Тениска репрезентација на Македонија

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Селекторот на македонската тениска репрезентација изјавил дека самите тенисери треба да одлучат дали ке играат во сала(затворена-Јане Сандански) или на отворено(на Југ)
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
Da stvarno imame top reprezentacija.............................na najdobriot nas zivotna zelba mu e da bide vo prvi 300.....hahahah
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Da stvarno imame top reprezentacija.............................na najdobriot nas zivotna zelba mu e da bide vo prvi 300.....hahahah
Дечко без иронија те молам.Нашите моментално го потигнаа најголемиот успех до сега во Македонија во тенис и според листите се 31.
А тоа што немаат доволно финансии за да одат и учествуваат по меѓународни турнири е друга работа.Ако не идеш по турнири не ни можеш да напредуваш.
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
pa ja i neznam nekoi drugi sto igraat tenis,tolku se zeji, pa duri i sramote e da kazes deka se 31, ne e samo za brojkata, moes i 1 da si ama vo sto vo plukanje vo dalecina.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
pa ja i neznam nekoi drugi sto igraat tenis,tolku se zeji, pa duri i sramote e da kazes deka se 31, ne e samo za brojkata, moes i 1 da si ama vo sto vo plukanje vo dalecina.
Ај прво читај по интернет па после збори.
За разлика од тука,тенисот во светот е многу почитуван и развиен спорт.
И за фудбал се гордеевме пола од луѓето што сме 50,ама нели тоа е фудбал.:tapp:
Напротив,приличо повеќе репрезентации има,затоа што има повеќе зони.Почнавме од нула и стигнавме до пред влез во Светската група.
Затоа,не потценувај.Не ги гледај,не ги поддржувај,ама не ги потценувај и не ги плукај,затоа што тие луѓе ја претставуваат МАКЕДОНИЈА и тоа го прават од срце!
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
ej luge daj kazete nesto pa utre igrame so holandija na terenite vo jug...nesto nema zainteresiranost sto e rabotava.....deneska bese zdrepkata,ama ne znam utre koj so koj igra..ako znae nekoj nesto neka pise?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не искина овој Хасе. Магдинчев не беше на нивото од претходните мечеви. Во публика деца навиваат за македонија, додека кај холандезите публика на ниво. И после сакаме да одиме во светска лига, со кого? со детска публика?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Не искина овој Хасе. Магдинчев не беше на нивото од претходните мечеви. Во публика деца навиваат за македонија, додека кај холандезите публика на ниво. И после сакаме да одиме во светска лига, со кого? со детска публика?
Знам дека твојте(и на сите македонци) амбиции се големи...но биди искрен, немаме капацитет за цветска зона. Презадоволн сум со опстанокот во оваа група...Неможе да се иде во светска група со само двајца тенисери.
А за децата во публика, мислам дека се криви медиумите...тие деца се млади тенисери кој тренираат, и информирани се од кога се игра натпреварот. Јас барав по нет и никаде неможев да најдам во колку саат почнува натпреварот. Мислам дека освен на спортски вести (1мин прилог) никој не информира дека Македонија ке игра со Холандија денес.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Знам дека твојте(и на сите македонци) амбиции се големи...но биди искрен, немаме капацитет за цветска зона. Презадоволн сум со опстанокот во оваа група...Неможе да се иде во светска група со само двајца тенисери.
А за децата во публика, мислам дека се криви медиумите...тие деца се млади тенисери кој тренираат, и информирани се од кога се игра натпреварот. Јас барав по нет и никаде неможев да најдам во колку саат почнува натпреварот. Мислам дека освен на спортски вести (1мин прилог) никој не информира дека Македонија ке игра со Холандија денес.[/quote]

Човече не зезај,вчера имаше цел саат емисија за дејвис куп репрезентацијата на Телма.
Едит: Русевски - Де Бакер 1-3
Сега губиме со 0-2 и многу тешко да ги поминеме Холанѓаните.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Во колку саат е дублот утре ?
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Добро се држиме сеа за сеа во двојки ... 1-0 губиме во сетови, а 5-5 е сега во гемови ... Лалињава во криза се сеа, мислам дека ќе го освоиме овој сет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom