Трансексуалност (општо)

Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
The standing hermaphrodite god of both sexes, a marvelous marble sculpture
Life-size dating back to the 3rd century AD, representing the character from Greek mythology, son of Hermes and Aphrodite, a theme repeated several times during narratives in Greek mythological literature.
The female statue is depicted lifting her dress to the waist and revealing her male sexual organ.
The specimen was found in the Pasqualoni vineyard in Monte Porzio Catone-Tusculum in 1781, in Colonna, Casale Ciuffa. It was acquired by Cardinal Scipione Caffarelli-Borghese and became part of his collection.
The statue is currently in the Louvre Museum.

од Лувр Музејот скулптурата ја НЕМА, кога побргу ја Цензурирале ???
ај во парк Жена Борец нашето ? и шќиптарското АФЖ му стаи гаки на Прометеј, ама ова од Лувр ИЛИ од Кајгана Админот ??. ме изненади ...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Поголемите градови во секоја земја се либерални дувла и демографска жива песок.
Сигурно нема да има травестити во Врање, Лесковац или Крагујевац.
Белград не е единствен град. Да не мислеше на големите градови?
Рон пелтечи но не во говор и пишување, туку во логика и резонирање па мора луѓе да одговраат во негово име дури и кога е уредно прашан како погоре. Мислам дека се одмага вака и како што се остават луѓето што пелтечат да се доискажат а не да им завршуваме зборовите и речениците, така треба да оставиме да си оформи тоа што сака да каже пред да се исповрати врз две форумски страни. Следниот пат ќе биде уште повеќе нејасен за сите нас вклучувајќи те и тебе.

Зошто тогаш ако големите дувла како еден Сан Франциско гае транвестити ги нема олкав број во некој си Ел Пасо Тексас на пример, со ист број на жители, ефективно класифицирајќи се како “голем” град? И зошто мојот пост се сфати како инсинуација и завземање страна? Човек еволуирал препознавајќи патерни, јас знам дека Белград беше хардкор и ги тепаа многу педерите додека дувлото Сан Франциско рецимо бил секогаш криплинг лево, па зарем не е валидно прашање зошто сега таму да врие а прифатлив одговор да ти е “има таму многу корона оти има многу луѓе” lol.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.266
Поени од реакции
27.685
Рон пелтечи но не во говор и пишување, туку во логика и резонирање па мора луѓе да одговраат во негово име дури и кога е уредно прашан како погоре. Мислам дека се одмага вака и како што се остават луѓето што пелтечат да се доискажат а не да им завршуваме зборовите и речениците, така треба да оставиме да си оформи тоа што сака да каже пред да се исповрати врз две форумски страни. Следниот пат ќе биде уште повеќе нејасен за сите нас вклучувајќи те и тебе.

Зошто тогаш ако големите дувла како еден Сан Франциско гае транвестити ги нема олкав број во некој си Ел Пасо Тексас на пример, со ист број на жители, ефективно класифицирајќи се како “голем” град? И зошто мојот пост се сфати како инсинуација и завземање страна? Човек еволуирал препознавајќи патерни, јас знам дека Белград беше хардкор и ги тепаа многу педерите додека дувлото Сан Франциско рецимо бил секогаш криплинг лево, па зарем не е валидно прашање зошто сега таму да врие а прифатлив одговор да ти е “има таму многу корона оти има многу луѓе” lol.
Јас за Рон важам како убер либерал феминист лол.
Со тебе правам муабет не со него.

Ел Пасо не може воопшто да се споредува со Сан Франциско, не може да влезе ни во топ 20 друштво на американски големи градови.
Патерните си имаат и свои граници и домет, но ти ги мешаш и променливите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731


однапред се оградувам ако е напраена фотката со А1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom