Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.048
Поени од реакции
18.001
Ова е една од оние работи што може и да се вистинити, ама дека се верглани од опскурни и чакнати ликови не ги ни земам во предвид
 
Член од
3 март 2020
Мислења
705
Поени од реакции
1.231
За врапчињата, јас сум во таа група фармери каде се почна муабетот, некој постирал сликано мртво врапче и праша дали други виделе во своите реони, повеќе одговори беа НЕ отколку ДА. Јас на пример пишав дека од природна смрт се умрени, не се долговечни врапчињата, ама тоа 5G се провлече, и еве сега бум направија, на еден куп портали го преобјавуваат! Тоа е новинарството кај нас ...

И не се работи за помор, за по едно-две врапчиња некаде некој што ги видел, и едни те исти слики се вртат по нетов, ама затоа ФБ е полн со барања да се престане со 5G.

Чесите се зезаат на темава, објавиле дека во Русија оживеале компирите поради 5G кои сега го тероризираат населението :D :D :D
п.с. Ако верувaш во паѓање врапчиња, зошто па да не веруваш во оживеани компири? На исто му доаѓа некако ... :D
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.009
Поени од реакции
2.547
Odredeni frekfencii vlijaat loso na covekovoto telo oti teloto e "antena" ... toa i Tesla go ima spomuvano.

E sea vremeto ke kaze kolku i dali uopste voda drzi muabetov so 5G.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.619
Кај нас до пред три години имаше врапци не се живееше од нив! Насабајле по 50-60 комада по олуците беа, чур спиење! До годинава некако ги снема, сега гледам пролетва пак во големи јата ги има! Така да не е вистина тоа за врапците. Плус сеници и црвени зимски врапчиња(зимовки) пак почнаа да ми доаѓаат во двор, еве вакви https://mk.wikipedia.org/wiki/Зимовка . 20170131_115630.jpg
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.356
Ако сака да му се разјасни што е треба да бара бидејќи неможам да го опишам тоа во кратки црти.Опишав во кратки црти на кој начин може да дознае. Кога мислев не е толку штетно, мислев на погоре изнесените информации дека создава вируси итн итн. И секако дека Емс имаат влијание за мозокот, не го негирам тој факт, а не одам ни во крајност. Микробранова и телекомуникациски мрежи везе немаат, не мешај баби и жаби. Знаеш дека и електричните водови низ градот а и далеководите создаваат силно електромагнетно поле, особено далеководите со висок напон, и голема е штетноста ако си изложен постојано на нив.
А за мајнд контрол се користи не зрачењето туку моќта и начинот на информирање и перење на мозокот, или кажано SocialEngineering. Ах спомена институти, еден однив моментално што ми паѓа на памет е Тевисток институтот во Велика Британија.
добро штом така велиш нека биде така...
Секако дека микровалната нема врска со телекомуникации, од каде го извади оваа да ми е да знам, само посочив дека се користи магнетрон и во едниот и во другиот случај (или сметаш дека брановите во телекомуникации ги прават мали црнци), ... одиш во крајност (како и многу други) затоа што не му аргументираш зошто неговото не е точно, туку се мајтапиш и го тераш да барал на нет.
Не сум знаел дека ел. водови и далноводите создавале елм.поле фала, ама сум знаел какво е простирањето на ел. бранови како се создаваат, што е јонизирачко а што нејонизирачко зрачење, кое има поголема штетност по човечкиот организам, дали брановите со милиметарска должина се поопасни од оние со дециметарска или метарска должина не знам, ама знам кои карактеристики ги имаат додека се насочени или се простираат во круг, ....или не разговарај надмено со другите особено не на форум кога не знаеш кој е од другата страна.
------
Инаку главната фора со кампањава против 5Г е што таа 5Г мрежа во Северџистан ја изведува Хуавеи, а против 5Г сум заради сигурната злоупотреба од страна на квислинзиве и нивните газди, таа злоупотреба има широка лепеза на делување, не би имал против кога истата би се користела за управување со сообраќајот или во другите сфери ама кога истата е за да го следат секој чекор е тогаш сум против.

Инаку за тоа дека 5Г предизвикувала корона јас се пошегував (ми досади да ги слушам како коронава настанала заради консумација на лилјаци, па си реков еве ви уште една коска за ...), ама сметав дека не е исклучен детекторот за сарказам со помош на 5Г!
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
464
Поени од реакции
777
добро штом така велиш нека биде така...
Секако дека микровалната нема врска со телекомуникации, од каде го извади оваа да ми е да знам, само посочив дека се користи магнетрон и во едниот и во другиот случај (или сметаш дека брановите во телекомуникации ги прават мали црнци), ... одиш во крајност (како и многу други) затоа што не му аргументираш зошто неговото не е точно, туку се мајтапиш и го тераш да барал на нет.
Не сум знаел дека ел. водови и далноводите создавале елм.поле фала, ама сум знаел какво е простирањето на ел. бранови како се создаваат, што е јонизирачко а што нејонизирачко зрачење, кое има поголема штетност по човечкиот организам, дали брановите со милиметарска должина се поопасни од оние со дециметарска или метарска должина не знам, ама знам кои карактеристики ги имаат додека се насочени или се простираат во круг, ....или не разговарај надмено со другите особено не на форум кога не знаеш кој е од другата страна.
------
Инаку главната фора со кампањава против 5Г е што таа 5Г мрежа во Северџистан ја изведува Хуавеи, а против 5Г сум заради сигурната злоупотреба од страна на квислинзиве и нивните газди, таа злоупотреба има широка лепеза на делување, не би имал против кога истата би се користела за управување со сообраќајот или во другите сфери ама кога истата е за да го следат секој чекор е тогаш сум против.

Инаку за тоа дека 5Г предизвикувала корона јас се пошегував (ми досади да ги слушам како коронава настанала заради консумација на лилјаци, па си реков еве ви уште една коска за ...), ама сметав дека не е исклучен детекторот за сарказам со помош на 5Г!
Океј ајде нека заврши нашата дискусија тука.Извини ако звучев надмено, тоа воошто не ми беше целта.
И неможам да му аргументирам а сите работи кои му посочив да ги побара на нет бидејќи е преголемо, и немам време да пишам тука незнам колкави постови. Сметам дека тоа е доволен аргумент и со два клика ќе најде се аргументирано.
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.636
Поени од реакции
6.425
Ajbe ne go zaebavajte covekot stvarno steti 5G, ama na tie sto veruvaat deka e stetna. xxxx

Иначе жена од Србија имаше твит (а и се отепа од плукање на 5Г мрежа) вика дека коронава највише удара таму каде има 5Г антени (Вухан, Техеран, Бергамо, Малага), еве чекам да каже каде има у Германија, САД и Шпанија и тако даље.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
211
Поени од реакции
198
Телеком ја почна употребата на 5G што резултираше со помор на врапчиња и други птици. Познато е дека предизвикува тумори, нарушување на имунитетот и фунцијата на нервниот систем, само напаѓање на здравите клетки, дисбаланс на енергетскиот и меридијанскиот систем.
Најпогодените жаришта во светот од корона вирус се всушност оние со инсталирана 5G мрежа.

Под итно треба онлајн петиција за собирање потписи против 5G
5G всушност е условот за влез во Нато и ЕУ

https://objektivno24.mk/врапчиња-паѓаат-на-земјата-граѓаните/

https://objektivno24.mk/македонски-телеком-го-изведе-првото-5g-д/

https://republika.mk/vesti/makedonija/stoltenberg-makedonija-mora-da-ima-5g-mreza-za-vlez-vo-nato/
Абе ајде не сери...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.408
Поени од реакции
2.557
Читам сите кажувате дека 5Г е добра примена за медицина и други ообласти во ИТ сектор ,а другата страна пак е штетна по здравјето и так натаму и така натаму и плус ЕУ се против воведување на 5Г поради штетноста . Јас мислам дека ни едното ни другото, и да се запраша зошто челникот на НАТО, Столтерберг бара во МК да воведува 5Г и зошто му е потребно на НАТО ? Дали знаете ли ?
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
464
Поени од реакции
777
Читам сите кажувате дека 5Г е добра примена за медицина и други ообласти во ИТ сектор ,а другата страна пак е штетна по здравјето и так натаму и така натаму и плус ЕУ се против воведување на 5Г поради штетноста . Јас мислам дека ни едното ни другото, и да се запраша зошто челникот на НАТО, Столтерберг бара во МК да воведува 5Г и зошто му е потребно на НАТО ? Дали знаете ли ?
Не, јас незнам зошто му е потребно, озбилно...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.739
Поени од реакции
2.619
Сатанизирањето на 5Г мрежата е повеќе потикнато од фактот што Кина е лидер во тоа! Да беа америте први, досега нивната пропаганда ќе го направеше покорисен од Ц витамин! Така да не се летајте на нет вестите, а и да е вистина штетно, што ќе направиме ние?
Ете Србија ја бомбардираа, па еве ја со бројчето у раце чека ред за во ЕУ :cenzura:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
755
Поени од реакции
405
znaci toj so saka da gi kontrolira lugeto najlesno e preku telefon zosto zato sto toj e najblisku do nas do mozokot I lesno mozi da isprajka I prima signali ,dali nekoj znaj na koja frekfencija ke raboti 5g mrezata. I zosto ko ke zvoni telefono monitoro od ekranot vibrira
 
Последно уредено:
На врв Bottom