Те сакам мамо/тато!

Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Животот е многу краток и непредвидлив, и не може да ја достигне сета љубов што ја имам за своите родители! Љубовта моја кон нив е бесконечна, но не можам да ја искажам со зборови! Никогаш не сум рекла те сакам мамо/тато...
Ме интересира дали некогаш сте кажале те сакам на вашите мајки и татковци, дали при тоа чуствувате срам и слабост, или тоа го искажувате со дела?
 
B

babsyy

Гостин
Мајка ми е многу ладнокрвно створење, нејќе гушкања бацувања и секогаш коа ќе и отидам ме вика- лигла! :)

Пред некој ден и пишав на вибер: многу те сакам мамичке, на што ми врати: не ме замарај, гледам филм :( :pos:
Татко ми е па бетер, дали два пати го имам гушнато у живот, за полуматура и матура. Типот е не знам.. емотивен инвалид.
Сите дома се такви, а јас сум емотивниот неизгушкан изрод.
:ROFLMAO:
А за срам, нема збор. Секогаш си го кажувам тоа што го осеќам и така ми доаѓа убаво на душичката. :noze:
 
Последно уредено од модератор:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Те сакам мамо, те сакам тате. Уште поќе ќе ве сакав ако земавте швицарска плата. Но и вака ве сакам, остане те ми живи и зрави.
Позраф.
Еј ќе ме глеет на телевизија. Шо зборваш ре?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ме интересира дали некогаш сте кажале те сакам на вашите мајки и татковци..
Над 1.000.000 пати.
Обично во петок / сабота и ко ќе имаше родителска.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Со татко ми сум многу ладен,и поради тоа што он е таков тип на човек,и поради тоа што не го осеќам толку близок како мајка ми,додека со неа сум како мало дете,ваљда поради тоа што највеќе она била до мене од мал,и поради тоа што со неа го пројдов проблематичното детство,додека стариов беше повеќе по работа и пари.

Како што кажа некој член погоре,со татко ми сум се гушнал само на полуматура(веројатно):D
Не ми е срам од тоа да ја сакам и гушкам,баш напротив ми е мило што имам таква мајка.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Со татко ми сум многу ладен,и поради тоа што он е таков тип на човек,и поради тоа што не го осеќам толку близок како мајка ми,додека со неа сум како мало дете,ваљда поради тоа што највеќе она била до мене од мал,и поради тоа што со неа го пројдов проблематичното детство,додека стариов беше повеќе по работа и пари.

Како што кажа некој член погоре,со татко ми сум се гушнал само на полуматура(веројатно):D
Не ми е срам од тоа да ја сакам и гушкам,баш напротив ми е мило што имам таква мајка.
Same here. Со татко ми речиси и да немам контакт, како воопшто да не постои. Никогаш во животот не сум го прашал за совет ниту пак тој самиот ми дал. Додека со мајка ми можам да разговарам за што било и се однесувам како мало дете некогаш.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Jaс и двајцата знам да ги прегрнам и бацам во било кое време онака ако ми се присака. Да им велам дека ги сакам не им велам.

Во последно кога си иди мајка ми од работа, секош ја повторувам една фора. Викам:

-Кој шо има дебела мајка да ја баци одма. И ја бацувам, пошто е дебелка :pos:
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Кога татко ми доаѓа од работа или пак кога јас се враќам од училиште, секогаш го гушкам, додека мајка ми поретко ја гушкам, но со неа сум малце поблизок, бидејќи татко ми е доста построг. А секој ден им кажувам дека ги сакам.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Со татко ми немав прилика да му покажам доволно, ме зезна додека ми лудееја хормоните и почина.
На мајка ми никогаш не сум и кажала дека ја сакам, не се сеќавам дека и она директно некогаш ми кажала зошто цел живот го врти муабетот: се сака со душа, не со уста. Па, и јас си го практикувам тоа. :) Ама и ден денес знам да легнам до нејзе за да ме гали, лигава сум и убаво ми е. :pipi: А веројатно и таа се чувствува дека се`уште има дете што тешко дека некогаш ќе порасне. :)
 
А

Атомската мравка

Гостин
Дела а не зборови! :icon_lol: јас сум од тие што малку зборуваат ( кажуваат) а многу прават, се трудам да им помогнам во било што, да ги подржам во секакви ситуации, да се грижам за нив, да им направам некаков гест кој ќе ги израдува итн.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Те сакам да кажам малку е тро глупо но кога се работи за гушкање да колку што можам често тоа го правам пред се мислам дека една мајка е најсреќна во моментите кога го прегрнува своето чедо. Со татко ми не паметам некогаш да сум го гушнал не за друго веќе одамна е заминат од мојот свет нажалост понекогаш недостига таа таткова прегратка.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Јас сум си мамино галениче :P а со татко ми сме на ратна нога цел живот,така да не се сеќавам дека некогаш сум му рекол дека го сакам,но во секој случај си се сакаме:D
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
За мајка ми животот ќе го дадам камо ли само да и кажам те сакам...секој ден ја потсетувам тоа ...пошто таа жена се жртвува за јас да бидам среќен...

Со стариот никогаш не бевме во добри односи секогаш се расправме ретко кога и да сме се сложиле за нешто ...камо ли да сум му кажел те сакам...му кажав еднаш пред да се оперира...и ден денес ми се плаче коа ке се присетам на тој момент..можеше почесто да му покажувам дека го сакам и почитувам...каков и да бил сепак ми бил родител..можеби не бил најсјаен ама и ја не бев цвеќе за мирисање...сега е малку касно за такви работи...затоа луѓе кажувајте им те сакам дур имате шанса и можност...дур се со вас...немојте да се каете со мене...ништо не ве кошта бар еднаш во денот да им кажете те сакам...2 секунди работа..па и да ги гушнете и баците...не чекајте...не се срамете...ипак животот е кракот...а на нив ќе им значи тоа премногу колку и да не го покажуваат тоа...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Jaс и двајцата знам да ги прегрнам и бацам во било кое време онака ако ми се присака. Да им велам дека ги сакам не им велам.

Во последно кога си иди мајка ми од работа, секош ја повторувам една фора. Викам:

-Кој шо има дебела мајка да ја баци одма. И ја бацувам, пошто е дебелка :pos:
И ја штипам за образи :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom