Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.229
Поени од реакции
40.708
Дали некој користи Mi Mix 2S и дали вреди да се купи иако е модел од пред две години?

Некако ми се допадна тој премиум изглед и тоа се за 150 евра, да не речам џабе за таков модел. Камерата ми е небитна, доволно рам меморија 6GB и солиден процесор SD845.
Ме интересира батеријата како е со тој процесор?
 
T

Torchyrus

Гостин
Xiaomi Redmi Note 8 Pro, вреди ли?
Не сакам скап телефон, а за тие пари другар ми го предложи тој...И дали лежи на рака... да не е многу гломазен
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.524
Поени од реакции
18.102
Xiaomi Redmi Note 8 Pro, вреди ли?
Не сакам скап телефон, а за тие пари другар ми го предложи тој...И дали лежи на рака... да не е многу гломазен
1. Најбитно што ти е кај уред?
2. Што си користел претходно?
3. Што очекуваш од уредот?
4. Колку долго ќе се користи?
 
T

Torchyrus

Гостин
1. Најбитно што ти е кај уред?
2. Што си користел претходно?
3. Што очекуваш од уредот?
4. Колку долго ќе се користи?
Моментално овој што го користам увидов дека има недостиг од добра батерија, така да би рекол батеријата и да не кочи (веројатно процесор?) добра камера е добредојдена. Моментално имам HTC U Play избрзав кога го зимав ама небитна тема, скоро година дена одеше се после тоа е мачење примарно проблеми со батерија. 3. Не играм игри на телефон, го користам највеќе за соц. мрежи така да немам големо очекување исто кај овој проблем ми е што полначот и слушалките се во ист приклучок... не знам веројатно и на други телефони така почнале да ги прават, хмм? 4. 2год.
 
Последно уредено од модератор:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.524
Поени од реакции
18.102
Моментално овој што го користам увидов дека има недостиг од добра батерија, така да би рекол батеријата и да не кочи (веројатно процесор?) добра камера е добредојдена. Моментално имам HTC U Play избрзав кога го зимав ама небитна тема, скоро година дена одеше се после тоа е мачење примарно проблеми со батерија. 3. Не играм игри на телефон, го користам највеќе за соц. мрежи така да немам големо очекување исто кај овој проблем ми е што полначот и слушалките се во ист приклучок... не знам веројатно и на други телефони така почнале да ги прават, хмм? 4. 2год.
Таман ти е онда.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
645
Поени од реакции
1.158
Иначе зедов Xiaomi Mi Note 10 пред 2 недели и сум презадоволна. Камерата бомба, батеријата како што седам цело време на телефон на 2 дена го полнам, иначе претходниот телефон на полнач како фискен ми беше цело време.

I recommend it!
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
566
Поени од реакции
813
изгледа ја средиле батеријата читав коментари на јутуб ривјус, сега е дефинитивно бест бај за парите.
г кам користиш (која верзија) или сток камера?

@JagodicaBobica
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
29
Поени од реакции
17
Iphone XR vs Samsung Galaxy Note 9
I mislenje ako mozi za Iphone XR vo ledikom, dali ima nekoj iskustvo oti citav gi davale vo custom kutii i zatoa bile tolku poevtini.
 
Член од
10 август 2015
Мислења
104
Поени од реакции
14
Здраво на сите. Ме интересира што мислите, кој е подобар iphone xr или iphone 11? Исто така, дали имате искуство со телефони од Ледиком или сепак да се задржам на t-mobile, istyle можеби?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.524
Поени од реакции
18.102
Здраво на сите. Ме интересира што мислите, кој е подобар iphone xr или iphone 11? Исто така, дали имате искуство со телефони од Ледиком или сепак да се задржам на t-mobile, istyle можеби?
IPhone 11 e далеку подобар.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
42
Mi 10 pro и Mi note 10 pro, разлика во ценава гледам дека е 500 долари, дали стварно е толкава разликата или за некој минимални подобрувања не вреди да се преплаќа mi 10 pro?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.384
Поени од реакции
2.475
Mi 10 pro и Mi note 10 pro, разлика во ценава гледам дека е 500 долари, дали стварно е толкава разликата или за некој минимални подобрувања не вреди да се преплаќа mi 10 pro?
Ми 10 про е флегшип телефон и плива во исти води со Самсунг с20 ултра и Оне плус 8 про во сите параметри вклучително и во цената.Значи најдобар процесор,најбрз рам и простор за складирање,предната камера не е исечок на средина него е вметната на левата страна суптилно горе.луиден екран од 90херц.Побрзо полнење во исти размери со гореспомнатите телефони итн.

Разликата со Ми ноте 10 е во послаб процесорот малце побавен рам, и некој поситни работи малце послаба камера и такви некој ситници.Ако си нормал јузер иди со ми ноте 10 слободно и ке имаш бомба телефон.Еден корисник не ми текнува кој го има телефонот и супер задоволен е.Ако сакаш се најдобро на телефон да имаш и да не жалиш на пари иди со првиот. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom