Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

Член од
20 септември 2017
Мислења
828
Поени од реакции
1.221
И јас најдов мртво врапче во дворот пред неколку дена, чудно ми стана за секунда. После ми текна дека имам три мачки, добро истренирани за птици. Не знам дали беше цело или беше пола изедено, не се гледаше убаво во тревникот. После два дена мистериозно исчезна.. :) :toe:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.111
Поени од реакции
1.367
Мозокот на едно врапче тежи 938 мг.
Се дур нашиот мозок е потежок од еве 9 грама, у реду е, нема да испоцркаме.
Сеа само да ве прашам,
Ќе може ли некој да ми објасни КАКО е возможно 5г мрежата да предизвукува корона? Како можат бранови да предизвикаат вирус ? Стварно, еве ја глуп сум за тоа дајте кажете на кој начин?
Дека 5г е по штетна од 4г - да. Дека и 4г е по штетна од 3г - да (па пак сите сакавме телефон со 4џи, јер побрз нет).
Лап топот, Телефонот, Телевизорот, Мониторот, Микробрановата, далеководот и многу други работи си имаат свое зрачење. Па и на лаптоп да седиш 5 саати без престан ќе фати глава да те боли од „зрачењето“.(не треба буквално да ме сфатите тука). Како функционира микробрановата ? Има тон статии ама пак сите по дома имаме или сме имале. Ако не, за да не сме „Озрачени“ да избегаме по планините каде што нема ни антени, ни струја ни вода ни никаква инсталација па да бидеме здрави ко дрен!
Океј е , почитувам добра „теорија на заговор“, верувам дека барем 30% од тие теории се до некаде вистинити. (Тука не зборам за ништо конкретно туку верувам дека може да има некоја вистина у нив а не сум нивен следбеник или нешто такво, само интересно ми е да ги прочитам и да барам логика во нив.)
За 5г то дека може да биде штетно за нас како народ а и за секој човек - Да, може да биде, дека преку тоа можат да ни прават некој си Мајнд контрол? Дајте бе луѓенца, можат највише еве преку сила ако веруваме во теории на заговор да ви дадат само главоболка и промена во расположение, а пошо живееме во Македонија, главоболки и променливо расположение ни е традиција последниве 20тина години :). Доста се фејсбуци, инстаграми, тиктоци, твитери и тон мали порталчиња и други социјални мрежи, форуми за масовен мајнд контрол да се праи на народ. Барем у такво време живееме сеа што комшиката живка од тетово да пише дека белиот леб е штетен, комшиката Сузе од Гевгелија ќе престане да јаде бел леб и ќе повикува на протест пред жито лукс да престанат да прават бел леб. нема потреба никој за мајнд контрол да измислува 5џи мрежи. 5џи то треба да биде револуција во таа индустрија. Чекајте малце времето да покаже што и како уствари прави таа 5џи мрежа. Толку многу работи ни го уништуваат животот секој ден ние сме се фатиле за 5џи то како слеп за стап. Ама што сакаш од народ којшто верува дека јас што се греам на дрва загадувам и треба да горам во пеколот, дека некој што вози дизел стар 15 години загадува не може да се дише а фабриките ко цементара, дрисла и остали што имаат оџаци колку една населба и турбо работат без филтер се океј, мислам не се толку битен фактор.

Останете ми поздравени :)
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.037
Поени од реакции
734
Има еден куп информации на интернет, можеби немам доказ дека е штетен, ама никој нема доказ и дека не е.
Поарно спречи него лечи
Spored tvojava logika treba nisto da ne koristime, da ne jadime i da ne pieme. Poso neli nemas dokaz deka e nesto stetno ama nema dokaz i deka ne e stetno.
Ja da sum ko tebe ke baram sonceto da go ukinime i po moznost da ne gree u Makedonija, bidejki pogolemi se sansite da umres od rak na koza otkolku od 5g mreza.
Usput eve procitaj kako 5g funckionira i kolku e stetna, kazi mi ako sakas da ti prevedam ;).
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Spored tvojava logika treba nisto da ne koristime, da ne jadime i da ne pieme. Poso neli nemas dokaz deka e nesto stetno ama nema dokaz i deka ne e stetno.
Ja da sum ko tebe ke baram sonceto da go ukinime i po moznost da ne gree u Makedonija, bidejki pogolemi se sansite da umres od rak na koza otkolku od 5g mreza.
Usput eve procitaj kako 5g funckionira i kolku e stetna, kazi mi ako sakas da ti prevedam ;).
Не мора да ми преведиш, ако не веруваш во тие страни што пишат за заговор, зошто им веруваш на BBC, од кај знаеш дека тоа не е теорија на заговор, не велам јас да се ограничиме ништо да не правиме да не јадиме, ама за 5G се сомневам дека е добронамерно, и дека кинезите го промовираат, се знае дека од запад иде технологијата.
Автоматски споено мислење:

Мозокот на едно врапче тежи 938 мг.
Се дур нашиот мозок е потежок од еве 9 грама, у реду е, нема да испоцркаме.
Сеа само да ве прашам,
Ќе може ли некој да ми објасни КАКО е возможно 5г мрежата да предизвукува корона? Како можат бранови да предизвикаат вирус ? Стварно, еве ја глуп сум за тоа дајте кажете на кој начин?
Дека 5г е по штетна од 4г - да. Дека и 4г е по штетна од 3г - да (па пак сите сакавме телефон со 4џи, јер побрз нет).
Лап топот, Телефонот, Телевизорот, Мониторот, Микробрановата, далеководот и многу други работи си имаат свое зрачење. Па и на лаптоп да седиш 5 саати без престан ќе фати глава да те боли од „зрачењето“.(не треба буквално да ме сфатите тука). Како функционира микробрановата ? Има тон статии ама пак сите по дома имаме или сме имале. Ако не, за да не сме „Озрачени“ да избегаме по планините каде што нема ни антени, ни струја ни вода ни никаква инсталација па да бидеме здрави ко дрен!
Океј е , почитувам добра „теорија на заговор“, верувам дека барем 30% од тие теории се до некаде вистинити. (Тука не зборам за ништо конкретно туку верувам дека може да има некоја вистина у нив а не сум нивен следбеник или нешто такво, само интересно ми е да ги прочитам и да барам логика во нив.)
За 5г то дека може да биде штетно за нас како народ а и за секој човек - Да, може да биде, дека преку тоа можат да ни прават некој си Мајнд контрол? Дајте бе луѓенца, можат највише еве преку сила ако веруваме во теории на заговор да ви дадат само главоболка и промена во расположение, а пошо живееме во Македонија, главоболки и променливо расположение ни е традиција последниве 20тина години :). Доста се фејсбуци, инстаграми, тиктоци, твитери и тон мали порталчиња и други социјални мрежи, форуми за масовен мајнд контрол да се праи на народ. Барем у такво време живееме сеа што комшиката живка од тетово да пише дека белиот леб е штетен, комшиката Сузе од Гевгелија ќе престане да јаде бел леб и ќе повикува на протест пред жито лукс да престанат да прават бел леб. нема потреба никој за мајнд контрол да измислува 5џи мрежи. 5џи то треба да биде револуција во таа индустрија. Чекајте малце времето да покаже што и како уствари прави таа 5џи мрежа. Толку многу работи ни го уништуваат животот секој ден ние сме се фатиле за 5џи то како слеп за стап. Ама што сакаш од народ којшто верува дека јас што се греам на дрва загадувам и треба да горам во пеколот, дека некој што вози дизел стар 15 години загадува не може да се дише а фабриките ко цементара, дрисла и остали што имаат оџаци колку една населба и турбо работат без филтер се океј, мислам не се толку битен фактор.

Останете ми поздравени :)
Можеби пуштаат зголемени радио бранови со кратка должина преку 5G да им се намали имунитетот
Автоматски споено мислење:

5G е многу комплексна технологија што уште не ни е позната, со такви можности што појма нема никој смртник и првенствено ќе ја користат корпорациите и тајните служби, гледам има некои мочковци што вчера се зачлениле, бидејќи се тинејџери и уште мочаат во пелени, а ништо паметно не напишале во друга тема, си павкат тревче и форумот мислат е тема за глупости.
Ај да видам некој дали има докторат за 5G или и тие прочитале за 5G од квази портали.

Како можи експерти да се правите за 5G кога никој не користел и не го проучвал, и јас имам имам прочитано стотици статии во изминатите години, па оти мислите повеќе знаете.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.090
Поени од реакции
184.878
Не мора да ми преведиш, ако не веруваш во тие страни што пишат за заговор, зошто им веруваш на BBC, од кај знаеш дека тоа не е теорија на заговор, не велам јас да се ограничиме ништо да не правиме да не јадиме, ама за 5G се сомневам дека е добронамерно, и дека кинезите го промовираат, се знае дека од запад иде технологијата.
Автоматски споено мислење:


Можеби пуштаат зголемени радио бранови со кратка должина преку 5G да им се намали имунитетот
Автоматски споено мислење:

5G е многу комплексна технологија што уште не ни е позната, со такви можности што појма нема никој смртник и првенствено ќе ја користат корпорациите и тајните служби, гледам има некои мочковци што вчера се зачлениле, бидејќи се тинејџери и уште мочаат во пелени, а ништо паметно не напишале во друга тема, си павкат тревче и форумот мислат е тема за глупости.
Ај да видам некој дали има докторат за 5G или и тие прочитале за 5G од квази портали.

Како можи експерти да се правите за 5G кога никој не користел и не го проучвал, и јас имам имам прочитано стотици статии во изминатите години, па оти мислите повеќе знаете.
Сакаш да кажеш дека твојата експертиза со читање сајтови од типот на wswswsws е иста со ликови од темава што имаат завршено Електро/IT и ти цртаат цел ден? :pos:

Зошто гледате дека го потковуваат коњот и вие ја кревате ногата, затоа сме ваму.

Оди скриј се негде, од микробранова можеш да се озрачиш повеќе отколку од 5G.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Владата можеше од почеток да воведи мерки за карантин за дојденците ама 90 посто беа пуштени дома и без самоизолација, како да не идат од загрозени подрачја, знам многу луѓе што дојдоја од германија и италија и никој не ги праша на граница и на аеродром од кај дошле, или превентива за самоизолација. И сега војската ја вадат сите дома да седат, што ќе прави војската ќе се шлепа по улици.

И за името кога велеа ќе го сменат, сеир се праеше кој ќе го смени бе, ама се смена, ова ми е за цел да видите кој е побудала,број што верува на заговори, или тој што му верува на надлежните
Автоматски споено мислење:

Сакаш да кажеш дека твојата експертиза со читање сајтови од типот на wswswsws е иста со ликови од темава што имаат завршено Електро/IT и ти цртаат цел ден? :pos:

Зошто гледате дека го потковуваат коњот и вие ја кревате ногата, затоа сме ваму.

Оди скриј се негде, од микробранова можеш да се озрачиш повеќе отколку од 5G.
јас сум IT ако не знаеше, повеќе експертиза имам за IT од повеќето тука заедно, не седам само на форум 24/7
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.090
Поени од реакции
184.878
Владата можеше од почеток да воведи мерки за карантин за дојденците ама 90 посто беа пуштени дома и без самоизолација, како да не идат од загрозени подрачја, знам многу луѓе што дојдоја од германија и италија и никој не ги праша на граница и на аеродром од кај дошле, или превентива за самоизолација. И сега војската ја вадат сите дома да седат, што ќе прави војската ќе се шлепа по улици.

И за името кога велеа ќе го сменат, сеир се праеше кој ќе го смени бе, ама се смена, ова ми е за цел да видите кој е побудала,број што верува на заговори, или тој што му верува на надлежните
Автоматски споено мислење:


јас сум IT ако не знаеше, повеќе експертиза имам за IT од повеќето тука заедно, не седам само на форум 24/7
Да беше IT немаше вакви глупости да тресеш по форуми. Карантин си ти цел во главата.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.654
Поени од реакции
36.958
Не верувам некој ИТ ова да го пишува. :Д

Ова со поморот на птиците како си го поврзаа. Тие умираат и големи климатски промени.

:pos:Screenshot_20200328-075754~2.png


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.169
Поени од реакции
1.088
за името кога велеа ќе го сменат, сеир се праеше кој ќе го смени бе, ама се смена, ова ми е за цел да видите кој е побудала,број што верува на заговори
Па не се до толку будали па да признаат дека биле излажани и дека биле глупи што верувале :D
Полесно е да се исмејуваш со други, така бар се чуствуваат како интелектуална каста.

Не ги плаши дека војска вадат, нема потреба од војска, не е ова 41ва. Самите си се пријавуваат, други пријавуваат и се гордеат со тоа. Прво викаа ова е да се спасат старите, за сега истите тие да се исмејуваат со старите и да бараат да бидат стрелани старите, зашто чекале храна да си купат. Самите ќе си се пријавуваат во логорите, пардон мобилните болници, кај да е ќе почне и обележувањето.

Иако со години пљукаат по политичарите, битно си се сметаат за интелектуална каста, горди на себе си. Иако многу сличности со претходни историски случки, сигурно не е така :rolleyes:

Не за џабе сами си се нарекуваат стадо :D
 
На врв Bottom