Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Prometheus Alpha

Војвода
Член од
16 октомври 2020
Мислења
182
Поени од реакции
74
А што ако е рамна и шуплива во исто време :confused:
Нешто како затворена пица?

Ова ти е добра теорија што може да ја разработи некој помлад член на форумов,секако,
па и од кај нас некој "научник","
теоретичар" да искочи :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Нешто како затворена пица?

Ова ти е добра теорија што може да ја разработи некој помлад член на форумов,секако,
па и од кај нас некој "научник","
теоретичар" да искочи :)
Или може е како крофна или варен ѓеврек со сусам. Или можеби перек или полента шарска со кашкавал или може е како увијач со сланина и зденка. Или бурек со пица...ми се пријаде...:вонзем:
 

Prometheus Alpha

Војвода
Член од
16 октомври 2020
Мислења
182
Поени од реакции
74
Или може е како крофна или варен ѓеврек со сусам. Или можеби перек или полента шарска со кашкавал или може е како увијач со сланина и зденка. Или бурек со пица...ми се пријаде...:вонзем:
Пица еклер :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Другата тема е затворена, не знам зошто. Тролејбус го сподели ова во корона темата, па да не тераме офтопик.


Дали е озбилен со прашањето зошто не го чувствуваме движењето на земјата? Calling all flat-earthers for check-in :love:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
5 минути со сила изгледав.
Двајцата почињаат со дисклејмер дека не се рамноглави и после тресат глупости до небо шо и мали деца ги контаат.
Козојебачот апла не веруе у овие глупости, ама сака да биде у центар на внимание.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
743
Поени од реакции
920
Другата тема е затворена, не знам зошто. Тролејбус го сподели ова во корона темата, па да не тераме офтопик.


Дали е озбилен со прашањето зошто не го чувствуваме движењето на земјата? Calling all flat-earthers for check-in :love:
1.Pa ako zememe deka zemjata rotira okolu oskata so 460 m/s, togash treba da se drzime za nesto inaku otidovme...
2.Plus zemjata rotira okolu sonceto so 30 km/sec...
Moze ramnozemjasive go osekjaat poveke ova dvizenje ... Im se vrtishe vo pametot, zatoa veruvaat vo tezive...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Лупна и нешто као сите метали се топеле на максимум 400 до 600 степени целзиусови :icon_lol:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444

Интервју со дечкото што влегол во некоја секташка ФБ група за рамна земја, му дале админ и го сменил името во Округла земја. :D

Трол на годината.
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2020
Мислења
213
Поени од реакции
95
Земјата е призма.
Автоматски споено мислење:

Vangel v Пред 1 седмица

П.С. Дај јавете му на Елон Маск да ја откаже мисијата за Марс, купола имало горе че се плеснит хахаха


Križni Пред 9 месеци

"To su najveći idioti na kugli zemaljskoj" - Ravnozemljaš

Вакви видеа и глупости пријатно.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
"Околу 400 години пред да се појават авионите се роди идејата дека земјата е топка..."
https://youtu.be/IdmTRUBmNiA Math Powerland
Автоматски споено мислење:

Лупна и нешто као сите метали се топеле на максимум 400 до 600 степени целзиусови :icon_lol:
А сите знаеме дека сателитите не се топат дури ни на 2000 степени во термосфера нели? :icon_lol:
Screenshot_2021-08-04-13-30-38-019_com.google.android.youtube.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom