Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Motorola G9 Plus или Xiaomi Mi10t Lite? Многу слични хардверски, за софтвер кај Xiaomi поголем избор на кастм ром.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Dali vredi iphone 11 na staro, okolu 30.000 vo mobilari ili kolku odat na staro?

Ili preporacajte nesto slicno da bide mal 6.1" bidejki e za zenata, plus dobra kamera no samo point and shoot koj nema da koci za nekoj mesec, zatoa gledam iphone

Doagja od s8 edge na koj mu poebav ekran :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Dali vredi iphone 11 na staro, okolu 30.000 vo mobilari ili kolku odat na staro?

Ili preporacajte nesto slicno da bide mal 6.1" bidejki e za zenata, plus dobra kamera no samo point and shoot koj nema da koci za nekoj mesec, zatoa gledam iphone

Doagja od s8 edge na koj mu poebav ekran :D
Одете во салон и нека види дали и одговара SAMSUNG Galaxy S20 FE, пред два месеци го препорачав на тетка ми и е прилично задоволна.
А може и овој да го погледнете, ама нов телефон е и уште нема фидбек за него ...
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.370
Поени од реакции
38.350
Dali vredi iphone 11 na staro, okolu 30.000 vo mobilari ili kolku odat na staro?

Ili preporacajte nesto slicno da bide mal 6.1" bidejki e za zenata, plus dobra kamera no samo point and shoot koj nema da koci za nekoj mesec, zatoa gledam iphone

Doagja od s8 edge na koj mu poebav ekran :D
Шаоми некое да земеш, ако не сакаш на трула даска да газиш
 
Член од
1 мај 2021
Мислења
25
Поени од реакции
7
Дали вреди да се купи и што мислите за камерата на ајфон 12 мини?
 
Член од
13 ноември 2013
Мислења
24
Поени од реакции
8
Дилема помеќу камерите на iPhone 11 Pro и iPhone 12 Pro.

Според тоа што го видов на Youtube клипчиња, преку ден сликите од камерата им се речиси исти, со тоа што дури мене лично повеќе ми се свиѓаат на iPhone 11 Pro затоа што дава по изразени бои и лицата се со потемен тен, додека iPhone 12 Pro прави посветол тен од реалното, што не ми се свиѓа.
Од друга страна за сликите во потемно, ноќно време, за iPhone 11 Pro разбрав дека немал nightmode и во ваква ситуација iPhone 12 Pro прави многу подобри слики, а јас би сликал често ноќе :).

Ве молам за совет од ваши искуства, и дали можеби постои некој update на iPhone 11 Pro за nightmode?

Фала однапред,
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Дилема помеќу камерите на iPhone 11 Pro и iPhone 12 Pro.

Според тоа што го видов на Youtube клипчиња, преку ден сликите од камерата им се речиси исти, со тоа што дури мене лично повеќе ми се свиѓаат на iPhone 11 Pro затоа што дава по изразени бои и лицата се со потемен тен, додека iPhone 12 Pro прави посветол тен од реалното, што не ми се свиѓа.
Од друга страна за сликите во потемно, ноќно време, за iPhone 11 Pro разбрав дека немал nightmode и во ваква ситуација iPhone 12 Pro прави многу подобри слики, а јас би сликал често ноќе :).

Ве молам за совет од ваши искуства, и дали можеби постои некој update на iPhone 11 Pro за nightmode?

Фала однапред,
Двата имаат најт мод.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Samsung Galaxy A52s, OnePlus Nord2 5G или Xiaomi Mi 11 Lite 5G
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
10
Здраво. Првичниот буџет ми беше 200 евра, би сакала препорака за телефон, акцент станвам на камера. Со надминување на буџетот се мислам помеѓу Xiaomi redmi note 10pro, poco x3 nfc и mi 11 lite. Или предложете ми некој со слични перформанси максимално до таа цена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom