Тони и Дејан - ОПУШТЕНО

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Уште кога почнаа тазе со емисијава на времето на другиве телевизии им беше некако интересна емисијата но како одминуваа повеќе епизоди се повеќе и повеќе стана досадна емисијата.

Поготово овие неколку задни сезони на МРТ. Откако се вработи во театарот Тони почна да носи негови колеги од работа да му се гости, хуморот кумановски некако премногу го форсира, она со глумата Верке бабичките им е веќе досадно и не е ни интересно за гледање.

Немам јас ништо против Тони и Део дури и мило ми е што си имаат и они емисија и што ја гураат повеќе години но некако веќе се гледа дека емисијата не е интересна и примамлива за гледање.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Уште кога почнаа тазе со емисијава на времето на другиве телевизии им беше некако интересна емисијата но како одминуваа повеќе епизоди се повеќе и повеќе стана досадна емисијата.

Поготово овие неколку задни сезони на МРТ. Откако се вработи во театарот Тони почна да носи негови колеги од работа да му се гости, хуморот кумановски некако премногу го форсира, она со глумата Верке бабичките им е веќе досадно и не е ни интересно за гледање.

Немам јас ништо против Тони и Део дури и мило ми е што си имаат и они емисија и што ја гураат повеќе години но некако веќе се гледа дека емисијата не е интересна и примамлива за гледање.
Емисијата кога почна беше нешто предобро не за другото терминиот и беше погоден Недела 16.00. Мислам дека целиот концепт беше одличен и се погоди со терминиот, незнам зошто може некои космички сили :)
Потоа Маја Поцевска го зема тој термин, него го преместија во некој друг термин на истата телевизија и тука почна да им паѓа и магијата што ја имаше како емисија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Емисијата кога почна беше нешто предобро не за другото терминиот и беше погоден Недела 16.00. Мислам дека целиот концепт беше одличен и се погоди со терминиот, незнам зошто може некои космички сили :)
Да Недела 16 часот е супер термин за вакви емисии со хумор и доста смеење. Плус некако на другите телевизии хуморот како да беше подобар и повеќе хардкор (пример - Тони кога ја хејташе Цаци Пакоска - Стилисимо или пак кажуваа повеќе мрсни- секс вицеви ) Дали тоа денес го нема затоа што се на државна телевизија или на што се должи тоа опаѓање на нивниот хумор не знам.

Да се разбереме немам јас ништо против МРТ, (дури и политички донекаде се определувам за ВМРО и си ја поштувам МРТ) но ајде пак ќе пишам емисијата содржински некако е опадната доста.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Да Недела 16 часот е супер термин за вакви емисии со хумор и доста смеење. Плус некако на другите телевизии хуморот како да беше подобар и повеќе хардкор (пример - Тони кога ја хејташе Цаци Пакоска - Стилисимо или пак кажуваа повеќе мрсни- секс вицеви ) Дали тоа денес го нема затоа што се на државна телевизија или на што се должи тоа опаѓање на нивниот хумор не знам.

Да се разбереме немам јас ништо против МРТ, (дури и политички донекаде се определувам за ВМРО и си ја поштувам МРТ) но ајде пак ќе пишам емисијата содржински некако е опадната доста.
Најдобриот хумор секогаш доаѓа од пецкање на власта, а сега он е со власта. Нормално дека хуморот е опаднат, множеството на теми за пецкање се опаднати. Истото се случи и со К-15, чим почнаа да им приговараат за хуморот многу опадна содржински.
Сепак, Тони е одличен кога е најотпуштен и кога нема стегање што да каже на ТВ, кога се стегаш нормално тоа влијае на квалитетот.
Замисли Ricky gervais да се стега што да каже на златните глобуси колку ќе биде досадно (мада ако ептен се отпушти т.е да биде како брат му, ќе почне да јаде ќотек од публиката)
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Штом држава ти се меша во хумор, толку е од хуморот. Само Бубамара остана доследна на реметење на сите власти, ама нејзе ја трпат бидејќи е еднаш годишно. Ги ограничија к-15, имаа достоинство и нажалост се распаднаа, но ќе останат запаметени како луѓе со свое јас . Тони и Део сами се ограничија за да придобијат нечии симпатиите и нажалост сами ќе се распаднат, и тоа без достоинство.
А светот повеќе од било кога ужива во црн хумор, во roast, во edgy хумор. Барак Обама седи на конфереција, го реметат, чита злобни твитови итн. А наш Ким Јонг Ун, освен на договорени прашања друга комуникација со народот нема.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
МРТВ дава 98 илјади евра годишно за „Опуштено“

Собранието на РМ на вчерашната седница го усвои финансискиот план за работа на МРТВ.



Согласно тој план, продукцијата која што ја реализира емисијата “Опуштено”, (јас ја викам Попуштено), добива 98.000 евра годишно. Или околу од 8.000 евра месечно.
Толку за патриотизмот – напиша на својот фејсбук профил Петре Шилегов.

извор: http://www.libertas.mk/мртв-дава-98-илјади-евра-годишно-за-опу/
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
МРТВ дава 98 илјади евра годишно за „Опуштено“

Собранието на РМ на вчерашната седница го усвои финансискиот план за работа на МРТВ.



Согласно тој план, продукцијата која што ја реализира емисијата “Опуштено”, (јас ја викам Попушено), добива 98.000 евра годишно. Или околу од 8.000 евра месечно.
Толку за патриотизмот – напиша на својот фејсбук профил Петре Шилегов.

извор: http://www.libertas.mk/мртв-дава-98-илјади-евра-годишно-за-опу/
не Попуштено, туку Попушено
малку се 8.000 евра за вакви талентирани газолижци
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Вакви текстови само Либертас соросоидиве може да напишат :icon_lol: Ич не ги поднесувам се нешто јадат го*** на тоа порталот.

Туку и мене до некаде ми смета тоа што за ваква емисија дваат толку пари, ај да е некоја јака емисија разбирам ама одамна опадна некако емисијава на квалитет. Поарно ќе беше Жаре да го пикнеа во МРТ и на неговата продукција да и даваат толку пари затоа што неговата емисија колку толку е подобра од оваа.

Немам ништо против Тони и Деја. таму цела екипа кој и да им работи дури и некогаш ако начекам добар гостин ја гледам ама сепак е многу пари за емисијава да даваат МРТ.
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Вакви текстови само Либертас соросоидиве може да напишат :icon_lol: Ич не ги поднесувам се нешто јадат го*** на тоа порталот.

Туку и мене до некаде ми смета тоа што за ваква емисија дваат толку пари, ај да е некоја јака емисија разбирам ама одамна опадна некако емисијава на квалитет. Поарно ќе беше Жаре да го пикнеа во МРТ и на неговата продукција да и даваат толку пари затоа што неговата емисија колку толку е подобра од оваа.

Немам ништо против Тони и Деја. таму цела екипа кој и да им работи дури и некогаш ако начекам добар гостин ја гледам ама сепак е многу пари за емисијава да даваат МРТ.
Сигурно не е толкава сума на што се трошат тие пари не е ова некоја јака продукција ко што ја има Србија па користат секакви светла и трошат огромни сум на пари.
Емисијата во глобала го загуби шмекот повеќе има музика од муабет со гостите и тој сечен до немај каде.
За Жаре си кажа сам дека имал неколку понуди за проектот од ТВ но Телма дала најдобар термин е тоа му е битно на човекот , а не да идеш у 23 и никој да не те гледа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Сигурно не е толкава сума на што се трошат тие пари не е ова некоја јака продукција ко што ја има Србија па користат секакви светла и трошат огромни сум на пари.
Емисијата во глобала го загуби шмекот повеќе има музика од муабет со гостите и тој сечен до немај каде.
За Жаре си кажа сам дека имал неколку понуди за проектот од ТВ но Телма дала најдобар термин е тоа му е битно на човекот , а не да идеш у 23 и никој да не те гледа.
Јас мислев Жаре да го ставеа на местото на Тони и Део или кога МРТ ќе отвори уште еден нов тв канал па да го пикнат таму. Поарно него ќе го гледам него овие Тони и Део цела емисија им проаѓа во тоа смеењето на Тони и кумановскине зезанции кој веќе станаа досадни.

Али јас не најдов никаде да пишува ова за париве. Нема ни на МРТ сајтот објавено околу финансискиот план. Не знам од кај го извадија ова.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Предходнава недела гости им беа Марко Чаласан и Вејчислав Поповски
http://kurir.mk/scena/tv/odlichna-druzhba-marko-chalasan-i-vejcheslav-popovski-kaj-toni-i-deo/


Единсвено добра епизода од овие поновиве на МРТ 1, гледам дека и оваа недела ќе има нешто со истиве гости. Изгледа емисијата е поделена на два дела.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Ќе се враќаат со емисијава. Е сега дали на тв дали сам Тони или со Део не знам.

Објави Тони на Instagram story.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Тони ќе биде сам. Део бил иселен, во странство.
И онака Тони е главниот. Део последните неколку сезони само кратко ќе се јавеше со некоја фора и толку. Тони дури и самите гости ги викаше на МРТ се некој негови колеги актери или музичари, водители од телевизија што се знаат.

Не знам само колку ќе успее сега да ја започнат емисијава со вирусов. Се се мислам на Алфа овој пат дека ќе бидат бидејќи тие се контра владеачкава партија. Тони е нели ВМРОец?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom