Телефон до 10K

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Bomba5, 20 март 2017.

 1. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  382
  Допаѓања:
  77
  Другар ми сака да купи телефон до 10000 денари. Што му препорачувате вие?
  Сака телефонот да има најмалку 2GB RAM, најмалку 16GB внатрешна меморија, 13MP задна камера, предна камера 5MP или 8MP. 5,5 инчен. Android Marshmallow...
  Не сака да се зачлени на форумот па затоа јас за него барам мислење.
   
 2. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.263
  Допаѓања:
  25.678
  Xiaomi Redmi Note 3 Pro
   
  На Angello и Avenger99 им се допаѓа ова.
 3. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.228
  Допаѓања:
  1.185
  Xiaomi redmi 4
   
 4. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.263
  Допаѓања:
  25.678
  5.5'' сака, redmi 4 е 5.0''

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.337
  Допаѓања:
  5.878
  не верувам да најде редми ноте 3 про до 10к, редми 4 му е најблиску до таа цена
   
 6. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  796
  Допаѓања:
  377
  Sekako deka moze eve tuka
  https://www.aliexpress.com/store/pr...d6e0868c7bf774b-1490052436957-03539-JYJQJYByj
  no rabotata e sto nema tuka vo HiStore se modelite obicno poskapi i daj ne se gubete i Mi5 i Mi5s se okolu 200-250 evra i uste ke pagaat vo narednite meseci kako se blizi doaganjeto na Mi6, no rabotata e sto ziveeme vo dupka od drzava i verojatno moze da mu udrat i danok da go izgorat.
   
 7. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  434
  Допаѓања:
  222
  Добар е Huawei P8 Lite, само не ми се допаѓа издржливоста на батеријата
   
 8. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.263
  Допаѓања:
  25.678
  На веб страната на Сет гледам на акција е толку оној со 2GB.
   
 9. Rickyyy

  Rickyyy

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  532
  Допаѓања:
  624
  Samsung Galaxy J5 - 11.000 ден. во Ледиком
  Redmi Note 3 - Hi Store 10.500 ден.

  Се друго со тие спецификации е поскапо....во случај ако сака да купи од продавница...

  Инаку по огласиве на Facebook има и појаки нови и половни телефони со гаранција од 1-2 години....само треба да разгледаш.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker

  Член од:
  7 септември 2014
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  201
  Ноте 3 не се прави веќе долго време, све е рефурбишд не купувај.

  Sent from my MI 5s
   
  На Rickyyy и DrMTR им се допаѓа ова.
 11. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.571
  Допаѓања:
  2.652
  Брат,сериозно? Го пунам сабајле рано,јел да пунењето е мака долго чекање,ама ми трае мене до вечер,со буквално мрцварење,ми останува 20/30 проценти,башка ако имаш паврбенк,ти имаш буквално прекрасен телефон,8јадрен,2 гига рам,13 мега задна и предна камера 5 мега,ХД екран и најнов андроид.Мора да го земе !!!
   
 12. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.263
  Допаѓања:
  25.678
  Слабо, мене 20-30% ми е после два дена и вкупно 7-8 часа СОТ . Подалеку од се што е Lite.

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
 13. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  351
  Huawei P9 Lite, или почекај го P10 Lite ама ке биде малце поскап сигурно
   
 14. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.159
  Допаѓања:
  1.166
 15. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  382
  Допаѓања:
  77
  Другарот на крај одбра Lenovo K5 од amc 10K. Инаку фала за предлозите.
   

Сподели преку: