Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Јас радио слушав, супер линкови што си ставил :)
Ме мрзи да копам по сајтот на АЕК, малце е неуреден, има низа документи поврзани со 5Г меѓу кои и повик за разгледување на фрекфенциите што ќе се користат, дека тендерот ќе биде не знам кога точно, но при крајот на годинава, дополнително имаше и извештај за Телеком што вршеше тест на плоштад Македонија само...

Иако немам допирна точка со ФЕИТ или ФИНКИ, но следејќи луѓе што тупеле мозок со години, дефинитивно можам да им верувам за разлика на некоја Петранка и некој си Петко од некое селце што прочитале од некаков сајт што се појавил завчера...
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Ме мрзи да копам по сајтот на АЕК, малце е неуреден, има низа документи поврзани со 5Г меѓу кои и повик за разгледување на фрекфенциите што ќе се користат, дека тендерот ќе биде не знам кога точно, но при крајот на годинава, дополнително имаше и извештај за Телеком што вршеше тест на плоштад Македонија само...

Иако немам допирна точка со ФЕИТ или ФИНКИ, но следејќи луѓе што тупеле мозок со години, дефинитивно можам да им верувам за разлика на некоја Петранка и некој си Петко од некое селце што прочитале од некаков сајт што се појавил завчера...
Еве го цел официјален извештај на АЕК го поставив погоре..Извештај од АЕК за 5г
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Супер тема. Најозбилно. Таман да знам со кои ликови од форумов (овој што ја креирал и тие 3-4 што се согласија со него) никогаш да не си го губам времето да влегувам во дискусија, на ниедна тема. Природна селекција.

Од друга страна па кога ќе види човек дека дел од нив се меѓу најактивните во подфорумот Политика, ќе му стане јасно зошто државата е таква каква што е...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Мене ме интересира една работа. Дали тој што ја отворил темава и тие истите на ФБ (заедно со "Мамички" и нивните мега интелигентни прашања од типот на "Детето не ми е крстено, треба ли со моч и со јајце да го мачкам?") што пишуваат вакви феноменални работи, веруваат дека Земјата е рамна??
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.507
Јас не знам кои се повеќе за жалење, дали овие што веруваат дека 5G мрежа ги убила двата врапци или овие што од петни жили вложуваат напори со научни студии и истражувања да им докажат на овие првиве дека 5G мрежата не била штетна.

Па уште гледам и владата со официјален демант дека не било вистина ова со врапциве и 5G мрежата. Што е следно, демант за гласините дека Земјата е рамна? :facepalm:

Монти Пајтон држава. Каква ЕУ, само Мали Шенген за нас, заедно со Косово и Албанија. Прашање е и таму дали ќе нѐ примат.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
476
Поени од реакции
863
Избришете ја темава, не правете од Кајгана Форум - женски домаќински муабети. Или тролате си играте курташак
Хахаха со оглед шо е во чек дис аут , не е далеку од тролање :pos:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Еве го сеа се избаци Васко Ефтов после една асална емисија пред недела денасо "специјалните" негови гости :tapp: нормално масони кои знаат се за 5г.

Сеа као офци бетер ќе бидат убедени дека 5г е заговорот.:tapp: и врапци да одат по гомна као муви ќе им има логика.

Само уште Петрушиќ му фали да им каже дека сме у шеста светска војна и Скопје е центарот на шпионите после Лондон :tapp:
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Страницата на Телеком на ФБ е нападната со пораки против 5G и заканувања дека ќе ја сменат :DСи помислив да пишам нешто, ама нема да има фајде, не може никој да се избори против блоговите што ги посочуваат :D
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
:facepalm: :tapp:

Време е другари, доста ни е простотилак и самопрогласени експерти во се и сешто.


армагедон.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom