Техника на која слушате музика

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Slusam muzika na kompjuter so prikluceni Logitech 2.1 Speakers ne znam kolku se silni,Plus priklucen mi e sistemot 2x40W Samsug na Pc i plus zvuckite od Televizorot mi se prikluceni na PC.E sega problemot e sto samo eden vlez moze da iskoristi maksimalna jacina na zvuckite a drugite dva vadat poslab zvuk od nivnata moznost.T.E Logitechot svirat super dodeka Sistemot i TV-to poslabo.Ama sepak koga ke se pusti do kraj ne se sedi vo soba.
 
Член од
25 декември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ко спомна Фишер, тие имаа одлични лампаши)
Е тоа само сакам да напоменам ми е гооолема желба и веќе почнав да работам на таа проблематика, то ест набавка или градба на лампа појачало.



Кога на вакво ќе пуштам класика.... блуз (од 20сетите или 30 сетите) џез....

Slusam na McIntosh C2300 lampaski preamp :) + biamp Roteli (za sekoj zvucnik po eden).

Inaku zvucnicite se B&W 803, centarot e HTM3 a zadnite se 805s :)

Probav doma McIntosh MC275 Lampi, megutoa i pokraj sladok zvuk bea slabi za 803 -te..


pozdrav
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
A/V receiver Sony STR-DG910.

Е вакво, само сребрена боја.


Имам и 5.1 звучки од CAV, модел MTS1, само не можам да ги пронајдам на нет. Звукот, за музика, концерти и ефекти е лудило, дефинитивно многу добра комбинација. :)
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Строго на слушалки моментално користам BOSE и сум презадоволен.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Од пред некој месец се подновив со M - Audio Bx5A Deluxe серија...задоволен!


(На страна продукција, слушање музика на овие, Путер!)

И секако за во доцните часови, Beyerdinamic DT 770 M



(и овие се путер исто...)

А се друго што имав спомнато страници наназад, отиде на привремена пауза, т.е. се изгаси :icon_lol:
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
15
знам дека постов е бајат од 2008.. ама ке можеш да ми објасниш како го имаш приклучено риз појачалото на компјутер.. имам и ја слично такво ама незнам како да го приклучам ... фала однапред
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.729


Trust-5.1-surround-speaker-set

ме изненадија Trust со квалитетот
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Од пред некој месец се подновив со M - Audio Bx5A Deluxe серија...задоволен!


(На страна продукција, слушање музика на овие, Путер!)

И секако за во доцните часови, Beyerdinamic DT 770 M



(и овие се путер исто...)

А се друго што имав спомнато страници наназад, отиде на привремена пауза, т.е. се изгаси :icon_lol:
Кој путер бе ова е маргарин Кристал од Благој Ѓорев - Велес = класика! :kesa:

Мада шо за активни монитори би идел на Genelec :smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Pазлика на укус младичу :)
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Ај да ја живнам темава... :D
Имам неколку појачала, али си го користам сонито str de 497 со JBl
и плус имам Kenwood вуфер закачен на едно старо искрино појачало. А цд-а пуштам на двд сони сега брзо го земав. Се на се презадоволен сум...
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
sony ta-ax230


звучките се Ei Nis само што половина ми испоцркаа(2та високотонци, 1 среден и 1 бас што значи ми требаат звучки)
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
ова е моето мало мече наречено ушко 2по 15вати е ама свири феноменално до пола пуштено не се седи а сите викаат дека е фабричко а јас им велам погледнете прво што пишува на кутијата дека е тјунер и дека нема тонска контрола они одма абе ги знам тие нкола тесла не вадат звук стари се јас пак истото им го викам ај прочитај што пишува на кутијата тјунер, звуков што го вади е стварно феноменален брз одговор има на басовите.значи дирекно звукот иде до самиот засилувач нема тонска контрола звукот дирекно го носам од цд плеер техникс SL-PG590. звучниците ми се Visaton (западна германија рачна изработка се) звукот од засилувачот до звучниците го носам со кабел 2,5мм силиконски.сите ми велат дека овој засилувач е е од ние од списание еден аудиофил го чу и сакаше и за него да правам инаку ова е ротел засилувач 2 по15вати а трафото што е во него треба да биде 80вати јас му ставив 180 и кога ги споредив моето имаше помали изобличувања од фабричкото.

--- надополнето ---

<script src='http://img831.imageshack.us/shareable/?i=sdc10936a.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

--- надополнето ---

инаку јас сам си правам појачала предаватели за фм тоа мие хоби еве еден мој предавател со плл контрола пллто служи да не дозволи да при загревање на деловите кај обичен рачен предавател фреквенцијата бега малку а пллто служи да ја држи нонстоп под контрола ако е 106,4мегахерци да остане таму без оглед дали е ладно или топло <script src='http://img202.imageshack.us/shareable/?i=pllveronikaispraven.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Имам некое старо појачало мејд ин Југославија со 2 поприлично јаки звучки со разорен бас приклучени на компјутер. Малце е големо појачалото, али битно врши работа. Вади кристално чист звук. Перфекција! :)
За надвор си имам iPod. :)
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
Јас си го имам моето мало мече ушкосега ке му правам еквилајзер со разорен бас.Инаку сум истиот Мистик кој бев пред година и нешто имав проблем со логирањето си го заборавив пасвордот.
http://imageshack.us/photo/my-images/831/sdc10936a.jpg/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom