Тестирање во Seavus

Член од
25 март 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој е биден на тестирање во сивус за обука или пракса? Ако е биден нека сподели искуство, какви задачи даваат?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.245
Поени од реакции
2.312
Здраво, дали некој е биден на тестирање во сивус за обука или пракса? Ако е биден нека сподели искуство, какви задачи даваат?
јас треба да одам утре... ке ти кажам какво искуство сум имал
 
Член од
25 март 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
па и јас треба да одам утре, одприлика имаш некоја информација околу полагањето?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.711
Не знам дали им е практика, ама задачи за решавање не даваат. Поставуваат 20-30 конкретни прашања на лист и компјутер воопшто не користиш. Во другата тема имаше пишано за SQL. Да речеме, може да дадат некоја ситна табела со 2-3 реда и да ти рече за неа да напишеш такво и такво квери. Или пак општ sql код за креирање табела, бришење, додавање, групирање, подредување... За дадено квери со агрегатна функција и табела да го напишеш излезот... Зa UNIX не знам што би имало... можеби некои шел скрипти. Иначе, за што аплицирате? На нивниот профил не можам да најдам никаков конкурс. Ако може линк од некаде?
 
Член од
25 март 2013
Мислења
9
Поени од реакции
0
па ништо ќе чекаме некој што бил да сподели :vozbud:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не знам дали им е практика, ама задачи за решавање не даваат. Поставуваат 20-30 конкретни прашања на лист и компјутер воопшто не користиш. Во другата тема имаше пишано за SQL. Да речеме, може да дадат некоја ситна табела со 2-3 реда и да ти рече за неа да напишеш такво и такво квери. Или пак општ sql код за креирање табела, бришење, додавање, групирање, подредување... За дадено квери со агрегатна функција и табела да го напишеш излезот... Зa UNIX не знам што би имало... можеби некои шел скрипти. Иначе, за што аплицирате? На нивниот профил не можам да најдам никаков конкурс. Ако може линк од некаде?
Vo Seavus,prasanjata se na komjuter
 
Член од
9 септември 2018
Мислења
13
Поени од реакции
7
Некој да сподели искуство од талент програмата од Сивус, тестирањата како се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom