Терористички напади во светот

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Правилни мерки за спречување идни терористички напади ;)
исламските верски училишта постојано се стожери на терористите по Европа и светот
истрагите тоа го покажуваат
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
249
Поени од реакции
159
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.127
Поени од реакции
17.915

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
152
Teroristicki napad vo Kanada, ubieni 4 clena muslimansko semejstvo.





 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Еве уште еден муслиман кој во име на Алах тргнува во поход на колење каури.
Германија, деновиве:

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Бос ли е лудаков, ама битно маска носи, се придржува до протоколи.

Па не го испукале на лице место, туку го уапсиле, ти ебам државата.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Бос ли е лудаков, ама битно маска носи, се придржува до протоколи.

Па не го испукале на лице место, туку го уапсиле, ти ебам државата.
Да бе, стално кога тргнуваат на вакви самоубиствени killing sprees се боси. Нешо Алахови маченици, ваљда по куранот им е тоа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Во Германија вакви како овој има толку многу што чудно е како секој ден нема по улиците слични напади. Навечер претресуваат во патики ваму овој го молат да го уапсат. Криво ми е само за финиот народ што живее овде што навистина е добронамерен и кроток, на останатите кои им смета нагласокот или словенскиот јазик ваљда овие им се подобри.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
183
Поени од реакции
237
Воочи на 20-годишнината од терористичките напади во САД, на ден кога Авганистан преминува во раце на „терористи“, една од најголемите американски софтверски компании кои се бават со анализа на маси на податоци вели дека се подготвува за шок, за потресувачки настан од неочекуван тип, така што откупува злато во вредност од десетици милиони долари месечно, и ги поканува своите клиенти да ја плаќаат во злато.


Како и сите други западни софтверски компании, Палантир работи во тесна врска со американските разузнавачки служби.

Дали и колку се во право оние кои велат дека таа нивна врска е двонасочна, така што информации одат и од „разузнавачите“ кон корпорацијата:

Кој сака, и може, нека горе реченово го држи на ум и види дали она за што Палантир се подготвува ќе се случи или не.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Во Германија вакви како овој има толку многу што чудно е како секој ден нема по улиците слични напади. Навечер претресуваат во патики ваму овој го молат да го уапсат. Криво ми е само за финиот народ што живее овде што навистина е добронамерен и кроток, на останатите кои им смета нагласокот или словенскиот јазик ваљда овие им се подобри.
Така мирен и кроток народ убиле во конц логори 6 милиони евреи и уште повеќе словени, претходно користејќи ги најбрутално како робови. И што се чудиш, уште од тоа време муслиманите ги сметале како сојузници, а Словените генерално непријатели. Овој босиов хирург само не е информиран.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Така мирен и кроток народ убиле во конц логори 6 милиони евреи и уште повеќе словени, претходно користејќи ги најбрутално како робови. И што се чудиш, уште од тоа време муслиманите ги сметале како сојузници, а Словените генерално непријатели. Овој босиов хирург само не е информиран.
На погрешен човек му го кажуваш ова. Сето ова го знам јас, не сум бил никогаш лик од типот, sredena im e drzavava, niv gi biva nas ne. Јасно ми е се и како и зошто е тоа така, и зошто нас "не не бива" и кој е добар а кој лош. Јасни ми се нивните планови и тогаш и денес и тоа како Словените кои тогаш платија со крв не успеаа да ги направат робови а денес ги направија робови и овие им се благодарни за тоа, како со слободна мисла ги донесоа овде додека некогаш по цена на живот не се давале.

Не го сакам ниту нивниот систем, ниту пак некогаш би останал да живеам овде. Живеам со таа мисла од муабетот од погоре и тоа е мое право како и на секој останат кој има право да ја сака Германија.

Но секогаш се трудам да го гледам доброто кај луѓето или пак ако не, тогаш да го "украдам" тоа што е добро кај нив. Така сум украл(всушност сум го имал тоа секогаш, влашкото во мене што го имам е тоа што е потребно на Македонците) нешто од Албанците со кои живееме, сум "украл" нешто од Бугарите, Србите, Грците и Турците, нешто што кај нив вреди и е корисно да се практикува за да бидеме и ние подобри во тие работи, а ако си искрен ќе признаеш дека Македонците имаат многу работи за поправање. Така е и со Германците. Поентата на тоа што сум го напишал станува збор баш за тоа. И покрај се голем дел од обичниот народ во Германија е добар и кроток, сака да помогне затоа што опшеството е изградено на некој таков темел на кои сакам утре да биде изградено и нашето, македонското. Многу пати сум доживеал национализам на своја кожа тука, некогаш со право, некогаш не, но дупло пове пати сум доживеал учитвиост и добронамерност која за жал од обичниот човек кај нас ја нема и се губи од ден на ден. Не знам дали е ова така дека живеам во дел на градот каде што живеат евангелисти, но порано сум живеел во модерен град, модерен дел и истото сум го доживеал и таму. На крајот од денот сите сме луѓе и божји чеда, ако веќе се повикуваме на религии. Секогаш ако можам да видам добро кај некој човек го прифаќам без разлика на која вера и нација припаѓа, но муабетот од погоре е секогаш присутен, чисто за да не подсети за минатото и да не згрешиме во иднината. А преголемата омраза кон некого не е добра и го црнее срцето и душата. Биди горд на тоа што си, биди горд на нашите предци, минато и историја, брани го во секој момент кога е потребно и не го давај, живот дај ако е потребно како што дале нашите предци, но ако мразиш некого стануваш ист како и нив и со тоа се губи целата смисла на се што е наше и спомнато погоре.

А и на крајот, го жалам секој народ затоа што ниеден обичен човек не одлучува за својата судбина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom