Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
9 август 2011
Мислења
393
Поени од реакции
1.029
Зависи за што ќе го користиш и што ти е најбитно кај телефонот? Камера, процесор, рам, изглед, батерија?
Земав Poco... Перформансите ми беа побитни, ваљда не згрешив:/

А Mi8 моментално нема по мобилариве...
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.662
Поени од реакции
10.036
Земав Poco... Перформансите ми беа побитни, ваљда не згрешив:/

А Mi8 моментално нема по мобилариве...
Со здравје да се служи, меѓу тие два дефинитивно подобар е на перформанси поко.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Гледав рецензии за Самсунг А7 дека нема опција за брзо полнење и дека звучникот вади лош звук. Дали новите серии како А40 и А50 се подобра опција?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.593
Поени од реакции
3.163
Гледав рецензии за Самсунг А7 дека нема опција за брзо полнење и дека звучникот вади лош звук. Дали новите серии како А40 и А50 се подобра опција?
Да секако.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.559
Поени од реакции
413
Гледав рецензии за Самсунг А7 дека нема опција за брзо полнење и дека звучникот вади лош звук. Дали новите серии како А40 и А50 се подобра опција?
A7 2018 има многу подобри задни камери од А40, А50.
За звукот и А50 има тапа звук, ама онака е со сите нишани, дизајн, перформанси, брзо полнење, камерата ништо посебно.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
A7 2018 има многу подобри задни камери од А40, А50.
За звукот и А50 има тапа звук, ама онака е со сите нишани, дизајн, перформанси, брзо полнење, камерата ништо посебно.
значи подобар е А7?
Тоа брзо полнење, препорачливо е или не
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.298
Поени од реакции
12.010
Гледав рецензии за Самсунг А7 дека нема опција за брзо полнење и дека звучникот вади лош звук. Дали новите серии како А40 и А50 се подобра опција?
А40 и А50 се ефтинурија, А7 ти е класа над нив во секој поглед, убав екран и камера, слаби перформанси имаат сите 3, али ако не играш игрици нема да имаш проблем.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.559
Поени од реакции
413
значи подобар е А7?
Тоа брзо полнење, препорачливо е или не
Па добро е како не, иначе А7 е поквалитетна изработка, подобра задна камера како што реков, ама од друга страна има широки безели, гломазен е неубав во рака, А50 е што се вика скоро без безели, малку помал во димензии позгоден во рака, понов побрз чипсет и андроид итн.
Еве ги реална големина како излгедаат еден до друг

a50 vs a7 real size.PNG
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.530
шо е тоа безел?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.384
Поени од реакции
36.444
Гледаш на сликата и што мислиш што е тоа што го има А7, а го нема А50? :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.530
гугле вика bezel - рамка. па најверојатно така би дошло на нашки.

а тоа што нема скоро ич рамка, не го прави поподложен на оштетувања екранот? баш на ивицата се најосетливи.
убаво изгледа ама колку е практично
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
бев во нептун го гледав и го споредував Samsung А7 со Hyawei Mate P20 Lite, иста цена се ама самсунгот поубав екран има дефинитивно. Само шубе ми е со нептун да не имаат чкљ стока за трета класа држави. Во Vip е 4 илјади поскап па зато сум во недоумица.
 
На врв Bottom