Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Знае некој дали има публика (дали дозволуват?) во Југ за овој ИТФ?
Незнам за публика,али секад можеш да гледаш од страна кај пешачката патека спроти стадионот.Е сеа може да има поише луѓе што ќе ги заинтереира да гледаат што се дешава а и ќе мораш на нозе да си.Тешко да пуштат обична публика.
 
Член од
3 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
3
Барам спаринг партнер за рекреативен тенис во Скопје. Моето ниво е напреден рекреативец, според NRTP на USTA 3.5, во најдобар ден 4.0. Заинтересиран сум за секој ден после 16:30 или викенд. Поздрав
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Дали може некој да сподели повеќе информации за тениски тренинзи? Колку денови се оди, цена, што опрема е потребно за почетник? Ако знае некој за Куманово, но може и за другите градови.
 
Член од
3 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво. Дали може некој да сподели повеќе информации за тениски тренинзи? Колку денови се оди, цена, што опрема е потребно за почетник? Ако знае некој за Куманово, но може и за другите градови.
Ако си заинтересиран за рекреативен меч слободен сум секој ден после 16:30. Во врска со тренинзи не сум многу запознаен ама сигурно е скапо. Се плаќа за теренот и за тренерот па претпоставувам околу 1000ден можно и повеќе дека е зима па ќе треба во балон + греење... Летно време ти е најубаво да почнеш бидејки е поевтино а можеш и да најдеш група со почетници за да ги делите трошоците. Опрема таму ќе ти дадат за почеток па со тек на време ќе си купуваш. Убав, професионален рекет е околу 200-250 евра, патики знаеш, добри жици за рекет 700-1200 за најдобрите.
Се надевам ти помогнав колку толку :)
Поздрав
 
Член од
3 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
3
@Azriel Zdravo. Dali si zainteresiran za sparing? Pisav pred nekoj mesec ama ne mi vrati nikoj. Baram sparing partner. Mozam sekoj raboten den posle 16h. Slobodno pisi mi ako si zainteresiran. Pozdrav
 
Член од
2 август 2022
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo, jas sum pocetnik vo tenis, sto ima trenirano kako mal vo Jug, me interesiraat cenovnite opsezi za trener (2 pati nedelno) i za teren kolku bi bilo i kade mozam da najdam i da iskontaktiram so trener za da naucam podobra forma, servis, volei i slicno. Isto taka potreben mi e i sparing partner za igranje.
Автоматски споено мислење:

@Azriel Zdravo. Dali si zainteresiran za sparing? Pisav pred nekoj mesec ama ne mi vrati nikoj. Baram sparing partner. Mozam sekoj raboten den posle 16h. Slobodno pisi mi ako si zainteresiran. Pozdrav
Jas sum zainteresiran za sparing, obicno igram na betonskite tereni kaj osnovnoto Petar Pop Arsov so prijateli i slicno.
 
Член од
26 август 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Барам спаринг партнер за рекреативен тенис во Скопје.
Моето ниво е не пониско од 2.5 (со тенденција брзо да се подобри) и заинтересиран сум играње во работни денови во термин 17:00 а во викенд може и друг термин.
Преферирам терените да бидат Југ/Абц.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Барам спаринг партнер за рекреативен тенис во Скопје.
Моето ниво е не пониско од 2.5 (со тенденција брзо да се подобри) и заинтересиран сум играње во работни денови во термин 17:00 а во викенд може и друг термин.
Преферирам терените да бидат Југ/Абц.
Како си одредувате ниво?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
1693594685339.png

Претпоставувам мисли на NTRP рејтингот. Обично сам си одредуваш дали ги поседуваш карактеристиките согласно нивоата.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Има Битола затворени терени за тенис, балон, сала?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom