Терористички напади во светот

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
дечкото не е од НЗ, и случкава не последеица на тоа каква е сликата во НЗ, лично не знам зошто баш НЗ е одбран, ама ако видиш каква е сликата во АУС пример Сиднеј и Мелбурн, исто така како е во Западна Европа, тек тогаш ќе видиш која е таа културна нетрпеливост.
Аус има 2% муслимани.[DOUBLEPOST=1552773305][/DOUBLEPOST]
Ој ти, нема врска Крисчрч, случајна жртва!
Овој акт е реакција на севкупната ситуација во Аус и НЗ.
Пробај да мислиш со тоа глаата, не само проценти, статистики и религии ми тркалај.
Старо, Аустралааа има 2% муслимани.
За какви рефлексии зборваш?

Каква е ситуацијата бе во Нов Зеланд и Аустрелија море хеј?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
каква е сликата во АУС пример Сиднеј и Мелбурн, исто така како е во Западна Европа, тек тогаш ќе видиш која е таа културна нетрпеливост.
Каква е сликата во Сидеј и Мелбурн а посебно ме интресира Западна Европа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Аус има 2% муслимани.[DOUBLEPOST=1552773305][/DOUBLEPOST]
Старо, Аустралааа има 2% муслимани.
За какви рефлексии зборваш?
може се два,ама да ги видиш како се гетоизирани ќе помислиш дека е 25%, одредени делови наликуваат на авганистан, и криминалот, измамите им се главно занимање, што е најтрагично ништо не се превзема да се зауздаат нивните криминални банди, а мене ме опнаа со 6 казнети поени (пола возачка) плус парична казна, пошто син ми го извадил каишот на задното седиште а јас не сум забележал.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Според територија и население пресметај дали гледал муслиман 2-3 пати дневно, ти оди математика.

може се два,ама да ги видиш како се гетоизирани ќе помислиш дека е 25%, одредени делови наликуваат на авганистан, и криминалот, измамите им се главно занимање, што е најтрагично ништо не се превзема да се зауздаат нивните криминални банди, а мене ме опнаа со 6 казнети поени (пола возачка) плус парична казна, пошто син ми го извадил каишот на задното седиште а јас не сум забележал.
Да барам статистики и од Еустрелиски затвори?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Според територија и население пресметај дали гледал муслиман 2-3 пати дневно, ти оди математика.
Прво сам ми едитираш мислења, кои НИКАД не сум ги напишал, па си одговараш на нив, второ јас никаде не зборам за муслимани, ниту па овој психото.
Почнувам да мислам дека некој друг е психо у овој случај :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Според територија и население пресметај дали гледал муслиман 2-3 пати дневно, ти оди математика.



Да барам статистики и од Еустрелиски затвори?
барај што сакаш. јас ти кажувам од лице место, слабо пратам вести, ама кога и да отворам случајно освен, shooting и robbery не можеш ништо друго да видиш. Никој ништо не работи, само се служат со превари, бараат пари од системот и ако нешто не им оди како што треба одма стануваат агресивни, како нешто должна да им е државата.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Прво сам ми едитираш мислења, кои НИКАД не сум ги напишал, па си одговараш на нив, второ јас никаде не зборам за муслимани, ниту па овој психото.
Почнувам да мислам дека некој друг е психо у овој случај :D
Види, никогаш не сум едитирал мислења никому освен моето ако сум мислел дека нешто да се додаде. Инаку може да ги повикам Пеџа или Илуми да видат дали сум ти едитирал мислење но да знаеш дека е строго казливо.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Види, никогаш не сум едитирал мислења никому освен моето ако сум мислел дека нешто да се додаде. Инаку може да ги повикам Пеџа или Илуми да видат дали сум ти едитирал мислење но да знаеш дека е строго казливо.
Почињаш да се губиш, ој свари си кафе, исчури една!
Од превозбуденост си ме цитирал мене, а си го ставил мислењето од пунтер;)
Не ти е лоша идеата да го викнеш Пеја он е сега на ќејф, Јунајтед изгуби, а со Фросе незнам како ќе си поминеш:ROFLMAO:
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Не се произволно, немам сретнато друг пример на напад врз џамија или обратно а да нема верски побуди.
Дискутираме за психопат, ментално нестабилна личност, затоа и велам, секој произволно си ги толкува мотивите. За некој нападот е инспириран од религиска нетрпеливост, за некој е расната омраза, некој ќе рече дека е одмазда за терористичките напади во Европа, други му даваат историска конотација...
Она што е поважно според мене е на кој начин ќе пробаат да го монетаризираат целото ова лудило групациите чие постоење зависи од ваквите срања. Значи зборам за терористичките групи, како Исис и цела остала багра од тој тип, потоа ликовите како Ердо во Турција несомнено ќе пробаат да профитираат од целиот настан, ултра десничарите, средините како нашата каде се фура ено опШесво, т.е групациите задолжени за подгревање на меѓуетнички тензии и оние спротивните кои што тераат либерална агенда, welcome refugees, невладини организации задолжени за перење мозок... или сите оние директно или индиректно одговорни за поделбите во светот кои што инспирираат да се случуваат вакви немили настани.

Значи целата оваа боранија ќе добие на моментум благодарение на некој анонимен лудак. Не е ни битно што му се вртело низ глава, не е важен неговиот личен мотив. Секој ќе го протолкува произволно, за да протне некоја своја извитоперена идеологија, личен интерес и.т.н. Вистинскиот проблем и онака ќе се пикне под тепих.
 
B

Beginner

Гостин
Неможам да го најдам цело видео ако го има некој цело видео нека ми го пуште во пп. На фб и јутуб барав ама секаде е избришано..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.991
Абе овај си имал политички цели, одбрал место каде најлесно ќе направи најголема штета и плус има симболично име градот.

Џабе правите муабет за муслимани и имигранти, реално на овај следна можна цел е синагога, затоа што нели ционистите владеат со светот.

Само имиграцијата е многу болен проблем во моментов во САД и Европа и затоа со ова постигна многу поголема штета, и ги води двата континети поблиску до граѓанска војна.

Инаку ова за што се залагаат ваквиве ко овај е целосно виртуелен проблем, затоа што главниот проблем на западот е негативен наталитет и недостаток на идеологија.

Најсмешно е што, единствен начин да се реши тоа е со воведување на вахабистички методи и целосно укинување на правата на жената :)

Т.е. целосно укинување на западните вредности.
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111
Поради ова девојче убиецот започна да пука во џамиите: Малата Швеѓанка била убиена од исламист во Стокхолм, па следуваше одмазда

28-годишниот Брентон Тарант во нападот на две џамии во градот Крајстчрч во Нов Зеланд, уби најмалку 49 луѓе и рани над 20, а тоа го сторил од одмазда.

Како еден од главните мотиви за крвавиот масакр во двете џамии во Нов Зеланд, Тарант го наведе убиството на 11-годишната Еба Акелунд која што го загуби животот во терористичкиот напад во Стокхолм во 2017-та година.



Тогаш Узбекистанецот Рахмат Акилов, инаку радикален исламист со камион влета во толпа народ при што усмрти пет лица, а меѓу жртвите беше и Еба која во моментот на нападот, се враќала од училиште.








„Не можев повеќе да ги игнорирам терористичките напади. Тоа се напади на моите луѓе, напади на мојата култура, напади на мојата вера и мојата душа. Не можам да ги игнорирам“, напишал Тарант кој тврди дека „нејзината насилна смрт го натерала да го стори ова“.



Инаку, гробот на убиеното девојче во терористичкиот напад во Стокхолм еден мигрант повеќе од 30 пати го осквернавил, а полицијата иако повеќе пати го апсела, тој и натаму е на слобода.

Таткото на Еба ги обвинува шведските власти дека сносуваат директна одговорност за смртта на неговата ќерка, тврдејќи дека Узбекистанецот Акилов требало да биде навреме депортиран заедно со останатите мигранти. Според него, доколку шведските власти ги депортирале, сега неговата ќерка и останатите жртви ќе биле живи.



После вооружениот напад во Крајстчрч, уапсени се четири лица, а меѓу нив е и самиот напаѓач Тарант кој нападот го пренесувал во живо на Фејсбук. Тој на 73 страници напишал антимигрантски манифест во кој објаснува кој е тој и кои се причините поради кои го извршил масакрот.


https://tocka.com.mk/vesti/301199/poradi-ova-devojce-ubiecot-zapocna-da-puka-vo-dzamiite-malata-svegjanka-bila-ubiena-od-islamist-vo-stokholm-pa-sleduvase-odmazda
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Милош Обилиќ напишано на пушка, и оди да тепа невооружени цивили. Очигледно дека поим нема кој бил Милош Обилиќ...
Му го читаше манифестот? Типот поим нема, не само за наводниот Обилиќ, туку и за таа европска цивилизација шо така ја глорифицира.
На пример, зборува за модерна декаденција на Франција, наспроти некоја друга Франција од минатото. Епа таа Франција од минатото била со векови у сојуз со Отоманска Империја и е индиректен виновник за експанзијата на турчето. У 18ти/19ти век и Британија(а со тоа технички и "Австралија") е во тоа незгодно друштво. За падот на Константинолоп најголема вина има Венеција. Заебано е.

Друго, типот за Eвропа зборува како за некоја митолошка творба. За Нуменор. Земја на горди и стројни јунаци, мудри и храбри лидери.
А уствари...






Види ги колку се слатки. Бела раса, чиста(пречиста дури) крв. Да ги гледаш и да копнееш се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom