Тетоважи

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.285
Апсолутно никогаш не сум се гледал себеси со било каква тетоважа.
Мојот став околу тетовирањето отсекогаш бил - "онака... што знам, не би".
Не сум осеќал потреба од тетоважа со која би изгледал "покул", или преку која би нацртал нешто за себе НА СЕБЕ.

Не обожавам тетовирање од проста причина што можеби во иднина истата тетоважа тежински ќе изгуби на значење (доколку го имала, а често младинава и така се чкрта - без врска) и ќе посакаш да ја немаш.
Да бидам искрен не сум бил против оние кои се тетовирани или посакуваат да бидат, едноставно нивни живот - нивни одлуки јбг, но ќе си земам за право да кажам дека не ми се допаѓале одреден вид на тетоважи кои според мене биле "преагресивни", глупави tribal тетоважи, тетоважи за мускули и тетоважи кои се познава дека се направени онака, буквално колку да се се чкрта нешто.

Но во последно време ми се уклешти и мене некоја мисла за игла... :tapp:

Ид-от знам ме тера да седнам на таа фотеља, но знам и дека тешко би си го убедил сопственото супер-его на ваков чекор :LOL: и знам дека ќе треба добро да се размисли ДАЛИ и ШТО?




И двата цртежи се со значење за мене, и покрај тоа што ги симболизираат маскотата и логото на мојот омилен бенд :roker:
 
Член од
10 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некој да има искуство со отстранување на тетоважи па да кажете препораки и искуства. Побарав по нетов и ги најдов само овие dermalux.mk во македонија па сакав да прашам дали има други ?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Имам две тетоважи,на гради,на надворешната страна на десната подколеница.Изработена е од Љуба Голдина на една од европските тату конвенции,и има земено второ место )))))
Топ тетоважа,сигурно сте ја среќавале на интернет )))
За 2021 ќе ја покривам таа на гради,и ќе ставам мотив слика "Битката на Ножот"
na-nozot1 (1).jpg
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Имам две тетоважи,на гради,на надворешната страна на десната подколеница.Изработена е од Љуба Голдина на една од европските тату конвенции,и има земено второ место )))))
Топ тетоважа,сигурно сте ја среќавале на интернет )))
За 2021 ќе ја покривам таа на гради,и ќе ставам мотив слика "Битката на Ножот"
Прегледај го приврзокот 278469
Е ова ке биде топ тетоважа, многу сакам кога ке видам домашно испирирана идеја за тетоважа, некако ми здосади постојано да сме препишувачи од други митологии и стилови :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Е ова ке биде топ тетоважа, многу сакам кога ке видам домашно испирирана идеја за тетоважа, некако ми здосади постојано да сме препишувачи од други митологии и стилови :)
Прво доаѓање во Скопје ја правам,100% одамна е решено.Можам и тука да ја правам,али странец нема да ја почуствува.Треба наш мајстор,да го чуствува мотивот,тежината на моментот...))))
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
65
Поени од реакции
23
Знае ли некој да ми каже како оди дизајнирањето ракав? Досега сум ставала одделни тетоважи, имам и на рацете, ама сакам да се консултирам со некого што ќе знае да ги инкорпорира постоечките тетоважи во целосна слика. Јас можам да кажам само што сакам отприлика да ставам и како сакам отприлика да изгледа (бои, контраст), ама искрено сум тапа за се` останато што реално професионалец би можел да го знае и да го извлече од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom