Тестови за бременост

Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
sakav nekoj sovet dali e mozno da sum bremena,dodeka da napravam test..
Можно се се да осеќаш и секој ден да имаш односи и да е лажна тревога
И можно е ништо да не осетиш дури и да добиеш, а да си трудна
Секоја бременост е различна, три пати да си трудна три пати ќе ти е различно, а камо ли некој друг ќе ти погоди дали си трудна
Само тест за некој ден, чил даун, не бери гајле,

Секој е различен, ама јас имав неколку моменти кога бев исплашена да не сум трудна, чекај не му е времето нешто фали и слично...
Симптоматично многу бев исплашена да не сум трудна, а секогаш повеќе бев разочарана кога ќе видев дека не сум отколку кога ќе видев дека сум.[DOUBLEPOST=1427479707][/DOUBLEPOST]
nemozam da cekam utre pravam test :s verojatno ke pokazi tocno zaso ima dve nedeli pominato od odnosot :(
Тестот е доволно ефтин за да го направиш и сега и по неколку дена, ако покаже негативен повтори го за неколку дена за секој случај
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
vo ret fala,a ima nekoi sansi somislis ti kako povozrasna poshto nejkam da sum :s[DOUBLEPOST=1427479917][/DOUBLEPOST]
Мислам дека ќе покаже, тоа после 5 дена покажува а камо ли по 2 недели
da ne.ne me svati,dve nedeli pomina od ko imav odnosima dva dena samo mi docni deneska e 31 den,od posledna mens a obicno iam 28-29 den.. i redovna.nzmsega shto mozida e pricina shto docni stv sum zasekirana bidejki sekogas mie redovna,mozi e od toa shto postojano sum pod stres deka sum bremena :( a i imambolki vo gradite kako da mi idi eve vejke tri dena a pojma nema od idenje :(
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
vo ret fala,a ima nekoi sansi somislis ti kako povozrasna poshto nejkam da sum :s[DOUBLEPOST=1427479917][/DOUBLEPOST]
da ne.ne me svati,dve nedeli pomina od ko imav odnosima dva dena samo mi docni deneska e 31 den,od posledna mens a obicno iam 28-29 den.. i redovna.nzmsega shto mozida e pricina shto docni stv sum zasekirana bidejki sekogas mie redovna,mozi e od toa shto postojano sum pod stres deka sum bremena :( a i imambolki vo gradite kako da mi idi eve vejke tri dena a pojma nema od idenje :(
ама ако е две недели бебе во матката тоа испушта хормон во мокрачата и колку е подолго внатре толку повеќе го има хормонот, така се појавува втората црта на тестерот, значи зависи кога е зачнато а не кога требало да дојде циклусот

Се надевам ако не сакаш да си бремена дека не си, ама ако си ќе покаже тестот сабајле, разговарај со мајка ти, и размисли, животот е она што се случува дури планираме нешто друго, не мора да значи дека ќе е полошо од планираното
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
Епа затоа не се прават „екскурзии“ на млади години, зошто во Македонија тешко е на овие години и дете да гледаш и факултет да бркаш. Не дека со заштита не може да се деси нешто што не треба ама пак, поинаку е.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
se nadevam dekane sum bremena,zosto deckomi tvrdi deka ne svrsil vnatre ,a i on nesaka daima deca poshto mladi sme 21god pa vnimava maksimalno.no sepak ke napravam test bidejki dva dena mi kasni ,ne se mnogu znam no ispaniciv deka imam redovena mens a sega mi kasni imam simptomi nekolku dena me bolat graditekako koga mi ide no ushte mi nema dojdeno
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Епа затоа не се прават „екскурзии“ на млади години, зошто во Македонија тешко е на овие години и дете да гледаш и факултет да бркаш. Не дека со заштита не може да се деси нешто што не треба ама пак, поинаку е.
лесно ти е тебе немаш матка....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
se nadevam dekane sum bremena,zosto deckomi tvrdi deka ne svrsil vnatre ,a i on nesaka daima deca poshto mladi sme 21god pa vnimava maksimalno.no sepak ke napravam test bidejki dva dena mi kasni ,ne se mnogu znam no ispaniciv deka imam redovena mens a sega mi kasni imam simptomi nekolku dena me bolat graditekako koga mi ide no ushte mi nema dojdeno
Стресот и лекарствата се најголеми фактори за доцнењето, сега па уште повеќе му одмагаш на организамот што се секираш, што е нормално секако. Направи тест, ако е негативен (ако стварно прошле две недели од односот) негативен е дефинитивно.[DOUBLEPOST=1427480737][/DOUBLEPOST]
лесно ти е тебе немаш матка....
Гинеколог сум.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
imav na 25 februari dobijano i ocekuvav mart da dobijam na 21-22 ,i se sekirav zoshto ne mi id stres nervozi,nakrajo gledam kalendar izumiv deka februari 28 dena.posle edna den dva onaa labavo i midojdoja denojte za idenje i odtogas eve 5-6 dena pod stres ,toa shto nemidojde cekav,i toa shto mikasni dva dena ushte pogolem stres ,ama stv neznam shto da mislam od edna strana si vikam bremena sum nikogas ne mi docni i porano sum se nervirala pa idelo bla blaa,od dr straa dlaboko veruvam deka ima nekoja pricina za docnenjeto ne bremenost poshto neli nesvrsil vomene:tapp:
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
imav na 25 februari dobijano i ocekuvav mart da dobijam na 21-22 ,i se sekirav zoshto ne mi id stres nervozi,nakrajo gledam kalendar izumiv deka februari 28 dena.posle edna den dva onaa labavo i midojdoja denojte za idenje i odtogas eve 5-6 dena pod stres ,toa shto nemidojde cekav,i toa shto mikasni dva dena ushte pogolem stres ,ama stv neznam shto da mislam od edna strana si vikam bremena sum nikogas ne mi docni i porano sum se nervirala pa idelo bla blaa,od dr straa dlaboko veruvam deka ima nekoja pricina za docnenjeto ne bremenost poshto neli nesvrsil vomene:tapp:
Po marfiev zakon,
ke dobies otkako ke mu platis na ginekologot 1500 za pregled
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
daj ne zenska stvarno sum vo panika :s da ne ste mi vo kozhava momentalno samo cekam da dojde a pojma nema:facepalm:
Девојче, ти кажавме. Трк во аптека, земи тест, види. Ако е негативен, не си бремена, под услов стварно да прошле 2 недели од односот. Што можеме да ти пишеме друго? Не се прави ехо преку форум. Ниту па ти си помагаш со ширење на паранојата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom