Тестови по германски јазик

Дискусија во форумот 'Образование' започната од 78, 13 декември 2010.

 1. 78

  78

  Член од:
  13 декември 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Кој знае линк од тестови по германски јазик за VI одделение нека пише. Ви благодарам однапред :wink:
   
 2. gola voda

  gola voda

  Член од:
  13 декември 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.952
  Допаѓања:
  131.844
  Тешка ти е азбуката и der, die, das? :nesvest:
   

Сподели преку: