Терористички напади во светот

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Овие убијци никогаш не доаѓаат од некоја организација туку секогаш се поединци кои сами го прават нападот и не можеш да кажеш дека се дел од некоја радикална десница.Мене утре ако ми текне да одам во некое циганско маало и да убијам 20 души а не сум дел од никаква организација нема да значи дека радикална десница или националисти го извршиле убиството туку јас со име и презиме.

А од каде па убиствата треба да се направени поради радикални десничари кога е пукано во трговски центар?
Не си организација како поединец но на пример следиш такви видеа, пратиш на твитер и фајсбук разни националистички кретени, и малку ако си штракнат во главата е прав рецепт за вакви ситуации.

А такви пропагатори ги има еден куп по нетот и се бааѓи агресивни во нивните излагања, а да не зборувам за овие групите на 4chan и на reddit
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Нели во Тексас не можи да се случи ваков масакар оти сите носат оружје и некој одма ќе го упуца ...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас од дамна викам дека С.А.Д. не е безбедна држава за туристи, а и за живеење.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Eве ја безбедноста во САД masakr1.jpg

masakr 2.jpg

masakr3.jpg
masakr4.jpg

Има уште многу вакви случаи само што не можам да ги набројам
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
На сите овие сератори на темава утре да им даде некој Зелена карта, нема ни да стигнат да се спакуваат, боси по гаќици и мајца ќе излетаат од дома.
 
M

Macedon1um

Гостин

Интересно како дел од западниве медиуми кријат дека напаѓачот кој работел како ит администратор во полициска станица од неодамна сменил религија и станал муслиман па сега мотивот не бил познат. Ова исто како Швеѓаниве што почнаа да кријат потекло на силувачите со цел да немало нетрпеливост :rolleyes:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799

Овие денови муслиманите доста активни околу Божиќ, решени на каурите да им го засерат празникот. Ова е четврт случај на фатени планирачи на божиќни напади за два-три дена.
Има лек за ова само неќат да го применат.
 
M

Macedon1um

Гостин

Овие денови муслиманите доста активни околу Божиќ, решени на каурите да им го засерат празникот. Ова е четврт случај на фатени планирачи на божиќни напади за два-три дена.
Има лек за ова само неќат да го применат.
И во Данска имаше пред неколку денови голема акција

Лекот е да престанат да примаат доселеници со скроз различен менталитет и религија од нивната, ама пуста ефтина работна сила..
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
сега завршува филмот базиран на вистински настан, Утеја 22 јули, островче каде Брејвик истепа 77 тинејџери како зајаци...
ама пред 3 години добил и 40,000 ус долари одштета поради нарушување на правата во затворот
а има услови во затворот како во хотел со 4 *
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Ах, чекај да види @cholismo па да ти објасни дека поише терористи има помеѓу христијаните,а ти намерно постираш само од муслиманите
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
Ах, чекај да види @cholismo па да ти објасни дека поише терористи има помеѓу христијаните,а ти намерно постираш само од муслиманите
она комотно може у џамија да иде, таму не фаќало

(напишав нешто поискрено ама го избришав, ипак пости се)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom