Телма Телевизија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Имаат HD верзија како посебен канал. Сега Скоро и Вип ја пуштија, сликата си е сосема океј за HD стандарди како и другите канали...
Дали на Макс тв е HD ? Не можам да проценам затоа што и телевизорот мој е 10/11 години стар модел HD ready кој веќе почнува да ослабнува.
Некако MРТ и Сител на HD верзиите се осетува доста разлика од на SD верзиите.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Дали на Макс тв е HD ? Не можам да проценам затоа што и телевизорот мој е 10/11 години стар модел HD ready кој веќе почнува да ослабнува.
Некако MРТ и Сител на HD верзиите се осетува доста разлика од на SD верзиите.
Не е. Сега проверив на Вип ТВ, на СД каналот го пишува HD логото, но не е HD резолуција.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.482
Поени од реакции
11.535
Не е. Сега проверив на Вип ТВ, на СД каналот го пишува HD логото, но не е HD резолуција.
Исто како и Алсат М, имаат HD лого, но не емитуваат програма во HD резолуција.

Инаку, на Вип ТВ од пред 2 ипол недели имаме посебен Телма HD канал на кој се емитува Телма во HD резолуција.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Спотлајт, Трамбо, Младост, Бруклин, Блајнд сајд. Недела на оскарите, од 2 до 6 јануари во 19 ч.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Значи сајтот им е катастрофален и не можеш да се информираш кој филмови кога ги даваат освен ако не си цел ден пред телевизор и да чекаш да пуштат промо реклама. Фејсбук страната исто така им е катастрофа и таму исто не можеш да се информираш за филмови.
Е баш сега ја отворив нивната веб страна и во програмата пишува кои филмови ќе ги емитуваат и тоа за цела недела. Не знам како ти не може да се информираш плус имате и МaxTV водич.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Е баш сега ја отворив нивната веб страна и во програмата пишува кои филмови ќе ги емитуваат и тоа за цела недела. Не знам како ти не може да се информираш плус имате и МaxTV водич.
Сајтот на А1 беше пример за сите телевизии. Ги имаше скоро сите филмови пишано кој ќе се емитуваат и се емитувале некогаш.


Сега пред малку преку мобилен влегов на сајтот на Телма кај филмовите и не ми се појавува ништо . Додека пак на фејсбук многу слабо имаат најави, а програмски водич ми е некако безвезе затоа што е насловот на македонски.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сајтот на А1 беше пример за сите телевизии. Ги имаше скоро сите филмови пишано кој ќе се емитуваат и се емитувале некогаш.


Сега пред малку преку мобилен влегов на сајтот на Телма кај филмовите и не ми се појавува ништо . Додека пак на фејсбук многу слабо имаат најави, а програмски водич ми е некако безвезе затоа што е насловот на македонски.
Во програма си пишува. Е сега преведени се, ама пак не е на Кинески де, за да не разбираш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Недела накај понеделник 00:10 Inception.
Понеделник накај вторник 2:20 Police Story
Вторник накај среда 3:30 Police Story 2
Од Вторник до четврток во 22:05 Mad Max 1,2,3
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Harry Potter and the Half-Blood Prince, Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 and 2,
Where the Wild Things Are, 5 Flights Up, What Maisie Knew,
Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, Tale of Tales,
Justice League: Crisis on Two Earths, Cobra, Elf, Blue Is the Warmest Colour, Trumbo, Spotlight, Youth, The blind side, Brooklyn, Arthur, Revanche....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ама Сител и Канал5 се најгледани и имаат најдобра програма. Кога мислат овие од Телма да дадат премиерни филмови?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Во програма си пишува. Е сега преведени се, ама пак не е на Кинески де, за да не разбираш.
На англиски е полесно одма ќе знам кој филм е ако сум го слушналл англискиот наслов.

Како и да е има кај да се информираш ама за филмови кој одамна се емитувале нема. А1 го дадов како пример каде на нивниот сајт колку што се сеќавам имаше да видиш и порано кој филмови ги давале.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Ама Сител и Канал5 се најгледани и имаат најдобра програма. Кога мислат овие од Телма да дадат премиерни филмови?
А бе не мора премиерни да даваат, нека даваат стари, добри, докажани филмови. Битката на Неретва, Луди години, Жикина династија, па може и од поновите како Плави камион црвене боје, Кад порасну бичу кенгур и сл. Тоа сака да гледа народот, а не тука Хари Потер, цртани филмови за забавачиња.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.585
Поени од реакции
38.729
А бе не мора премиерни да даваат, нека даваат стари, добри, докажани филмови. Битката на Неретва, Луди години, Жикина династија, па може и од поновите како Плави камион црвене боје, Кад порасну бичу кенгур и сл. Тоа сака да гледа народот, а не тука Хари Потер, цртани филмови за забавачиња.
Хајде да се волимо го заборави, исто и Ми нисмо анџели кесот и двојката, и легендарниот Ко то тамо пева
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Хајде да се волимо го заборави, исто и Ми нисмо анџели кесот и двојката, и легендарниот Ко то тамо пева
Еве, денес на Алфа што убаво си ја даваа Зонето Замфирского, а не на Телма силеџиски филмови со оној Лајам на Сон.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Даваа ли на Телма новогодишна програма? Бидејќи не бев дома немав можност да видам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom