Торенти (официјална тема)

Најдобар торент сајт

 • Mininova

  Гласови: 86 11,9%
 • The Pirate Bay

  Гласови: 251 34,6%
 • IsoHunt

  Гласови: 56 7,7%
 • Torrentz

  Гласови: 66 9,1%
 • Demonoid

  Гласови: 48 6,6%
 • TorrentReactor

  Гласови: 6 0,8%
 • некој друг ќе наведам во пост

  Гласови: 212 29,2%

 • Вкупно гласачи
  725

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.055
Поени од реакции
7.097
Најдобар балкански торент сајт yuwabits.net има доста работи од српскиве тв канали, доста музика, филмови. Бара да ви дадат покана за регистрација ама за жал јас не можам да дадам дали заради ратиото, или нешто друго па кога и да отидам да поделам покана ми пишува дека ми е одземена . Еднаш искористив кога имаше отворена регистрација.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
571
Поени од реакции
293
Барам покана за PTP https://passthepopcorn.me/
Се работи за многу активен филмски тракер кој изобилува со сите верзии на филмови (хд,сд) итн. Ако има некој покана би бил многу благодарен.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.055
Поени од реакции
7.097
Мене upload ми е ептен споро па ме интересира има ли некој начин да се среди малку да биде постабилен и побрз торентот кој го прикачувам или се тоа зависи само од интернетот кој го имам ?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
846
Поени од реакции
555
Мене upload ми е ептен споро па ме интересира има ли некој начин да се среди малку да биде постабилен и побрз торентот кој го прикачувам или се тоа зависи само од интернетот кој го имам ?
od bakarno-vreme linijata na telekom ti e
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
571
Поени од реакции
293
Мене upload ми е ептен споро па ме интересира има ли некој начин да се среди малку да биде постабилен и побрз торентот кој го прикачувам или се тоа зависи само од интернетот кој го имам ?
Изнајми сидбокс. Има доста добри а евтини сидбоксови. Може да постигниш неверојатни брзини. Последно кој сум го користел е од оваа фирма и многу сум задоволен.

https://www.seedhost.eu/seedboxes.php
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
62
Поени од реакции
17
Изнајми сидбокс. Има доста добри а евтини сидбоксови. Може да постигниш неверојатни брзини. Последно кој сум го користел е од оваа фирма и многу сум задоволен.

https://www.seedhost.eu/seedboxes.php
Дефинитивно можеби една од подобрите во однос на цена и она што добиваш.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.964
Поени од реакции
7.927
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
ШтО ФаЛи На ЗаМуНдА?
 

Флеш

Демодератор
Член од
23 март 2009
Мислења
10.164
Поени од реакции
10.319
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
Pirate Bay уште пркоси,Замунда си е океј исто :unsure:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Долго време бев на пајртбеј и кикес .После се префрлив на замунда па и замунда ја упропастија сега на арена и таа гледам почна да пропаѓа.Некој да даде инвајт за некој добар торент сајт што треба да се одржува и рејтинг и сФе ?Зашто од сега овие наброени ниеден речиси не е во добра состојба гледам .
Na Kickass mu e*aa mamata poveke go nema, ne mi se otvara na istiot link od porano pred nekolku godini što se otvaraše hehe Kickass kaputt :icon_mrgr: Inaku vo momentov mislam deka najbolji torrent site na netov e Yify ... pozz
 

Флеш

Демодератор
Член од
23 март 2009
Мислења
10.164
Поени од реакции
10.319
Na Kickass mu e*aa mamata poveke go nema, ne mi se otvara na istiot link od porano pred nekolku godini što se otvaraše hehe Kickass kaputt :icon_mrgr: Inaku vo momentov mislam deka najbolji torrent site na netov e Yify ... pozz
Kickass беше светска вест за нивното гасење ....Украинец мислам беше "газдата" избеган и скриен во Полска ....Фатен беше и судено му е ...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Kickass беше светска вест за нивното гасење ....Украинец мислам беше "газдата" избеган и скриен во Полска ....Фатен беше и судено му е ...
Pa neznam dali gazdata na sajtot e Ukrainec, Rusin ili Amerikanec, no da i jas čuv deka bil uapsen vo Polska. Ama plus i mu propadna torrent sajtot na čoekot ... Kickass kaputt + RIP +
 

Kajgana Shop

На врв Bottom