Тетоважи

Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Пендева е супер, само што треба да чекаш многу како што пишаа погоре, а и цените се „солени“.[DOUBLEPOST=1491593554][/DOUBLEPOST]

Дефинитивно се најдобри во градот.[DOUBLEPOST=1491593663][/DOUBLEPOST]

Јас лично би ти ги препорачал Штрумфовски или Боби Ангелов, доколку сакаш квалитетни тетоважи по „понормална“ цена.
Можеш да ми дадеш линк или телефонски број од Штрумфовски и Боби Ангелов?
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Против сум и немам и не планирам и не враќам на провокации да ви кажам да си знаете...
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Почеток на покривање стара тетоважа - изработено во СкинАрт од Руслан!



Кралот лав - изработено во СкинАрт од Игор!


Лавови (графички приказ) - изработено во СкинАрт од Дукса!


Пеперутка - изработено во СкинАрт од Игор!


Покривање на стара тетоважа прв термин - изработено во СкинАрт од Руслан!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Да не знае некој Сара Мејс каде ги прави тетоважите од кна?
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Black-And-Grey-Traditional-Rose-Tattoo-On-Elbow.jpg
Од прилика колку чини ваква тетоважа, дали боли кога се прави тетоважа на лактот, колку време ке трае тетовирањето на оваа тетоважа и дали ке се деформиса тетоважата ако раката се зголеми.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Прегледај го приврзокот 169366
Од прилика колку чини ваква тетоважа, дали боли кога се прави тетоважа на лактот, колку време ке трае тетовирањето на оваа тетоважа и дали ке се деформиса тетоважата ако раката се зголеми.
За цена никој не може точно да ти каже, тоа ќе си видиш со тату мајсторот на лице место. За болење, на ова место боли пршти, највеќе боли на место кај што нема мускул.
А ова со зголемување на рака, нога, тело, мислам дека е најголема глупост што некој може да ја каже, па нема ти да се зголемиш ко Сон Џоку коа се претвори у врколак па да ти се деформиса ебате. :D
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
За цена никој не може точно да ти каже, тоа ќе си видиш со тату мајсторот на лице место. За болење, на ова место боли пршти, највеќе боли на место кај што нема мускул.
А ова со зголемување на рака, нога, тело, мислам дека е најголема глупост што некој може да ја каже, па нема ти да се зголемиш ко Сон Џоку коа се претвори у врколак па да ти се деформиса ебате. :D
Ауу сега ме предомисли(y)(y) а ти имаш правено на лактот тетоважа?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
А ова со зголемување на рака, нога, тело, мислам дека е најголема глупост што некој може да ја каже, па нема ти да се зголемиш ко Сон Џоку коа се претвори у врколак па да ти се деформиса ебате. :D

А ако ослабеш 30 кила и тетоважата е на некое место кое ептен ќе се намали?
Или ако жена има тетоважа на стомак и подоцна остане трудна?
Не знам, ептен сум скептична, а сакам една на бут. :unsure:
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Близу лактот т.е околу лактот ама боли урла. Не се предомислувај бе, види, може ќе можеш да ја трпиш таа болка. :D
Ќе направам муабет со тато мајсторот прилично сум издржлив па ке видиме што ке каже:D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А ако ослабеш 30 кила и тетоважата е на некое место кое ептен ќе се намали?
Или ако жена има тетоважа на стомак и подоцна остане трудна?
Не знам, ептен сум скептична, а сакам една на бут. :unsure:
Си се движи тетоважата со кожата е сеа за бремени жени и слично не знам баш. Треба @Boogie да го прашаме, тетовира дечкото и знае.

Или друго, прво ослаби 30 кила па после тетовирај се. :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Си се движи тетоважата со кожата е сеа за бремени жени и слично не знам баш. Треба @Boogie да го прашаме, тетовира дечкото и знае.

Или друго, прво ослаби 30 кила па после тетовирај се. :D
Ти да ослабеш 30 кила. :boksix:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Па и тестото кога ќе го растегнеш не е исто како што било, затоа за трудници најдобро отпосле а не пред бременоста.
Прегледај го приврзокот 169366
Од прилика колку чини ваква тетоважа, дали боли кога се прави тетоважа на лактот, колку време ке трае тетовирањето на оваа тетоважа и дали ке се деформиса тетоважата ако раката се зголеми.
Па не боли ако ти бапнат целосна анестезија и во кома да си едно 1-2 саати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom