Телма Телевизија

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Баш сега го гледам.
Го гледав на 24kitchen многу редовно и ме фати носталгија некоја. Ме потсети како добро раскажуваше. Штета шо си отиде :(

Не ми е јасно како на Телеком, на Телма HD, сликава е со некој чуден квалитет, чуден crop...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Баш сега го гледам.
Го гледав на 24kitchen многу редовно и ме фати носталгија некоја. Ме потсети како добро раскажуваше. Штета шо си отиде :(

Не ми е јасно како на Телеком, на Телма HD, сликава е со некој чуден квалитет, чуден crop...
Kral bese Bourdain. Top shef, najdobar.

Onaa emisija sto mu bese 'Bez rezervacii' e mnogu dobra, a ovaa 'Nepoznati delovi" e vrv!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Kral bese Bourdain. Top shef, najdobar.

Onaa emisija sto mu bese 'Bez rezervacii' e mnogu dobra, a ovaa 'Nepoznati delovi" e vrv!
Викендов глеав: Индија, Сицилија, Лион, Танџир...многу ме опушта некако.
Она искусување на улична храна (ок, некои и го тинтраат со ултра скапи специјалитети), ми е некако поим за добар туристички провод. На пример, се сместуеш у просек хотел, ама се газиш од шетање и кратко соживуваш со локалците. Не беше лицемерен или сноб и со иста страст ги оценуваше и уличните бутки и оние со максимум мишелин ѕвезди, затоа и беше интересен.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Викендов глеав: Индија, Сицилија, Лион, Танџир...многу ме опушта некако.
Она искусување на улична храна (ок, некои и го тинтраат со ултра скапи специјалитети), ми е некако поим за добар туристички провод. На пример, се сместуеш у просек хотел, ама се газиш од шетање и кратко соживуваш со локалците. Не беше лицемерен или сноб и со иста страст ги оценуваше и уличните бутки и оние со максимум мишелин ѕвезди, затоа и беше интересен.
Da, imase i mnogu golem recnik na zborovi, na sekoj razgovor so drug covek imase nesto da kaze interesna rabota, da se gazis od smeenje.

Onaa epizoda koga bese vo edna juznoamerikanska drzava( Peru?) koga pokazuvaa kako go pravat beloto cokolado e ekstra. Isto i vo Moskva kade se sretnuva so negoviot dolgogodisen prijatel Zamir....sekogas umiraa od pienje vodka....
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Викендов глеав: Индија, Сицилија, Лион, Танџир...многу ме опушта некако.
Она искусување на улична храна (ок, некои и го тинтраат со ултра скапи специјалитети), ми е некако поим за добар туристички провод. На пример, се сместуеш у просек хотел, ама се газиш од шетање и кратко соживуваш со локалците. Не беше лицемерен или сноб и со иста страст ги оценуваше и уличните бутки и оние со максимум мишелин ѕвезди, затоа и беше интересен.
Brej, ako ne si ja gledal emisijata vo Vietnam, mora da ja najdes. Naklon do poda. Besceneto.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.746
Прееска давеше коза во Танзанија и во сред давење Телма пуштија рекламен банер :icon_lol:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Фантастична репортажа за Иран. Нешто што цел свет го знае, само гнасната анти-пропаганда неуспешно сака да го испере.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
A да си отворите посебна тема за ова? Немора цела тема да биде коментари само за емисијата со Ентони Бордејн :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom