Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Што значење има последната тетоважа,прејака е!
Тетоважата е со лично значење креирана за еден клиент но саатот ружите може на нет да побараш што значат - како и да е тетовирањето е уметност понекогаш значењето може да е ибстрактно,тоа е и убавината на тетоважите кој што си сака за секој уникатна приказна!
 
Член од
14 август 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки знае ли некој од прилика колку пари е да се истетовира еден збор од 9 букви со 12ка фонт?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.712
Поени од реакции
15.581

е овој шо тетовира со право носи на муцката маска :icon_mrgr:
 
Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Ај препорачајте ми некое добро студио за тетовирање. Ме интересира што мислите за Емилија Пендева
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ај препорачајте ми некое добро студио за тетовирање. Ме интересира што мислите за Емилија Пендева
Јас лично немам искуство со тетовирање, но за Емилија Пендева имам слушнато само пофални зборови. А и од тоа што имам видено слики како работи и што се до сега има истетовирано ми личи квалитетно и професионално.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Ај препорачајте ми некое добро студио за тетовирање. Ме интересира што мислите за Емилија Пендева
Пендева е супер, само што треба да чекаш многу како што пишаа погоре, а и цените се „солени“.[DOUBLEPOST=1491593554][/DOUBLEPOST]
Пендева
Симон
Горан

Кој и да одбереш, нема да погрешиш/.
Дефинитивно се најдобри во градот.[DOUBLEPOST=1491593663][/DOUBLEPOST]
Ај препорачајте ми некое добро студио за тетовирање. Ме интересира што мислите за Емилија Пендева
Јас лично би ти ги препорачал Штрумфовски или Боби Ангелов, доколку сакаш квалитетни тетоважи по „понормална“ цена.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Да ве поканам сите да не посетите на најголемата конвенција за тетовирање во Европа - Франкфурт 2017. Како и последниве 20 год Скин Арт студиото ке ја претставува Македонија со најголема гордост овој пат со троица артисти - за жал како и претходните години така и оваа година Скин Арт е единственото Македонско студио кое учествува на оваа најголема Европска конвенција за тетовирање.
Секој пат за нашите верни посетители обезбедуваме 10 влезници за сите три дена од конвенцијата.





Sent from my iPad using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom