Телма Телевизија

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Too much liberalism ? Глеј турски серии и црковни емисии ако не.
Хм...очигледно не ме познаваш, а имаш само сува желба за 'рчка.
Го коментирам од содржаен аспект, а не дали е гејок или кој курац ви е битно на вас гејовите. Содржина нема, све е некоја квазисензација и квазиекслузивност...ај искулирај.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
609
Поени од реакции
491
Шоуво на Деџен'р'с не е ништо поразличен булшит од еден Џери Спрингер. Иста публика е таргет.
Се' поретко ми е Телма on. Упропастена е тотално.
Шоуто на Елен е најнормално ток шоу, а какво ти сакаш да се збори за култура и наука! За тоа има други емисии.
А разликата меѓу Елен и Џери ти е како од овде до месечината. Се во иста категорија на шоу, таблоидно шоу, но сепак има разлика. Trash TV е неформалниот израз за тој вид на програми. Е тоа шоу ти е шоу на накази, фрикови, содома и гомора.
Таргетот им е целосно различен.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Хммм...
Има една работа...
Штом некој јавно излезе и признае дека е хомо, тогаш добива безрезервна поддршка од тоа шо им е (заедница, кој к***ц). Не можам да се сетам, веројатно и не ми е ни гајле, ама сигурно гледам или сум гледал некоја тв програма чии автори, водители, глумци или вотевр се хомоси, ама сум ја гледал заради квалитeтната содржина (драма, хумор, наука....што и да е). Мене лично, баш ми е гајле дали сака да лиже Елен, кога содржината и е помија. Извинете, ако ја користите емисијава за духовно и културно надградување, па ви ги повредив суетите.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2013
Мислења
609
Поени од реакции
491
Хммм...
Има една работа...
Штом некој јавно излезе и признае дека е хомо, тогаш добива безрезервна поддршка од тоа шо им е (заедница, кој к***ц). Не можам да се сетам, веројатно и не ми е ни гајле, ама сигурно гледам или сум гледал некоја тв програма чии автори, водители, глумци или вотевр се хомоси, ама сум ја гледал заради квалитeтната содржина (драма, хумор, наука....што и да е). Мене лично, баш ми е гајле дали сака да лиже Елен, кога содржината и е помија. Извинете, ако ја користите емисијава за духовно и културно надградување, па ви ги повредив суетите.
Епа ајде наведи некое ток шоу во ниво на кавијар!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Епа ајде наведи некое ток шоу во ниво на кавијар!
Не е мој тип програма.
А за жал или среќа имам гледано други и ова мислам дека е најнеквалитетно.
Не би набројувал, затоа што не се кавијар. Ова го прокоментирав дека не чини.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Сите ток шоуа се такви поготово во Америка. Жени во публика пиштат вриштат, се подмочуваат од радост. Водителот/водителкара ќе викне некој гостин позната личност и ќе играат некој игри и разговор во кој гостинот познатата личност ќе каже нешто што досега не го кажал јавно што му се случило во животот па тоа на интернет ќе се шири како нешто wooow неверојатно, шокантно, нема да ви се верува..

Такви се сите ток шоуа во светот но тоа со публиката жени кој пиштат вриштат и се подмочуваат од радост е типично за Америка.

Тука да ставиме крај на ова бидејќи темава не е за ток шоуа а и за Елен.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.500
Поени од реакции
11.566
Вечер има добро филмче, Full Metal Jacket.
Со неподносливиот и од 15 април 2018 покојниот Роналд Ли Ермеј.

Беше вистински американски маринец и вистински американски националист, како на филм, така и во вистинскиот живот - ако не и бетер.

Full Metal Jacket доаѓа како негова делумна автобиографија.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Бреее мајката, Елен ви е помија, а дркате на Жаре Еден на Еден...
Не дека ја бранам Елен, ме заболе за нејзе и нејзиното шоу, ама глупо е да зборите дека тоа било помија, а у исто време да свршувате на Еден на Еден. Бар Елен е оригинална, нашиов ни Жаре копира се што ќе напраи Џими Фалон...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Мене Жаре ми се допаѓа со емисијата. Дека копира од други па и нормално ми е, не може да измисли топла вода се труди колку толку да има нешто свое.

Тие шоуа мислам дека ги измислија американциве (ако сум грешка поправете ме) и тоа е тоа, таков концепт имаат игри, инервју и хумор исмејување на работите што го опкружуваат светот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Диктаторски од страна на директорот на Телма Атанас Кировски
https://republika.mk/970936
Им забрани да објавуваат, искажуваат на вработените на социјални мрежи и други медиуми свој ставови бидејќи тоа било како да е кажан став од самата телевизија. За секој таков став мора да одобрела телевизијата т.е сигурно директорот на Телма.

Мене логички ми е и очекувано многу вработени во Телма да не се сложуваат со ова и да има од Телма трансфери во други телевизии или други медиуми.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нормално дека нема да се сложат, приватниот ФБ профил е приватен ФБ профил, сите новинари по нормалните земји си имаат дисклејмер на профилите на социјалните мрежи дека нивните гледишта се само нивни. Каква коштаплерана :pos: поголемо вмро од ова здравје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom