Тони Зен

S

StormRage

Гостин
Немој те молам со ова веќе споредувањево. А шо сакате вие? Тоа е тоа. Тие се темите. Оти не викате дека сите песни од Јован, Елвир, Тоше Проески (RIP) се истите како сите други поп песни?! Различен изведувач ама иста тема, те сакам ова она.
па и се исти... ама некако не ме засега тоа пошо баш скроз ги игнорирам... а ова веќе почна на гла да ми оди
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
6.955
У главно ми се свиѓа цд-то....Тони се искомерцијализира за да биде популарен,а сега кога сите го знаат може да си дозволи да направи и малце поандерграунд песни...А и цела Токсик е веќе со Тони,сите имаат песни со него(Аце НЛ пред 1 недела беше со него на настап)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Najdobriot raper vo Makedonija, bez dilemi, orginalen e
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
У главно ми се свиѓа цд-то....Тони се искомерцијализира за да биде популарен,а сега кога сите го знаат може да си дозволи да направи и малце поандерграунд песни...А и цела Токсик е веќе со Тони,сите имаат песни со него(Аце НЛ пред 1 недела беше со него на настап)
Се слагам со постов во целост.
Аце му е придружен вокал, како и на Слаткар :wink:
 

Frank_White

Da ReaList
Член од
8 август 2008
Мислења
69
Поени од реакции
2
И јас истото ти велам :smir:



Немој те молам со ова веќе споредувањево. А шо сакате вие? Тоа е тоа. Тие се темите. Оти не викате дека сите песни од Јован, Елвир, Тоше Проески (RIP) се истите како сите други поп песни?! Различен изведувач ама иста тема, те сакам ова она.
:kesa:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
А ти си рокер?!
каково изненадување.... па шо бараш ти да кажуваш кој е хипхоп?!
Не знам по што ме процени дека сум рокер та ми ја даде таа ''титула''.
Инаку јас го ценам и го величам секое нешто што може да се нарече музика, а нешта кои ја трујат свеста,духот и културата на народот остро ги критикувам...а да не бидам офтопик ќе импровизирам една имагинарна паралела, белки и со ова ќе ја сватиш мојата, та и ситуацијата на други членови на форумов...

Замисли ти еден аматер архитект кој конструира палафити и индијански шатори. Но ги конструира така што ќе ги претстави лесни на изглед, прилагодливи за добра маса народ, нема на кој нема да му се свиѓа, штп се вика. Тој архитект го знае цел свет, добива награди, го има на тв, го има на најпопуларното шоу, праи пари ко луд. Го сака којзнае колку народ.
Е сето ова го следат професионални архитекти, кои граделе готски катедрали од по 30 метра, полни со знаење, симболизам, уметност...градби пред кои човек може да падне во несвест. Се чудат и умираат од мака тие архитекти поради тоа што се случува во светот, како може еден просљак што конструира некакви безвезни шатори да биде сакан и почитуван од толку народ. Некој кој воопшто нема појма од конструкција, што нема појма од самата струка да биде прогласен за ''Цар на Архитектите''. Што мислиш како се чувствуваат тие луѓе? Исто како кога на византолог ќе му кажат дека некои луќе лупат фрески од 6ти век или што ти знам веќе...:toe:
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Не знам по што ме процени дека сум рокер та ми ја даде таа ''титула''.
Инаку јас го ценам и го величам секое нешто што може да се нарече музика, а нешта кои ја трујат свеста,духот и културата на народот остро ги критикувам...а да не бидам офтопик ќе импровизирам една имагинарна паралела, белки и со ова ќе ја сватиш мојата, та и ситуацијата на други членови на форумов...
Замисли ти еден аматер архитект кој конструира палафити и индијански шатори....
извини вака шо не го дочитав постот али сваќам шо сакаш да ми кажиш. Јас не реков дека Тони зен е квалитетен рапер, дека музиката има вредност, ама свати. Неможиш да го плукаш. 10 години рапер. Братот научил дека овде ако сакаш пари слава и успех со интелегентен збор нема да го добијаш пошто малку луѓе го разбираат интелегентниот и метафоричниот текст. Јас не оправдувам дека тој сака со хип-хоп културата да добија пари и слава. Па ти се молам. Тоа е контрадикторно на зборот хип-хоп. Таа култура се појавила како протест против богатата бела раса, против арогантните бели копилиња во Америка. И сеа правење кеш со двежење кое е против кешот ( секој рапер во америка вика money aint a thing ) e глупаво и неможам да најдам друг збор за да го опишам. Ама ова не е Америка. Овде белото копиле сеа е рапер. Нема црн. И каков што е животот на белците на Балканот, тој мора да го прилагоди хипхопот така. Мене ич не ми е мило што луѓево цента "Малолетна крвава пичка" пред "Стиховна Гимнастика", ама моментално тоа е реалноста и треба да се помириш. Ако не сакаш да биде така, не треба да го пцујаш. ХЕЈТЕРОТ е еден од најважните елементи во хип-хопот. Колку повеќе те пцујат, толку повеќе се знае за тебе. Едноставно треба да се земат работите во свои раце и да се почни да се прави хип-хоп со кој можиш ИНТЕЛЕГЕНТНО да го поразиш непријателот. peace :smir:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
epa bravo napisavte 12 strani za nekoj so go smetate za idiot (barem 90% od mislenjata) sea toni zen moze da izvadi eden mission complete banner i da go mafta na plostad
Ако Тони го прочита ова што се зборува за него којзнае со каква лирика ќе нападне ... Нешто у стилот "фак ју ај ем фејмс" како што обично и знае.
Да не драпам мадиња само ќе кажам дека тотално се сложувам со постот на Aurora~Borealis
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
А знае ли некој кај може да го спуштам целото ЦД???? :smir:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Тони Зен го отвара концертот на 50cent
четврток, 25 февруари 2010

Концертот на 50cent во Скопје добива и домашна поддршка

Големиот концерт на 50cent во Скопје кој треба да се оддржи на 31-ви март во спортската сала „Борис Трајковски“ добива и домашна поддршка со настап на нашиот познат рапер Тони Зен.
Тони Зен ќе ја отвори вечерта со свој 30 минутен настап во кој ќе ги изведе своите најголеми хитови.

Организаторите на концертот Авалон Продукција информираат дека влезниците за кои владее интерес на ниво на Лени Кравиц и Сантана во продажба ќе бидат пуштени во понеделник, точно во 12:00 часот по цена од 1.000 денари за партер, 1.500 денари за во Фан Пит, 1.500 денари за на трибина и 2.000 денари за во Вип делот, на продажните места низ цела Македонија.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.531
Поени од реакции
4.361
Нека зборува кој што сака, но песните од новиот албум му се супер :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom