Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Хуавеј најспоро се расипуваат. Ти кажале грешна информација. Сигурно си мислел на Самсунг за тоа со екранот. Кај Самсунг екранот ослабува и во позадина се појавува дупли екран и тастатура.
И Хуавеј исто проверено и пробано од мене и можеби не сите модели хуавеј само некои модели посебно од оние ефините.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
10
Хуавеј е тој брзо што расипува посебно екранот губи контрастот со време кога го користиш, туку разгледај и предлагам HTC U Play и Nokia 5 или 6 инаку брат ми го зема ХТЦ У Плеј и задоволен е со резолуција контрастот на екранот и мазноста на фејсбук без кочење и новата верзија Андроид маршмалоу


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
Благодарам за одговорот.. Поради ограниченост на буџетот, морам да се одлучам за некои од тие 2, бидејќи тие ми изгледаа најсоодветно за цената.. па затоа прашав..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Благодарам за одговорот.. Поради ограниченост на буџетот, морам да се одлучам за некои од тие 2, бидејќи тие ми изгледаа најсоодветно за цената.. па затоа прашав..
Па тогаш Шиаоми сепак не би се брзала и ќе начекаш подобар телефон и тука имаш Нокиа 3 и Сони не се брзај и разгледај . Поважно да биде без кочење и без нерви и внатрешна меморија да биде над 16гига со можност со мемориска картичка , и да биде над 2 гига рам . Разгледај и Леново и други модели не се брзај


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Размислувам да земам телефон, но не можам да се одлучам, Huawei Y6 или Xiaomi Redmi Note 5A?
Шаомиво има подобри перформанси, но многу брзо се расипувале... Што мислите вие?
Xiaomi.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
10
Па тогаш Шиаоми сепак не би се брзала и ќе начекаш подобар телефон и тука имаш Нокиа 3 и Сони не се брзај и разгледај . Поважно да биде без кочење и без нерви и внатрешна меморија да биде над 16гига со можност со мемориска картичка , и да биде над 2 гига рам . Разгледај и Леново и други модели не се брзај


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
Да, и мене тоа ми е важно. За сонито и леново добив коментари као одма се расипувале па затоа се двоумев меѓу овие 2, а и перформансите на овие 2 се подобри. За цената, колку пари толку музика.. ама не би сакала за некој месец да менувам па телефони, затоа. Благодарам многу за оддвоеното време и помошта :))
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да, и мене тоа ми е важно. За сонито и леново добив коментари као одма се расипувале па затоа се двоумев меѓу овие 2, а и перформансите на овие 2 се подобри. За цената, колку пари толку музика.. ама не би сакала за некој месец да менувам па телефони, затоа. Благодарам многу за оддвоеното време и помошта :))
Точно така , да не се замараш чести менувања и чести расипувања затоа не се брзај и распрашај се со колешките,другарките еве моја колешка земала Тесла и е задоволна затоа не се брзај и прочепкај сите телефони


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
додека го чекам s9 plus, морам да работам некој лоу-рејнџ телефон, ми испадна прилика да можам да го земам леново к6. дали има некој искуство со овај телефон, каков е перформанси на дело, пошо вака изгледа доста добро според спецификации. ви благодарам доколку имате и споделите некое искуство за телефонов.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
додека го чекам s9 plus, морам да работам некој лоу-рејнџ телефон, ми испадна прилика да можам да го земам леново к6. дали има некој искуство со овај телефон, каков е перформанси на дело, пошо вака изгледа доста добро според спецификации. ви благодарам доколку имате и споделите некое искуство за телефонов.
1. Колку пари планираш да потрошиш?

2. Договор, мобилара?

3. Приоритети?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
1. Колку пари планираш да потрошиш?

2. Договор, мобилара?

3. Приоритети?
на старо, до 2гб рам приоритети немам, по можност со гаранција,
затоа и се зафатив за леново-к6, до 100 еур потрошња
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
на старо, до 2гб рам приоритети немам, по можност со гаранција,
затоа и се зафатив за леново-к6, до 100 еур потрошња
За тие пари можеш да најдеш Redmi 4x кој го прави пепел тој кој го спомна.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Препорака за некој салам телефон со мал екран (4 инчи)? Ве молам не ми нудете поголем. Се мислам за iPhone 5 SE, има некој друг? Моментално користам ѓубре, Алкател пикси 3 и сакам да земам нешто добро пред овој да го расцепам од ѕидот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорака за некој салам телефон со мал екран (4 инчи)? Ве молам не ми нудете поголем. Се мислам за iPhone 5 SE, има некој друг? Моментално користам ѓубре, Алкател пикси 3 и сакам да земам нешто добро пред овој да го расцепам од ѕидот.
iPhone SE ти го препорачувам. За тие димензии што ги бараш, нема да најдеш подобар.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Препорака за некој салам телефон со мал екран (4 инчи)? Ве молам не ми нудете поголем. Се мислам за iPhone 5 SE, има некој друг? Моментално користам ѓубре, Алкател пикси 3 и сакам да земам нешто добро пред овој да го расцепам од ѕидот.

Xperia XZ1 Compact
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Препорака за некој салам телефон со мал екран (4 инчи)? Ве молам не ми нудете поголем. Се мислам за iPhone 5 SE, има некој друг? Моментално користам ѓубре, Алкател пикси 3 и сакам да земам нешто добро пред овој да го расцепам од ѕидот.

Земај SE, не се мисли воопшто.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom