Тони и Дејан - ОПУШТЕНО

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Pa ako e taka i Joce Panov ima nastapi nadvor od Makedonija.Poentata ne mi e tezga kade fatila tuku dali se ima pojaveno na nekoja TV,dali imala nekoj koncert vo taa smisla,a ne dali peela na nekoj selski panagjur.
Е као се нема појавено, баш пред некое време беше во емисија на една српска телевизија со водителот Иван, јас барем сум ја гледала 5- пати како учествува во емисии, имаше дует со уште 2-3 пејачки од регионот за борба против ракот на дојката и имаа настапи. Во Хрватска пееше со Тони Цетински, во Србија сега учествуваше во некоја емисија каде пееше и беше заедно со Никола Којо. Во српски весници и портали нон-стоп читам позитивни коментари за неа.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Абе има ликови ан форумов за кој не ми е јасно дали воопшто прават нешто друго во животов од седење дома пред компјутер, гледање тв и хејтање, тролање на кајгана.....:cautious:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Која е функцијата на Део? Десно сметало?
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Кој и да му е PR на Грујо, треба да се подзамисли малку. Да правиш некого на сила „народен човек“ најчесто има контра-ефект. Може и немаше да биде толку лошо, да не беше Тони толку неописливо лигав. Сега ќе треба хируршки да го отстрануваат од длабочините на Грујо. Многу, многу лигав, јас не издржав повеќе од неколку минути, буквално доживеав трансфер на блам, мене ми беше срам во негово име. Ама маж возрасен да видам во такво издание, понижувачки е.
А Каролина си е таа. Ако си ја врши работата т.е. да пее, ОК, немам забелешки. Ама пустава навистина не ја бива за муабет. Не знам каква е приватно, ама не може приватно да си елоквентен и интересен, а во јавност (а јавна личност си!) да им се приспива на луѓе од тебе. Убедена сум дека најинтересен настан да треба да раскаже ќе биде на ниво „како отидов на пазар и купив пиперки“, со иста енергија. Што зборам, некој и од тоа ќе направи интересна приказна. Не ја бидува за зборување, а за харизма во минус е. Како што се вели, некаде и дал Господ, ама затоа на друго нешто ѝ скинал малку повеќе.
Точно, „искомплексиран Никојче со своите пет минути“ сакаат да го прикажат како опуштен човек, а сите знаат дека не е. На Шанац му беше страв да не го пратат во гулаг за некој виц, па се кљафташе као луд на неговиот. По ова се гледа дека и со околината се однесува командантски и нема разбирање за луѓето што се стручни во областите во кои работат, туку неговата е последна.
На крај краева, сите денеска ќе зборат Тони каков лигуш бил, а цел МАНУ пред 3-4 години стоеше во ред за м-р Патор да им ја потпише копијата од неговата магистерска, академици еееј (копита од академици). Народов има нешто садо-мазихистичко во својот ген, сака да биде и е**н и тепан у исто време...

И со Каролина не знам што јадете бабури дека сме ја хејтале, тоа е дел од харизмата на една медиумска личност што ја праи ѕвезда. Не знае виц да каже, ама сестра и кажувала јаки :facepalm:....„Фала и следен пат ќе те викнеме во емисија на свети никад“....тетка досадна.....

Која е функцијата на Део? Десно сметало?
Дејо одржа најконстантно ниво, идиот as always, ни мање, ни више....
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина е пејачка и ѕвезда каква што не постои ниту во Македонија ниту на Балканот. Девојката освен што пее перфектно и има репертоар на песни од илјадници автори ширум цел Балкан, и изгледа прекрасно и се однесува контролирано и пристојно пред камера.
Не ме изненадија позитивниве коментари што ги прочитав за неа туку оние негативните. Како да е, не е она од вчера па уште да се дебатира нејзината скромност и контролираност. Да не беше ваква, немаше да опстои 22 години на сцена и да биде најомилена меѓу сите ворасти, меѓу цела естрада, новинари и соработници.

А за Груевски,не знам каков ефект се постигна со ова. Сите медиуми пишуваат за неговата опуштеност и народност, но ние не видовме такво нешто.
--- надополнето: 3 јануари 2014 во 10:15 ---
Da bese pametna nemase za 22 godini ili kolku ima kariera pejacka da ne mrdne od Makedonija.
Па ако не видиш, нема да знаеш. Не знам само дали е популарна во Словенија, но во сите други земји од екс ЈУ и плус Бугарија е позната и популарна. Учествуваше во две реални музички шоуа во Босна и Бугарија, постојано е по емисии и настапи, пееше на сите фестивали, сега веќе не пее натпреварувачку, туку ревијално, дуети има со Фламингоси, Аки, Нина Бадриќ, Маја Сар, Александра Радовиќ, учествувала во многу хуманитарни акции на Балканот, Пинк се грижи за нејзина промоција во Србија, сега беше на новогодишни емисии на РТС, настапуваше на многу гламурозни концерти во Хрватска, сите албуми и се извадени на српски, два пати пееше на Евровизија, на албумите има песни од Калиопи, Владо, Дино Мерлин, Влатко Стефановски, Кристина Ковач, Вукамановиќ, Бајага, Аки, Скај Виклер, да не треба уште нешто? Има некој друг што го постигнал ова?
Едоставно, единствена е, најдобра.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Јас мислам да си продолжите со дискусијата за Каролина во темата за Каролина, нема смисла да се забегува толку во оваа тема.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Каролина е пејачка и ѕвезда каква што не постои ниту во Македонија ниту на Балканот. Девојката освен што пее перфектно и има репертоар на песни од илјадници автори ширум цел Балкан, и изгледа прекрасно и се однесува контролирано и пристојно пред камера.
Каролина, официјално добредојде на форумов! Не знаев толку време дека пишуваш.
Не знам што толку ти смета нашето хејтање дека ја дремна вчерашната емисија, ама со дискусииве во втор план го стаи double blowjob-от на Дејо и Тони, така да - доволно е, доста ни е!

Си имате тема тамо за Каролина, можете да си паѓате у несвест на нејзиното вриштење колку ви душа сака.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не за џабе ја ставиле во емисија со премиерот, нормално дека он не би седел во емисија со било која пејачка, а ниту она со било кој.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Не за џабе ја ставиле во емисија со премиерот, нормално дека он не би седел во емисија со било која пејачка.

Тоа се подразбира, груевски не седи со разноразни пачаври.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ама ни Груевски ни она не седат пред монитор и хејтаат било кој што ќе се појави на телевизија.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Во основно кога Каролина седела до детето на овчарот Петре е тогаш била глупава, но преку ноќ седна до премиерот и таа стана божица, кралица, прима балерина, научник, астрофизичар и се закити со Нобелова награда за Мир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom