Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
J5 2017 vs A3 2017? gledam tuka taka se telefonive, bi odel so A3 radi pomaliot ekran, ama kazite mislenja
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
ma tuka taka se cenite, prasanjeto mi e koj e bolji :D
Ј5 и А3 се различни класи на пример , Ј5 е како Ауди А3 со 150кс и А3 е како Ауди А4 со 130кс одприлика му доаѓа сепак јас би одбирал А3 дека е полична


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
10
Размислувам да земам телефон, но не можам да се одлучам, Huawei Y6 или Xiaomi Redmi Note 5A?
Шаомиво има подобри перформанси, но многу брзо се расипувале... Што мислите вие?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Размислувам да земам телефон, но не можам да се одлучам, Huawei Y6 или Xiaomi Redmi Note 5A?
Шаомиво има подобри перформанси, но многу брзо се расипувале... Што мислите вие?
На ВИП на договор ќе земеш??


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Размислувам да земам телефон, но не можам да се одлучам, Huawei Y6 или Xiaomi Redmi Note 5A?
Шаомиво има подобри перформанси, но многу брзо се расипувале... Што мислите вие?
Кој ти вика тоа дека се расипувале? Ја имам шаоми 1 година веќе и работи исто како првиот ден кога го купив.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да, да.. А и искрено се мислам и за тоа...
Хуавеј е тој брзо што расипува посебно екранот губи контрастот со време кога го користиш, туку разгледај и предлагам HTC U Play и Nokia 5 или 6 инаку брат ми го зема ХТЦ У Плеј и задоволен е со резолуција контрастот на екранот и мазноста на фејсбук без кочење и новата верзија Андроид маршмалоу


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Хуавеј е тој брзо што расипува посебно екранот губи контрастот со време кога го користиш, туку разгледај и предлагам HTC U Play и Nokia 5 или 6 инаку брат ми го зема ХТЦ У Плеј и задоволен е со резолуција контрастот на екранот и мазноста на фејсбук без кочење и новата верзија Андроид маршмалоу


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
Хуавеј најспоро се расипуваат. Ти кажале грешна информација. Сигурно си мислел на Самсунг за тоа со екранот. Кај Самсунг екранот ослабува и во позадина се појавува дупли екран и тастатура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom