Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
760
Поени од реакции
1.259
Изгледа Inspiration4 или да се вратам утре? :cautious:
Веќе видено ама ова е врвот
Автоматски споено мислење:

Изгледа Inspiration4 или да се вратам утре? :cautious:
Ова кој го снима? Еден авион на 12км висина не можеш вака да го зумираш а па камоли ракета...
Screenshot_2021-10-01-18-25-13-221_com.google.android.youtube.jpg
А ова на скоро 6 илјади км/ч само на 160км висина се наоѓа? Еден авион со просечна брзина од 800-850км /ч проаѓа 1200км за два часа нешто не ми е логично:toe:
Screenshot_2021-10-01-18-26-55-574_com.google.android.youtube.jpg
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.317
Поени од реакции
46.901
Класика, наместо да гледаш, си отишол на тие сајтовите и си симнал сликички титлувани на српски. Ако немаш љубопитност да потрошиш 2-3 саати да изгледаш нешто, ќе си останеш рамен бајо мој.
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
760
Поени од реакции
1.259
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.317
Поени од реакции
46.901
Автоматски споено мислење:

Цртан филм...
Шуплива Зурло, ги изгуби сите соговорници. Не сакаш да изгледаш ништо, а сакаш да спамаш. Не си веќе забавен, нема за што да дискутираме. Цитирај ме кога ќе го изгледаш Inspiration4 (не со сликичките со српски превод). Да си направиме една дискусија со наши зборој.
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
760
Поени од реакции
1.259
Шуплива Зурло, ги изгуби сите соговорници. Не сакаш да изгледаш ништо, а сакаш да спамаш. Не си веќе забавен, нема за што да дискутираме. Цитирај ме кога ќе го изгледаш Inspiration4 (не со сликичките со српски превод). Да си направиме една дискусија со наши зборој.
Diskusijata za inspiration 4 zavrsi... Mozes so nekoj drug da si diskutiras mene ne mi trebaat sogovornici...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
317
Поени од реакции
880
Togas zemjata stanuva gevrek.
Добра ментална гимнастика е да замислиш земјата да е торус. На прв поглед заебанција се јавува околу гравитацијата(би била неконзистентна насекаде), движењето на сонцето и месечината како и фактот што на одредени позиции на торусот кога би погледнале нагоре би си ја виделе земјата.
 

Red Zurla

Авион
Член од
29 јули 2021
Мислења
760
Поени од реакции
1.259
И поздравете го Клинт Иствуд виа Кајмакчалан... Ќе се препознае од германски на македонски овде:
Screenshot_2021-10-16-16-41-42-43_7a5391456ddf15713cd09dfbd75e8325.jpg
П.С. Струмичка мастика ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom