Тортиколис - Torticollis

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.519
Поени од реакции
9.412
Му ја пуштам bingo baby song таа најмногу ја сакат со неа се капеме со неа везбаме многу се радуват на таа песна, а кога вежбаме се смее ама од кога ке се замори почнуват да плаче и прекинуваме со вежби,прстите на рацете и на нозете ги чуваше свиткани ама од кога почнавме да вежбаме ги пушти прстинјата и многу е подобра иначе едната страна многу стегнато ја чуваше
Bravo majka, bravo..(y):smirce:
So tvojata ljubov, volja I celosna posvetenost kon malata lepotica, sigurna sum deka ke imate 100 posto uspeh.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Знам дека ке успеам како викаат со позитивна мисла позитивни работи ке ти се случуваат ❤❤
Пушти ја свекрва ти. Како и секоја свекрва, мора да се кара. И да нема причина, ќе се кара зошто нема причина.
Мислам дека бијонс ти даде добри совети, подобро сѐ што треба да се испита отколку да не можеш да спиеш, а на крајот да не излезе ништо големо. Се надевам дека бебето ќе биде добро. :)
 
Член од
4 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
50
Тоа е точно ама кај се секираш и си нервозна уште да ти збори на глава ако не може да помогне тогаш нека не одмагат,многу убави совети добив и поучни да не беше бијонс ке седев така и ке се думав што да правам
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.519
Поени од реакции
9.412
Повторно, тоа и е работа- да те нервира. :D Секоја среќа на мојата идна сопруга, кај мене ќе нема нешто такво.
Svekrvata e Majka na nejziniot soprug I ne gledam pricina sto ja spomnuvate bez veze...mosne nekulturno od tebe Bubleduble:mad:
 
Член од
4 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
50
Свекрва ми не е тема на разговор нема потреба за тоа да збориме друго си имам проблем,можеш за тоа да дадеш мислење ако имаш dumbledore
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Свекрва ми не е тема на разговор нема потреба за тоа да збориме друго си имам проблем,можеш за тоа да дадеш мислење ако имаш dumbledore
... спомна некои промени на кожа имало бебето, можеш да споделиш?
 
Член од
4 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
50
Да бебчето има два хемангиоми на кожата еден на палчето на ногата еден одзади на вратот,големината им е иста немаат никаква промена,само тој што е на палчето не се познава како што се познаваше
Автоматски споено мислење:

IMG-7cfcd764e10a7e4208045176d4ecbcfd-V.jpg IMG-9af500a8ba94f70b5b4e203dfe8e0114-V.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Да бебчето има два хемангиоми на кожата еден на палчето на ногата еден одзади на вратот,големината им е иста немаат никаква промена,само тој што е на палчето не се познава како што се познаваше
Прегледај го приврзокот 268878 Прегледај го приврзокот 268879
... поткожни се, не се издигнати и дополнително се намалуваат и се губат, тоа е добар знак дека за некој месец целосно ќе исчезнат, така да нема потреба за загриженост или било каков третман, а зошто ги има и како се создадени да не се враќаме назад со објаснување,

0cc0c20c1703bd9fdf3a7281e98f2345_94678C!r6cfff3ee4cd2451d166bcc5e1e35dd18.jpg lechenie-hemangiomi-bebeta-dete.png 170404160122ulceraciq-hemangiom.jpg

... за овие хемагиоми на овие фотки потребен е поинаков пристап, следење и третман, кај твоето бебе според твоите фотки нема потреба од загриженост,


..еве уште еден видео предлог како да вежбате!
 
Член од
4 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
50
не се вака ко на сликите поткожни се,тоа на палчето не се гледа многу ама тоа одзади кај вратчето се познават и малку е како модро,сега засега е со иста големина не гледам никаква промена се надевам дека за некој месец ке се изгубат
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
не се вака ко на сликите поткожни се,тоа на палчето не се гледа многу ама тоа одзади кај вратчето се познават и малку е како модро,сега засега е со иста големина не гледам никаква промена се надевам дека за некој месец ке се изгубат
... сигурно ќе исчезнат, како модринка ќе ги снема! ;)

ice_screenshot_20201011-164429.png

ice_screenshot_20201011-185446.png

ice_screenshot_20201011-165219.png

... и пак да повториме, 2,5 месечно бебче таман да се посети ортопед, не да се чека после шест месеци!
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2020
Мислења
39
Поени од реакции
50
Здраво немам пишано долго време,малата е подобра како што расте се помалку и се познава асиметријата,нормално си вежбаме секој ден,за седум дена правиме 6 месеци почнати сме од 5 месеци со кашички по препорака на педијатар не напредуваше малата само 300 грама беше за 1 месец млекото ми било намалено што е и нормално по тој стрес што го имав,ама добра е сега на контрола сме за колкчиња и за срцето се надевам дека добро ке поминеме многу ми значеше вашата подршка ❤❤
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Тоа е точно ама кај се секираш и си нервозна уште да ти збори на глава ако не може да помогне тогаш нека не одмагат,многу убави совети добив и поучни да не беше бијонс ке седев така и ке се думав што да правам
Здраво немам пишано долго време,малата е подобра како што расте се помалку и се познава асиметријата,нормално си вежбаме секој ден,за седум дена правиме 6 месеци почнати сме од 5 месеци со кашички по препорака на педијатар не напредуваше малата само 300 грама беше за 1 месец млекото ми било намалено што е и нормално по тој стрес што го имав,ама добра е сега на контрола сме за колкчиња и за срцето се надевам дека добро ке поминеме многу ми значеше вашата подршка ❤❤
... до каде сте?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom