Тестови за бременост

Член од
15 ноември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Појасни за што бараш совет. Оти бремена не си, поминале повеќе од три недели оттогаш, тестот ќе покажел.
Ако сакаш совет за тоа што те боли половина, јајници и стомак, гледај да не изиграваш херој на ладно време и носи си боди.
сaкaв дa прaшaм дaли е мoжнo двaтa тестa дa не пoкaжувaaт тoчнoст :) сепaк блaгoдaрaм нa oдгoвoрoт
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravooo dali moze posle 3 4 dena od odnosot da ima nesto kako simptomi za bremenost osekam zamor, bolki vo grbot i posle kolku vreme moze da se napravi test
 
M

Moon Child

Гостин
Zdravooo dali moze posle 3 4 dena od odnosot da ima nesto kako simptomi za bremenost osekam zamor, bolki vo grbot i posle kolku vreme moze da se napravi test
Нема шанси толку брзо да се појават симптоми.
Можеби премногу мислиш на тоа, па затоа така се чувствуваш.
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
jas si sakam bebce toa lele po navika mi e nestrplivo cekam da pomine 1 nedela da proveram
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Blagodaram mnogu a dali ima vrska na koj od plodniyte denovi e odnosot mora li da e na najplodniot den
 
M

Moon Child

Гостин
Јас секој месец правев по 2-3 теста така од нестрпливост и мисла, на крајот престанав да ги купувам и си чекам, ако касни, ќе купам да видам што е.
За жал секогаш добивам точно на време.
Ќе видиме овој месец што ќе биде...:oops:
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
sto mislite dali testot ke dade rezultat po samo 7 dena od odnosot jas go kupiv testot ama neznam dali da go napravam
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
devojki aj ve molam za pomosh.se izvinuvam ako ne sepridrzuvam do temava.so deckomi vejke dve godini imame nezashtiten odnos,svrsuvanje nadvor.menstruacijata sekogas mi idi na 28-29 den,no sega mi kasni 2 dena,shto nikogas ne miseslucilo.moram da priznam pod stees sum 10 tina dena,mozebi od toa kasni :s ali idosea sum se nervirala pa idelo navreme :D sega ima simptomi cesto mokrenje so moze da e znak na bremenost :( a moze i infekcija bidejki imav pred nedela dena cesanje i obilno belo pranje so licese na kandida.. mozebi od toa kasni,ima bolki vo gradite kako da treba da mi idi ane mi idi.sakav nekoj sovet dali e mozno da sum bremena,dodeka da napravam test..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
почекај недела дена па прави тест. Не мора да значи дека ако никад не ти каснела нема до крај на животот да не ти касни.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
nemozam da cekam utre pravam test :s verojatno ke pokazi tocno zaso ima dve nedeli pominato od odnosot :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom