Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.226
Поени од реакции
23.546
Globe Lie Tour 2019
https://feconvention.com/kidderminster/globe-lie-tour-uk/

На 23 октомври во Скопје
:vozbud:[DOUBLEPOST=1550153356][/DOUBLEPOST]
Јас пак, да не беше роботски гласот немаше да поверувам.
Роботски гласови користат за да не ги дознаат јудеомасоните кои се, кој ги открива нивните тајни пред светот.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
296
Поени од реакции
98
Интервју со водачот на експедиција во внатрешноста на земјата: Брукс Агну.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.668
Поени од реакции
15.384
Постои основано сомневање дека Месечината е шупља.
Онда може и земјинава кугла на исти физички принципи да е шупља.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.302
Поени од реакции
62.752
https://www.mkd.mk/svet/nauka-i-tehnologija/celosno-pomrachuvanje-na-sonceto-ja-voodushevi-juzhna-amerika-fotovideo
Целосно помрачување на Сонцето ја воодушеви Јужна Америка

Илјадници набљудувачи се собраа вчера во Јужна Америка за да сведочат на ретката појава тотално помрачување на Сонцето, јавуваат агенциите.
Нели би требало ова помрачување насекаде да е?
(ако е рамна)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.791
Поени од реакции
2.373
Инженерот кој тврдеше дека Земјата е рамна загина при пад на ракета што ја направи сам
Американскиот инженер Мајк Хјуз (43) кој се прослави како гласен поборник на теоријата дека Земјата е рамна и жестоко се обидуваше да го докаже тоа, загина при неуспешен лет со ракета што ја направил сам.


На социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како ракетата полетува во пустината во Барстоу, Калифорнија и како паѓа набрзо потоа.
Хјуз сакаше со овој лет да докаже дека Земјата е рамна. Вчерашниот потфат наводно бил сниман за потребите на новата ТВ-серија Homemade Astronauts за аматерски изработувачи на ракети на каналот US Science Channel.
Со помош на неговиот партнер Валдо Стејкс, Хјуз се обидуваше да се вивне на височина од 5.000 стапки (1.525 метри) со ракета на парен погон, објави Space.com.


Лудиот Мајк, како што беше познат Хјуз, заедно со неговите помошници направи ракета во неговиот двор за чија изградба потроши околу 18.000 долари. Негова животна цел беше да докаже дека Земјата е рамна.


Во март, 2018 година Хјуз проба да се лансира во орбитата со друга ракета, но не стигна до таму, туку успеа да се дигне на нешто повеќе од 500 метри над Земјата. Тогаш успеа да се спушти безбедно на тлото со падобран.


„Се изморив од луѓето кои ми кажуваа дека не можам да направам ракета. Навистина се изморив од тоа, па затоа собрав сили и ја направив ракетата и полетав со неа“, рече Хјуз по слетувањето пред две години.


„Дали верувам дека Земјата е во форма на фризби? Да, навистина верувам дека е. Дали знам со сигурност? Не. Баш поради тоа сакам да отидам во вселената и да докажам“, рече тогаш Хјуз.


Ех глупи американци, по глава на жител на 1.000 жители најмногу американци од сите земји во светов има што тврдат дека земјата е рамна... Не е само овој туку илјадници ги има такви во САД...
 
Член од
1 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пилотите треба на секои 10 мин да го спуштаат авионот поради формата на земјата но тие никогаш не го прават тоа. Ако земјата се врти 1024 км на час и ако авионот пробува да слета во иста насока со иста брзина 1000 км на час никогаш нема да слета. Зошто авионите се движат цик-цак на мапата на земјата. Направени се проби со балони на кои јасно се гледа дека земјата е рамна. Има и други факти кои потврдуваат дека е рамна да не ги набројувам. Во библија исто така цитати кои укажуваат на рамна земја, без разлика дали верувате во Бог
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.161
Поени од реакции
5.088
Пилотите треба на секои 10 мин да го спуштаат авионот поради формата на земјата но тие никогаш не го прават тоа. Ако земјата се врти 1024 км на час и ако авионот пробува да слета во иста насока со иста брзина 1000 км на час никогаш нема да слета. Зошто авионите се движат цик-цак на мапата на земјата. Направени се проби со балони на кои јасно се гледа дека земјата е рамна. Има и други факти кои потврдуваат дека е рамна да не ги набројувам. Во библија исто така цитати кои укажуваат на рамна земја, без разлика дали верувате во Бог
 

Kajgana Shop

На врв Bottom