Тестови за бременост

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Дека кај 9 го праев...
Убаво си пишува на тестот у 15 до 5 смее да се праи само :D
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
znaci mng mi rekle so prva mokracha najtocno e,zato mislev deka jas ne go pravev so prva mokraca.aman vejce da nemoze covek ni da prasa ni da kazi neshto !!! ako nemate sovet ne komentirajtemi na postojte,sigurno ako znam nema da prasam bog da cuva!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
znaci mng mi rekle so prva mokracha najtocno e,zato mislev deka jas ne go pravev so prva mokraca.aman vejce da nemoze covek ni da prasa ni da kazi neshto !!! ako nemate sovet ne komentirajtemi na postojte,sigurno ako znam nema da prasam bog da cuva!
Утре повтори си го за да си бидеш сигурна и кулирај после.
Нели сега имавте колоквиумска, од тоа што си се нервирала ти касни можда. :D
Па и два дена каснење, не значи дека мора на 28-9 ден да ти дојде секој месец ко порачано. Јас иам доста редовна, но знае некогаш да се мрдне 2-3 дена. Последниов месец бев болна, на антибиотици и разни други апчиња, па цела недела ми доцнеше.
Значи, кулирај ...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Имам слушнато дека тие Sure Check не даваат точни резултати. :P
И не учи организациско додека не добиеш резултати. Од кај знаеш може ќе бидеш мајка, па ќе треба да го баталиш факултетот. :unsure:
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
Имам слушнато дека тие Sure Check не даваат точни резултати. :P
И не учи организациско додека не добиеш резултати. Од кај знаеш може ќе бидеш мајка, па ќе треба да го баталиш факултетот. :unsure:
netresi gluposti ne si interesna od kaj.znajs ti dali organozacicko imav izboren ili ne,i bas tuka me sluzese ta srejka da polozam se prvi kolokviumi kakva srejka ej :D za razlika od prv shto padnav dva,i ne e nishto interesno voopshto interesno,sekoj si ima maka i si prashuva ako znajs sovet ili mislenje spodeli ako ne ne.covek da se pokae shto ke pishe
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
netresi gluposti ne si interesna od kaj.znajs ti dali organozacicko imav izboren ili ne,i bas tuka me sluzese ta srejka da polozam se prvi kolokviumi kakva srejka ej :D za razlika od prv shto padnav dva,i ne e nishto interesno voopshto interesno,sekoj si ima maka i si prashuva ako znajs sovet ili mislenje spodeli ako ne ne.covek da se pokae shto ke pishe
Па еве ти мислење. Мене тие sure check десет пати ми покажаа негативен и идам на преглед кај овој гинекологот од форумот и вика бебе ќе имаш. :confused: Пробај со сите видови на тестови по два пати, насабајле и навечер.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
Па еве ти мислење. Мене тие sure check десет пати ми покажаа негативен и идам на преглед кај овој гинекологот од форумот и вика бебе ќе имаш. :confused: Пробај со сите видови на тестови по два пати, насабајле и навечер.
mnogu si interesna :) premmogu
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
netresi gluposti ne si interesna od kaj.znajs ti dali organozacicko imav izboren ili ne,i bas tuka me sluzese ta srejka da polozam se prvi kolokviumi kakva srejka ej :D za razlika od prv shto padnav dva,i ne e nishto interesno voopshto interesno,sekoj si ima maka i si prashuva ako znajs sovet ili mislenje spodeli ako ne ne.covek da se pokae shto ke pishe
Ај по 10ти пат. Не си трудна. Ако сакаш побрзо да ти дојде, напиј се многу витамин ц и стај топло на стомакот. Сега ти касни само од стрес и ништо друго. Сакаш у опклада?:D
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
Ај по 10ти пат. Не си трудна. Ако сакаш побрзо да ти дојде, напиј се многу витамин ц и стај топло на стомакот. Сега ти касни само од стрес и ништо друго. Сакаш у опклада?:D
fala mng za odgovorot,ako nekogas se najdite vo vakva situacija ke znaete kako mie i zoshto panicham pokraj toa sjto vidov negativen rezultat.prvo panicam shto najdovro bilo da se pravi na utrinska mokracha,a vtoro zosjto posledniot odnos so deckomi ni bese pred 10 dena a ne dve nedeli kako sto mislev :s,a najdobro se pokazhuvalo za dve nedeli 12-14 dena.sepak blagodaram :)
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
fala mng za odgovorot,ako nekogas se najdite vo vakva situacija ke znaete kako mie i zoshto panicham pokraj toa sjto vidov negativen rezultat.prvo panicam shto najdovro bilo da se pravi na utrinska mokracha,a vtoro zosjto posledniot odnos so deckomi ni bese pred 10 dena a ne dve nedeli kako sto mislev :s,a najdobro se pokazhuvalo za dve nedeli 12-14 dena.sepak blagodaram :)
Аааа, пред 10 дена? тоа е баш у плодните денови...Хм што знам, најдобро да си појдеш на лекар да ти направат исптување од крв.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
fala mng za odgovorot,ako nekogas se najdite vo vakva situacija ke znaete kako mie i zoshto panicham pokraj toa sjto vidov negativen rezultat.prvo panicam shto najdovro bilo da se pravi na utrinska mokracha,a vtoro zosjto posledniot odnos so deckomi ni bese pred 10 dena a ne dve nedeli kako sto mislev :s,a najdobro se pokazhuvalo za dve nedeli 12-14 dena.sepak blagodaram :)
Ништо, наскоро те чекаме во некоја од темите во овој подфорум.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
Аааа, пред 10 дена? тоа е баш у плодните денови...Хм што знам, најдобро да си појдеш на лекар да ти направат исптување од крв.
pa ne bi rekla.deka e plodni imavme na 18-19 odnosi a na 24-25 trebase da mi dojdi.negde procitav deka najtocno testot dava rezz 12-14 den od odnosot,a ako trebalo da ti dojdi mens i prviot den od docnenjetoa kajmene dali vejke kasni :D
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
pa ne bi rekla.deka e plodni imavme na 18-19 odnosi a na 24-25 trebase da mi dojdi.negde procitav deka najtocno testot dava rezz 12-14 den od odnosot,a ako trebalo da ti dojdi mens i prviot den od docnenjetoa kajmene dali vejke kasni :D
Гледаш дека не е тешко да расудуваш разумно?:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom