Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Се исплаќа тоа телефонче за 350 евриња,некој што го прочепкал да даде повеќе фидбек.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Фала ти, најверојатно и Ми ќе земам. Само уште да те прашам, бидејќи претходно сум имал неубаво искуство со кинески телефон, конкретно со Дуџи (ако си чул, аке не, ништо не испушташ). Телефонот имаше тач екран, како на прозорот во дневна да користам, многу груб тач. И уште една работа што многу ми сметаше, тоа што нема делови никакви низ пазар или продавници, почнувајќи од маска, па се останато. Дали случајно таков е случајот и со Ми телефоните? Или во голем степен се пробиени тука?
Дуџи телефон само на душман би му дал. Пред 2 години порачав два еден за мене друг за мајками. На мојот му цркна плочата а на другиот се поду батеријата за пола година користење и испука цел телефон.

Ко буџет опција ми се чини ЛГ Г5 е уште најдобра опција. 100$ е на Али, со снапдрагон 820, 4/32гб, одлични камери, 2к екран, Андроид 8... едино батеријата му е капут ама барем се мења.

Btw шо телефон зеде?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Дуџи телефон само на душман би му дал. Пред 2 години порачав два еден за мене друг за мајками. На мојот му цркна плочата а на другиот се поду батеријата за пола година користење и испука цел телефон.

Ко буџет опција ми се чини ЛГ Г5 е уште најдобра опција. 100$ е на Али, со снапдрагон 820, 4/32гб, одлични камери, 2к екран, Андроид 8... едино батеријата му е капут ама барем се мења.

Btw шо телефон зеде?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Еј не сум отишол уште, гужва ми дојде периодов, не стигнало на дневен ред. Комплетно си во право за Дуџи, мојот си цркна после 8 месеци, а во тие 8 месеци доста лошо искуство имав. Почнувајќи од тоа што цел град го пребарав не можев да најдам никаква маска, па морав да се тресам да не ми падне. Потоа екранот што спомнав катастрофа тач, премногу нервоза ми беше куцањето и мачење. Сликите што ги правеше беа како во некој дим квалитет, мистичен во магла, и најстабилизираната слика беше со слаб квалитет. Е сега со меморија немав мака никаква, по 20 апликации имав во исто време инсталирано, нешто што кај LG од средната класа не е возможно. И батеријата беше подобра од LG, ако ми веруваш сум бил 3 часа на пат оставен со 15% батерија со музика слушање од телефон, и не се исклучи, а LG K8 сега што го имам кога ќе дојде до 15%, без никакво гибање со изгасено 4G имаш неверојатни 30 СЕКУНДИ пред да ти се изгасне телефонот.

LG телефоните се добри за доста работи, ама за батерија се меѓу најслаби, значи секој ден морам да го полнам со обично користење месинџер и инстаграм, не повеќе од 30 минути + некој повик. И уште еден прболем кој ме одлучи да не земам повеќе LG базирано на мои две искуства со LG е овој на сликата:



Ова е моментален приказ на мојата внатрешна меморија, моментално во телефон имам инсталирано инстаграм, вибер, месинџер и фб, сите 4 се во SD Card, ниту еден не е во внатрешна меморија. Во внатрешна меморија нема апсолутно ништо, освен датата од апликациите. Кога ќе го ресетирам телефонот оваа меморија е 5 гига пополнета, 3 гига празна, веќе следниот ден е 7.5 гига пополнета, без никакво симнување ништо. Значи тука станува збор за апла баг. Лекот за ова ми беше ресетирам телефон, симнувам во истиот момент колку апликации сакам, можам и 20 без мака, и толку после веќе наредниот ден и натака, не можам да симнам ништо апликација ни мала ни голема ( како што не можам ни сега )

Имајте го ова на ум, зборувам за LG телефони од средна класа, тие поскапите може немаат ваков проблем. Иначе за друго како дизајн, брзина, камера, го добиваш тоа што го плаќаш, сакаш средна класа телефон имаш срендо добра камера итн, немам замерки.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Iphone X ili Iphone 8+ prednosti mani??
Мааната е цената, а предности препородување и по некои нерви, јас би идел на 8+, а ако сакаш Х подобро Xs да земеш таа е подобар


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Samo iphone, najbolji se im nema konkurencija koj probal znae. se drugo e prazna slama. POzz
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Едно мислење ако може да добијат кој е најдобар од овие телефони според вас?
iPhone 8 vs iPhone XR vs Samsung S9
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Едно мислење ако може да добијат кој е најдобар од овие телефони според вас?
iPhone 8 vs iPhone XR vs Samsung S9
Според овие самсунг с9 ,а ако сакаш ајфон тогаш 8 плус само тоа ајфон 8 плус


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дечки ајде помош малце... иам буџет од телеком 20 000 да искористам плус 3 000ки од поени што сум собирал и упте 1 000ка да додадам кеш а треба да зимам телефон.... моментално користам P9 и сум генерално задоволен и сеуште гледам дека е јак во споредба со некои нови модели кои ги вадат... нешто има појако нешто послабо од новиве модели ама сепак не се дава.... е сега морам да бирам од телеком телефон и вкупниот буџет ми 24 000

се мислам помеѓу Huawei mate 20 lite и и помеѓу Samsung A7 2018




ајде помогнете што од овие два е подобро и ако ги имате користено какви ви се искуствата....
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
дечки ајде помош малце... иам буџет од телеком 20 000 да искористам плус 3 000ки од поени што сум собирал и упте 1 000ка да додадам кеш а треба да зимам телефон.... моментално користам P9 и сум генерално задоволен и сеуште гледам дека е јак во споредба со некои нови модели кои ги вадат... нешто има појако нешто послабо од новиве модели ама сепак не се дава.... е сега морам да бирам од телеком телефон и вкупниот буџет ми 24 000

се мислам помеѓу Huawei mate 20 lite и и помеѓу Samsung A7 2018




ајде помогнете што од овие два е подобро и ако ги имате користено какви ви се искуствата....
Изглед и дисплеј: A7 2018
Се друго: Mate 20 Lite
Едина предност у Galaxy A7 2018 е што освен изгледот и дисплејот, има и камера за ултра широкоаголен објектив (Ultra Wide - Angle Lens) за сликање на растргнати слики, од поблиску без притоа за помрднување наназад.
Ти бираш. Слободно и на Gsmarena спореди си.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780

Kajgana Shop

На врв Bottom