Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
Богами за плачење си не за смеење:pos: Чим толку те интересира антуту и внатрешна меморија онда толку од тебе, се гледа твоето разбирање.
:pos
Ма јок бре always on најмногу ме интересира, уствари како ти би го рутирал и би ја задржал гаранцијата тоа најмногу ме интересира вака како експерт да ни објасниш на сите
 
A

Avenger99

Гостин
:pos
Ма јок бре always on најмногу ме интересира, уствари како ти би го рутирал и би ја задржал гаранцијата тоа најмногу ме интересира вака како експерт да ни објасниш на сите
Гаранција после 1 година немаш, знаеш тоа така? Плус, не секого го интересира гаранција после неколку поминати месеци.. Ај ти објасни ни уште еднаш овде на сите, како тоа IPS е подобар од Амолед, и како тоа P10 lite e далеку подобар од J7 :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
Гаранција после 1 година немаш, знаеш тоа така? Плус, не секого го интересира гаранција после неколку поминати месеци.. Ај ти објасни ни уште еднаш овде на сите, како тоа IPS е подобар од Амолед, и како тоа P10 lite e далеку подобар од J7 :pos:
Nice backpedaling :pos:
Сеа и гаранцијава не е битна веќе буууууаахахахах
Едно 7 пати ти објаснив во што е подобар P10lite, односно дека ј7 никако не е ДАЛЕКУ подобар како што пишал побратимот твој погоре, не ја. Ај сеа врати се и кажи каде ја сум пишал ДАЛЕКУ подобар.
Ако имаш кратко памтење земај билобил, не не малтретирај со дебилни цитати плс.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
Гаранција после 1 година немаш, знаеш тоа така? Плус, не секого го интересира гаранција после неколку поминати месеци.. Ај ти објасни ни уште еднаш овде на сите, како тоа IPS е подобар од Амолед, и како тоа P10 lite e далеку подобар од J7 :pos:
Nice backpedaling :pos:
Сеа и гаранцијава не е битна веќе буууууаахахахах
Едно 7 пати ти објаснив во што е подобар P10lite, односно дека ј7 никако не е ДАЛЕКУ подобар како што пишал побратимот твој погоре, не ја. Ај сеа врати се и кажи каде ја сум пишал ДАЛЕКУ подобар.
Ако имаш кратко памтење земај билобил, не не малтретирај со дебилни цитати плс.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Така е, не треба тебе да те убедиваме дека се нови телефоните, ти знаеш дека се препакувани:tapp:
1000ка нафта? Зелен картон? Винетка низ Бугарија? Останати трошоци? Немој да ме јебеш.
Што ако има фидбек? Ако нешто му фали на телефонот, ќе го враќаш ли?:icon_lol:
ок не треба да те убедувам 10к поевтини ги даваат од љубов све е најсасвим имаш другар што работи со тиа и плус крале ке ни потврди :facepalm:
 
A

Avenger99

Гостин
Nice backpedaling :pos:
Сеа и гаранцијава не е битна веќе буууууаахахахах
Едно 7 пати ти објаснив во што е подобар P10lite, односно дека ј7 никако не е ДАЛЕКУ подобар како што пишал побратимот твој погоре, не ја. Ај сеа врати се и кажи каде ја сум пишал ДАЛЕКУ подобар.
Ако имаш кратко памтење земај билобил, не не малтретирај со дебилни цитати плс.
Незнам шо ти е со ова буахаха смеењево, демек во право си за нешто? Мизерија. Немам намера веќе со тебе да дискутирам, операриран си ти од објективност и знаење во врска со телефони, девојката побара совет, факт е кој е подобар телефон, нема тука дилема.
Ова твоево преминува веќе во чисти идиотизам и незнаење. Скроз офтопик.[DOUBLEPOST=1512844180][/DOUBLEPOST]
ок не треба да те убедувам 10к поевтини ги даваат од љубов све е најсасвим имаш другар што работи со тиа и плус крале ке ни потврди :facepalm:
Ајде кладба, јас и ти по аватар, или што сакаш дека еве тврдам телефоните на мобеликс, дека се нови и неотпаковани, може ли?
 
B

Beginner

Гостин
За меморијата не е мала работа скоро секој ден има нови апдејти и ке те видам за 1 година дали е исто 16 или 32 гига. Јас имам Ј52016 го купив во Мај и од 16 гига имам само уште 5 гига слободни...


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
Незнам шо ти е со ова буахаха смеењево, демек во право си за нешто? Мизерија. Немам намера веќе со тебе да дискутирам, операриран си ти од објективност и знаење во врска со телефони, девојката побара совет, факт е кој е подобар телефон, нема тука дилема.
Ова твоево преминува веќе во чисти идиотизам и незнаење. Скроз офтопик.[DOUBLEPOST=1512844180][/DOUBLEPOST]
Ајде кладба, јас и ти по аватар, или што сакаш дека еве тврдам телефоните на мобеликс, дека се нови и неотпаковани, може ли?
Мизерија е благ збор за дебилниве постови што ги напиша, повеќе се смешни, буахахаха не е доволно описно. Те молам не дели веќе "совети" пробај се во друга област може и те бива за нешто
 
A

Avenger99

Гостин
Мизерија е благ збор за дебилниве постови што ги напиша, повеќе се смешни, буахахаха не е доволно описно. Те молам не дели веќе "совети" пробај се во друга област може и те бива за нешто
Да кажеш дека P10 lite e подобар телефон од ј7 2017, треба да си тотален лаик и непознавач на телефони. Ова е мојот последнен пост наменет кон тебе.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
Да кажеш дека P10 lite e подобар телефон од ј7 2017, треба да си тотален лаик и непознавач на телефони. Ова е мојот последнен пост наменет кон тебе.
На самсунг фан бој шо и да му кажиш си лаик, да не речам тебе. Ти кажав и прееска, густирај си со другарчињата, цепајте ги најсупериорните телефони во космосов
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Дали некој имал искуство со бутлупинг кај нексус 5икс??
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.146
Дали некој имал искуство со бутлупинг кај нексус 5икс??
Ако имаш време и нерви нормално и познавање ова ќе ти го реши проблемот, sort of. Телефонот веќе нема да биде ист во смисла на перформанси и некој функции скоро сигурно нема да работат.

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3641199
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Фала богу засега кај мене не, ама читав нешто по нет па да се припремам :)
Стар проблем е со LG телефони/S808 чипсетот, ако почне да се случува многу мали се шансите да се спасиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom