Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Иран не смее во никој случај да поседува нуклеарно оружје, тоа било било крај на човештвото ако се дозволува да направат такво нешто..
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
1. По кои критериуми Иран се лудаци, а Израел не? Или ајде подруго, што го прави имун Израел во иднина да го раководат лудаци ако сега не се?
2. ПКК според мене не е терористичка група, но според САД, Турција и ЕУ е терористичка група и Израел не крие дека ја вооружува, имаш на други теми тука на форумов побарај...
3. И Иран беше секуларна држава до 1979 која немаше шеријатски закони.
4. Ако е 50% готов, другите 50% кажуваат дека не е, а другите 50% се најмалку 40 милиони луѓе.
5. Слично како и Авганистан пред да го турнат шахот, исто како и Иран пред Исламската револуција. И имај во предвид дека САД е можеби најдемократска земја со толеранција кон расите, верата и така натака. Но таа толерантност и демократија не ги спречила да го создадат хаосот што сега го гледаме на Блискиот исток.
1- Пак ќе повторам демоктратскиот капацитет на Израел неможе ниту 1% да се спореди со лудаците од Иран
2- Не е точно дека Израел ги вооружува
3- Ќе биде готов Турција не е арапска земја
4- Да ама Турција е единствена муслиманска земја што е стара и традицијонална членка на НАТО и голем сојузник на Западот
5- Каде гледаш САД да создава хаос ? Па од како се повлекоа американците од Ирак, ИСИС излезе и ги направи лом , сега тотално ситуацијата е излезена од контрола.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
1- Пак ќе повторам демоктратскиот капацитет на Израел неможе ниту 1% да се спореди со лудаците од Иран
2- Не е точно дека Израел ги вооружува
3- Ќе биде готов Турција не е арапска земја
4- Да ама Турција единствена муслиманска земја што е стара и традицијонална членка на НАТО и голем сојузник на Западот
5- Каде гледаш САД да создава хаос ? Па од како се повлекоа американците од Ирак, ИСИС излезе и ги направи лом, сега тотално ситуацијата е излезена од контрола.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.585
Поени од реакции
26.099
1- Пак ќе повторам демоктратскиот капацитет на Израел неможе ниту 1% да се спореди со лудаците од Иран
2- Не е точно дека Израел ги вооружува
3- Ќе биде готов Турција не е арапска земја
4- Да ама Турција е единствена муслиманска земја што е стара и традицијонална членка на НАТО и голем сојузник на Западот
5- Каде гледаш САД да создава хаос ? Па од како се повлекоа американците од Ирак, ИСИС излезе и ги направи лом , сега тотално ситуацијата е излезена од контрола.
Значи вака, јас сум произраелски ориентиран претежно тие што се повеќе време на форумов го знаат тоа. Со суета и небулози не се брани став. Ти ги кажуваш фактите од пред 15 години да речеме. Да не дојдеа САД во прво време во Ирак, немаше све ова што се случува воопшто да се случи, така да ИСИС е директна последица на интервенцијата на САД на блискиот исток.

Ама изгледа џабе дробам јас тука во ѕид...
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
Значи вака, јас сум произраелски ориентиран претежно тие што се повеќе време на форумов го знаат тоа. Со суета и небулози не се брани став. Ти ги кажуваш фактите од пред 15 години да речеме. Да не дојдеа САД во прво време во Ирак, немаше све ова што се случува воопшто да се случи, така да ИСИС е директна последица на интервенцијата на САД на блискиот исток.

Ама изгледа џабе дробам јас тука во ѕид...
Ако сте произраелски тогаш не ги поддржувајте ги антисемитистичките ставови на Иран..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.585
Поени од реакции
26.099
Ако сте произраелски тогаш не ги поддржувајте ги антисемитистичките ставови на Иран..
Иран направи чекор за подобрување на односите кон Израел. Го призна холокаустот, што за муслиманска земја беше незамисливо. Јас цврсто го поздравувам тој чекор на новиот Ирански премиер и верувам дека све оди кон насока на нормализирање на односите на Израел и Иран. Тоа што некои поединци од Израел, попут Нетанјаху се противат на тоа, не значи дека приближувањето на Израел со Иран нема приврзаници во Израел.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
Иран направи чекор за подобрување на односите кон Израел. Го призна холокаустот, што за муслиманска земја беше незамисливо. Јас цврсто го поздравувам тој чекор на новиот Ирански премиер и верувам дека све оди кон насока на нормализирање на односите на Израел и Иран. Тоа што некои поединци од Израел, попут Нетанјаху се противат на тоа, не значи дека приближувањето на Израел со Иран нема приврзаници во Израел.
Тоа не го блокира патот на Иран кон бомбата, туку му го трасира патот кон бомбата. Спогодбата ќе и овозможи на иранската нуклерана програма во голема мерка да остане недопрена, поради што Иран ќе може мошне брзо да произведе нуклеарно оружје. И тоа можеби и за една година,Спогодбата, од која се очекува да запре натпреварот во вооружувањето, напротив ќе го поттикне нуклеарниот натпревар во најопасниот регион во светот. Тоа нема да претставува збогум на оружјето, туку збогум на контролата на оружје. За да разбереме колку е опасен Иран со нуклеарно оружје, треба целосно да ја сфатиме природата на тој режим. Документите, на кои се заснова иранската држава ветуваат продолжување на џихадот. Многу држави на Блискиот Исток се распаѓаат. Додека многумина се надеваат дека Иран ќе се приклучи кон меѓународната заедница, Иран веќе проголта неколку нации, Иран веќе доминира со владите во Багдад, Дамаск, Бејрут и Сана и сигурно и други земји се на дневен ред.
Цитатот мој од пред неколку страници.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.544
Секогаш сите им се криви на Евреите зашто они се божјиот народ кој талкал 4000000 год низ пустината, кој преживеал 10 холокауси со 6 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 жртви, кој на никого ништо не му згрешиле . Но сепак дека ние останатите за нив сме Goyims ке си останеме безразлика колку да им се залижуваме.
Ако биле добри немало да ги гонат од секоја држава каде што се населиле.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
They seem to be very eager to marry Goyims, so I don't think that's a bad term nowadays. Take it as a compliment and cut the anti-semitic bullshit.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.544
They seem to be very eager to marry Goyims, so I don't think that's a bad term nowadays. Take it as a compliment and cut the anti-semitic bullshit.
Ok разбравме дека супер знаеш англиски .
A дали е добар збор денес неможе да ми каже некој што се води по тората,талмудот (BTW и како модерен термин го има истото значење на неевреин)....
https://en.wikipedia.org/wiki/Goy
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ok разбравме дека супер знаеш англиски .
A дали е добар збор денес неможе да ми каже некој што се води по тората,талмудот (BTW и како модерен термин го има истото значење на неевреин)....
https://en.wikipedia.org/wiki/Goy
Не, англиски квичам за да се нервираат одредени фаци што сакам да се нервираат, yourself included.

Поентата се уште е на место. Еврејските семејства се повеќе и повеќе се мешаат со нееврејски народи, што знали дека не сме на некое си ниско ниво во нивни очи како што се обидуваш да не презентираш. Никој не меша крв со нешто што го смета за долно и / или непожелно.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Сите терористички напади во светот се режирани од некои разузнавачки служби.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Сите терористички напади во светот се режирани од некои разузнавачки служби.
Повеќето од поголемите терористички напади на Запад, како метрото во Мадрид, во Лондон со автобусот, Париз со Шарли, претпоставувам дека се режирани, додека оние поситните не верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom