Терористички напади во светот (напад во Лас Вегас, Невада, САД)

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.592
Поени од реакции
35.427
Не знам од кај да почнам, дали од Радишани или од кај Помаците, бугарските Роми или од другде. Мешаш баби и жаби, поима немаш од состојбата во Бугарија и ред други работи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.298
Поени од реакции
6.463
Не знам од кај да почнам, дали од Радишани или од кај Помаците, бугарските Роми или од другде. Мешаш баби и жаби, поима немаш од состојбата во Бугарија и ред други работи.
Ае ти како постар објасни ми каде грешам и кажи ми каква е моменталната состојба во Бугарија.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.592
Поени од реакции
35.427
Сега видов дека се етнички Македонци со исламска вероисповед.
Да. Ако Бугарите се етнички Македонци или обратно, а инаку се муслимани-Бугари, нешто слично како Торбешите.
Муслимани у Бугарија има доста, некои се Турци, некои се Помаци, некои се Роми (иако поголем дел од Ромите во Бугарија, се христијани православни).

Ти за Ромите одма се фати.
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.565
Поени од реакции
2.429
Имав еден соученик Албанец во средно, типот беше капацитет и пол. Подобро зборуваше македонски од пола клас, се 5ки од 1ва до 4та. Арно ама почна да навледува во Исламизам, почна арапски да учи за да после средно отиде во Мека да студира исламски науки и што ти не и покрај тоа што неговите му велеа да студира медицина, мајка му неќеше да чуе за да иде во С. Арабија. Последно што слушнав од типот е дека пуштил брадиште, со женски од клас бега не им вика ни здраво и замарал циганки/ромки од клас да ги преобрази.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.298
Поени од реакции
6.463
Да. Ако Бугарите се етнички Македонци или обратно, а инаку се муслимани-Бугари, нешто слично како Торбешите.
Муслимани у Бугарија има доста, некои се Турци, некои се Помаци, некои се Роми (иако поголем дел од Ромите во Бугарија, се христијани православни).

Ти за Ромите одма се фати.
Добро а за моменталната состојба во Бугарија што имаш да кажеш?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.592
Поени од реакции
35.427
Добро а за моменталната состојба во Бугарија што имаш да кажеш?
Тоа е моменталната состојба. Починителот статистички најмалку шанси има да е Ром.
Радикализацијата на бугарските муслимани е најголема во помачките средини, па во турските, па во ромските.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.298
Поени од реакции
6.463
Тоа е моменталната состојба. Починителот статистички најмалку шанси има да е Ром.
Радикализацијата на бугарските муслимани е најголема во помачките средини, па во турските, па во ромските.
Tоа не знам ама еве ова е првиот напад кој не се ни случил.Далеку поопасни се Ромите кои имаат многу повеќе проблеми направено и многу луше го имаат изгубено животот од нив туку од радикалниот ислам.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.672
Tоа не знам ама еве ова е првиот напад кој не се ни случил.Далеку поопасни се Ромите кои имаат многу повеќе проблеми направено и многу луше го имаат изгубено животот од нив туку од радикалниот ислам.
Арно што не се случил!
Замисли пример за усијаниве глави на Балканов, некој тежок глупак во име на исламот, разнесол куп деца на крај школска година.
Е сега кога ќе го однесат во ќорка, наместо девици ќе му се редат брадати. Ќе посака у газ да си ја пикнел бомбата.
Некој им има шепнато на бугариве, тешко за верување дека сами го имаат најдено.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.624
Поени од реакции
10.741
Tоа не знам ама еве ова е првиот напад кој не се ни случил.Далеку поопасни се Ромите кои имаат многу повеќе проблеми направено и многу луше го имаат изгубено животот од нив туку од радикалниот ислам.
Циган никогаш не гине за идеали, нив ги интересираат само пари.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.446
Поени од реакции
26.397
Освен ако не е фејк њус, уште еден заулавен десничар масакрирал 20 и кусур луѓе во САД со манифест дека го прави тоа од расистички побуди.

Го нема на форумот оној кретенот Бафра кој го бранеше правото на носење оружје и тоа дека и другите земји имаат исто жртви од насилство како и САД да каже нешто.

А да, ептен се исти, оние антифа и SJW типчиња што скршиле по некој прозор и овие заулавени наоружани alt right, incel и слични модерни фашисти.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.541
Поени од реакции
4.966
Освен ако не е фејк њус, уште еден заулавен десничар масакрирал 20 и кусур луѓе во САД со манифест дека го прави тоа од расистички побуди.

Го нема на форумот оној кретенот Бафра кој го бранеше правото на носење оружје и тоа дека и другите земји имаат исто жртви од насилство како и САД да каже нешто.

А да, ептен се исти, оние антифа и SJW типчиња што скршиле по некој прозор и овие заулавени наоружани alt right, incel и слични модерни фашисти.
Од 21 часот е брејкинк њуз,а он вели фејк њуз ....Трамп ти си?! :LOL:
 
На врв Bottom