Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
eh, a so ke reklamira na masata ako nema s8 molimte...
:tapp:
za tie pari kupues 3-4 kineski raketi so isti i podobri specifikacii samo so nema da im pisuva samsung.
Кој уред за 1/4 у цена има исти или подобри спецификации од S7/S8, повели наведи 1.

Уствари не, кој уред за дури 600 евра, има подобри спецификации од S8, не 1/4 у цена.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Што е подобро у спецификации на овој телефон vs S8?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Овие телефони се одлични за парите, ама не се ни блиску до S8 ако споредуваме хај енд уред вс хај енд уред- камера, дисплеј, дизајн, процесор, и како целост - секогаш има компромиси со кинезите, ако сакаш да видиш што е во моментов лудило уред за парите, гледај во Mi6.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
mislam deka ova e momentalbo bez konkurencija so pp i pokraj toa so e so helio cpu
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-mix[DOUBLEPOST=1497936236][/DOUBLEPOST]
Овие телефони се одлични за парите, ама не се ни блиску до S8 ако споредуваме хај енд уред вс хај енд уред- камера, дисплеј, дизајн, процесор, и како целост - секогаш има компромиси со кинезите, ако сакаш да видиш што е во моментов лудило уред за парите, гледај во Mi6.
pa da, ama i mi6 e solen, a sepak na pola cena od s8
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Споредуваме сегашна генерација на телефони, Le Max е веќе со Mi5s, S7, OP3 итн.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
19
Поени од реакции
7
Taka e, nejzini pari de , mene mi e samo nelogicno sevo ova koga nekoj ke mi kaze telefon deka treba za rabota.
И тоа како има логика.. Имам туристичка агенција.работам од Гостивар, каде што гооолем дел одмуштериите ми се во странство, ме контактираат на вибер, и whatsapp , цел телефон ми е полн со слики од пасоши, и мноогу голем дел од времето ми треба телефонот да ми е струја брз и квалитетен пошто иам апликации за билети и често знам и во движење да сум и да правам билети преку телефон.. така да... дефинитивно го дробам од користење за работа.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
И тоа како има логика.. Имам туристичка агенција.работам од Гостивар, каде што гооолем дел одмуштериите ми се во странство, ме контактираат на вибер, и whatsapp , цел телефон ми е полн со слики од пасоши, и мноогу голем дел од времето ми треба телефонот да ми е струја брз и квалитетен пошто иам апликации за билети и често знам и во движење да сум и да правам билети преку телефон.. така да... дефинитивно го дробам од користење за работа.
za rabota samo ova:
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-oukitel-k10000-pro
so 10000mah baterija tripati pogolema od prosekot.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.789
Поени од реакции
6.992
Samsumg Galaxy J5 или Sony xperia m4 aqua? Ги имам двата дома, моментално го користам Сони. Дали Самсунгот е подобар?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Samsumg Galaxy J5 или Sony xperia m4 aqua? Ги имам двата дома, моментално го користам Сони. Дали Самсунгот е подобар?
J5. М4 е многу фаличен телефон, прегрева, крута изработка огромен цигла, проблем со слот за сим картици итн.

Дома имам 2 Ј5, едниот првиот Ј5 2015, и ден денес работи перфектно, брзо и мазно како кога е купен пред 1 година.
Редовно добива апдејти, од 5.1.1 фабрички има и 6.0.1 андроид за него, со најнови апдејти апликациите работат уште побрзо.

Другиот Ј5 2016 го користам јас едно 7 месеци, исто презадоволен, комплет како пакет што би рекол psyside, од квалитетна изработка, најубавите супер амолед екрани на пазарот, оптимизиран софтвер, за камери да не зборам, во таа ценовна класа најдобрите.

Сега еве излезе и Ј5 2017, со нов премиум изглед, комплет метал изработка, фингерпринт сензор, 2 камери по 13мп (задна f.1.7), појак процесор Exynos 7870, андроид 7.1 итн.
Го донеле одма Нептун ама цените им се нереални, 17.000 за почеток што е ок до негде со тоа што препорачаната стартна цена е точно толку 280 евра.

Понатаму ќе го донесат мобилари, анхоч, сетек и ќе си падне на 14-15к што е добра цена за тој телефон.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
abe kakvi kanti j5 i slicni gomna, za 130e momentalno ima redmi note 4 so snapdragon 625 i sega izlezeniot mi max 2 6.4 incen isto so sd625 4g ram i 64g memorija 5300mah so fanasticna cena 230e. treba da si nenornalen da kupues od ovie skartovite so j od samsung.
momentalno najdobriot telefon bez nikakva konkurencija:
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-max-2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom