Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
24 октомври 2021
Мислења
416
Поени од реакции
185
Imam bliski koi imaat adsl od odamna i sea im e potreben malku pobrz internet poso imaat samo 8 mbps. A nejkat da se mestat od Telekom, sto e najdobro spored vas hibriden ruter ili da pobarame samo bezicen 4G ruter.
4g ruter ako vekje mora da se na Telekom, inaku od A1 e bolje Combo Box 50/2. Mozebi i Telekomci imaat zgolemeno
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.667
Поени од реакции
3.515
Imam bliski koi imaat adsl od odamna i sea im e potreben malku pobrz internet poso imaat samo 8 mbps. A nejkat da se mestat od Telekom, sto e najdobro spored vas hibriden ruter ili da pobarame samo bezicen 4G ruter.
Optickiot internet e najstabilen ako nemaat moznost za opticki internet od Telekom togas Moj predlog opticki Internet od Telekabel

 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.440
Поени од реакции
644
Некој со инфо зашто се уште нема интернет и телевизија реон Радишани, инака како извинување ми доделија 100 гб мобилен интернет
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.848
Поени од реакции
6.994
Има ли некаде воопшто да се проверува каде е достапна оптиката во државава? Да се провери каде имаат веќе ископано и поставено за приклучок на оптика?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
807
Поени од реакции
339

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.848
Поени од реакции
6.994
Старо е ова мислам. Знам порано кога прв пат почнаа да воведуваат оптика имаше мапа на покривеност и се бираше град.

Каде што имаше оптика на мапата беше обележано со розева магента боја.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
807
Поени од реакции
339
Старо е ова мислам. Знам порано кога прв пат почнаа да воведуваат оптика имаше мапа на покривеност и се бираше град.

Каде што имаше оптика на мапата беше обележано со розева магента боја.
Точно така, затоа напишав дека не функционира :)
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.321
Поени од реакции
5.334
Подалеку од а1 комбо бокс :)
Само да се надоврзам
Подалеку од секој 4џи рутер. Особено ако сакаш да глеаш ИПТВ или да врзуваш камери на него! :D


п.с. Имав потреба од дополнителен рутер и земав комбо бокс 20/1 пакет, за некое чудо дур го користев *дур ми требаше на вифи вадев 16-20 мбпс. :D
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
416
Поени од реакции
185
Само да се надоврзам
Подалеку од секој 4џи рутер. Особено ако сакаш да глеаш ИПТВ или да врзуваш камери на него! :D


п.с. Имав потреба од дополнителен рутер и земав комбо бокс 20/1 пакет, за некое чудо дур го користев *дур ми требаше на вифи вадев 16-20 мбпс. :D
od iskustvo na bliski bash se zadovolni, mozebi zavisi od lokacijata... dali se namesteni anteni + i sl.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.321
Поени од реакции
5.334
od iskustvo na bliski bash se zadovolni, mozebi zavisi od lokacijata... dali se namesteni anteni + i sl.
Кај комбо бокс ти е се до локацијата. И јас лично сум многу задоволен пошто топ работа ми врши коа ми треба. Само стабилноста реално е дискутабилна во повеќето случаи заради самата технологија. :D
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
416
Поени од реакции
185
Кај комбо бокс ти е се до локацијата. И јас лично сум многу задоволен пошто топ работа ми врши коа ми треба. Само стабилноста реално е дискутабилна во повеќето случаи заради самата технологија. :D
zavisi... ako 4G vi e na teleton nad 50 redovno togas i 50 brzina ke ima celo vreme
Автоматски споено мислење:

zavisi... ako 4G vi e na teleton nad 50 redovno togas i 50 brzina ke ima celo vreme
delcevo pehcevo moze da e slabo, koga sum bil natamu 4g e 15/5 :(
Автоматски споено мислење:

zavisi... ako 4G vi e na teleton nad 50 redovno togas i 50 brzina ke ima celo vreme
Автоматски споено мислење:


delcevo pehcevo moze da e slabo, koga sum bil natamu 4g e 15/5 :(
valjda go opravile sega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom