции
3.839
Шо, и ти ќе си ставиш дабл Ди за на Инста? :D

Дечкото е единствен десничар на форумот! Бар така излезе на политичкиот компас. Интересно. :coffee:

Ме интересира дали јас можам да си ги променам годините? Година плус-минус не се ни познава. И нема везе, нели, ако настанат правни последици.
Еден фејз лифтинг и имаш минус 10...
Автоматски споено мислење:

Шо, и ти ќе си ставиш дабл Ди за на Инста? :D

Дечкото е единствен десничар на форумот! Бар така излезе на политичкиот компас. Интересно. :coffee:

Ме интересира дали јас можам да си ги променам годините? Година плус-минус не се ни познава. И нема везе, нели, ако настанат правни последици.
Автоматски споено мислење:


Имаш разлика од чувство до факт. :)

Се надевам нема за некоја година да напишеш дека треба да им ја учиме и ретардирана граматика зи/ми/би или како и да е.
Де де три збора треба да научиш...
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.212
Поени од реакции
19.096
Еден фејз лифтинг и имаш минус 10...
Да, ама тоа е надворешна манифестација. За тебе - 10, за мене - 5, а за некоја трета странка може ќе нема разлика! Тоа не е факт и не е промена на години. Тоа е само естетски зафат.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.231
Поени од реакции
3.839
Да, ама тоа е надворешна манифестација. За тебе - 10, за мене - 5, а за некоја трета странка може ќе нема разлика! Тоа не е факт и не е промена на години. Тоа е само естетски зафат.
Ни хромозомите не се менуваат со операција сега за сега. Ако сега сака некој да е и Клингонец...и тоа е ОК негово право.
 

Dumbledore

Модератор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.212
Поени од реакции
19.096
Де де три збора треба да научиш...
81 род имаше кога проверив последен пат. Најголем дел си имаат измислено нова граматика. Тоа нема да го учам. Никој нормален не треба.
Ни хромозомите не се менуваат со операција сега за сега. Ако сега сака некој да е и Клингонец...и тоа е ОК негово право.
Има хормонална терапија, ама прашањето е кога некој маж, според тебе, станува жена! Дали тоа биолошки е возможно?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.231
Поени од реакции
3.839
81 род имаше кога проверив последен пат. Најголем дел си имаат измислено нова граматика. Тоа нема да го учам. Никој нормален не треба.

Има хормонална терапија, ама прашањето е кога некој маж, според тебе, станува жена! Дали тоа биолошки е возможно?
Кој што сака може да е тоа што сака...ни судам ни се бунам ни пресудувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom