Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Автоматски споено мислење:

Цртан филм...
Шуплива Зурло, ги изгуби сите соговорници. Не сакаш да изгледаш ништо, а сакаш да спамаш. Не си веќе забавен, нема за што да дискутираме. Цитирај ме кога ќе го изгледаш Inspiration4 (не со сликичките со српски превод). Да си направиме една дискусија со наши зборој.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Шуплива Зурло, ги изгуби сите соговорници. Не сакаш да изгледаш ништо, а сакаш да спамаш. Не си веќе забавен, нема за што да дискутираме. Цитирај ме кога ќе го изгледаш Inspiration4 (не со сликичките со српски превод). Да си направиме една дискусија со наши зборој.
Diskusijata za inspiration 4 zavrsi... Mozes so nekoj drug da si diskutiras mene ne mi trebaat sogovornici...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.381
Togas zemjata stanuva gevrek.
Добра ментална гимнастика е да замислиш земјата да е торус. На прв поглед заебанција се јавува околу гравитацијата(би била неконзистентна насекаде), движењето на сонцето и месечината како и фактот што на одредени позиции на торусот кога би погледнале нагоре би си ја виделе земјата.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
И поздравете го Клинт Иствуд виа Кајмакчалан... Ќе се препознае од германски на македонски овде:
Screenshot_2021-10-16-16-41-42-43_7a5391456ddf15713cd09dfbd75e8325.jpg
П.С. Струмичка мастика ;)
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.594
Да де според твојот канал(септички) LB на јутјуб тоа е се поврзано и со вонземјани...Доволно е да ги погледнеш темите на каналот и се е јасно...
Нормално. И темава кога ќе се погледне тука - се е јасно.
Што не е јасно? :)
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Значи според тебе НОРМАЛНО е да се истражуваат "Шуплива и крушковидна земја"? Ама ако се спомне "рамна земја" тогаш таа тема е инспирација за исмевање нели? Демек неозбилна тема па ај ќе се зезаме ќе се врти на заебанција за да се сокрие вистината. Многу ми е позната таа тактика не се секирај... Само терај си ти у шупливо... Од шупливо во празно (y)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.594
Значи според тебе НОРМАЛНО е да се истражуваат "Шуплива и крушковидна земја"? Ама ако се спомне "рамна земја" тогаш таа тема е инспирација за исмевање нели? Демек неозбилна тема па ај ќе се зезаме ќе се врти на заебанција за да се сокрие вистината. Многу ми е позната таа тактика не се секирај... Само терај си ти у шупливо... Од шупливо во празно (y)
Јас само кај твоите постови гледам сарказам. Воопшто не те сфаќам сериозно во врска со оваа тема. Ништо сериозно не гледам од темите што се тука во „Мистерии“ :)

Bible, egyptian, greek mythology ... :)

 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.594
Твој проблем...Не се потресувај relax...
Се сложувам. Само лабаво на темиве... бидејќи сигурно не ни е многу битно дали планетата е планета воопшто која кружи околу сонцето, дали е шиплива, дали е рамна или не... мистерии - мора така да останат што и да „разоткриваме“ за нив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom