Терористички напади во светот

B

Bafra

Гостин
Требале сите со АР-15ки да влезат у кафичот да се осеќаат побезбедно, па би виделе дали тој ќе се осмели да пука
Овој во Мелбурн културен дечко, без многу галама да има, жбрц ножот. Сепак да не вознемирува околина, тивко и боди.
 
B

Bafra

Гостин

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
Не можам да најдам некој дел од видеото.Прати ако има.
тешко дека ќе го најдеш по медиумиве,ќе биде цензурирано, ама јас мислам можам да го земам, ќе пробам да го земам за 2-3 дена, исто ко видео игра да гледаш или играш, јас го гледав, може ќе го пуштам тука ако администрацијава ми дозволи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
тешко дека ќе го најдеш по медиумиве,ќе биде цензурирано, ама јас мислам можам да го земам, ќе пробам да го земам за 2-3 дена, исто ко видео игра да гледаш или играш, јас го гледав, може ќе го пуштам тука ако администрацијава ми дозволи.
Ти живееш таму или сум грешка?
Колку муслимани има во Нов Зеланд и каков е односот со нив зошто не очекував ваков десничарски напад да се случи баш во Нов Зеланд.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема разлика меѓу овој и следбениците на ИСИС, истата забегана идеологија, скроз истата.

Треба посериозно да се набљудуваат лудаци кои пишуваат на 8chan, гледаат PragerU, а идоли им се Алекс Џонс, Педерсон, Гевин и слични.



Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Нема разлика меѓу овој и следбениците на ИСИС, истата забегана идеологија, скроз истата.

Треба посериозно да се набљудуваат лудаци кои пишуваат на 8chan, гледаат PragerU, а идоли им се Алекс Џонс, Педерсон, Гевин и слични.



Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Има само една мала разлика ама многу важна овие напади кои беа изведени вчера се реакција а не акција.Верувај дека се почесто ќе има вакви напади барем се додека функционира ЕУ како што функционира сега и додека државите ги водат левичари и либерални политичари.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
Ти живееш таму или сум грешка?
Колку муслимани има во Нов Зеланд и каков е односот со нив зошто не очекував ваков десничарски напад да се случи баш во Нов Зеланд.
не живеам таму, јас сум во АУС, немам појма колку муслимани таму живеат, никогаш не сум се заинтересирал, и напаѓачов исто не е од Нов Зеланд,од АУС е, мислам е ирец/шкот по потекло. Видеото го има еден мој познаник, пред 3-4 сати го гледавме јас тој, еден италијанец и еден либанец , онака музиката јас ја забележав, овие не ја разбираа,таму се од кога се родени, така да и овој нашиов не ја зауши.
Треба да се видам со нив во недела така да мислам можам да ја земам, баш овој нашиов му ја праќаше на овој италианецов. сигурно уште ќе ја има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom