Телеком Србија влегува во С.Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.063
Јас имам веќе 99% потврдно дека Телекабел ќе биде продаден на Телеком Србија. За некое време се ќе биде објавено така да увелико се спремаат промени.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.610
Поени од реакции
18.811
Јас имам веќе 99% потврдно дека Телекабел ќе биде продаден на Телеком Србија. За некое време се ќе биде објавено така да увелико се спремаат промени.
Не за арно на корисниците ;)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.954
Јас имам веќе 99% потврдно дека Телекабел ќе биде продаден на Телеком Србија. За некое време се ќе биде објавено така да увелико се спремаат промени.
Telekabel komplet ili samo mobilnava 074.??
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
2.346
Јас имам веќе 99% потврдно дека Телекабел ќе биде продаден на Телеком Србија. За некое време се ќе биде објавено така да увелико се спремаат промени.
Значи Роби си иде солено у пензија. Свака му част :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.063
Претпоставувам цел дена ќе се продаде. Пак ќе кажам ќе причекаме да видиме, ова се муабети од луѓе. Се додека не ја објават веста џабе. Ама како велат, кај има чад има и оган.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.610
Поени од реакции
18.811
Одамна ми ги имаа кажувано муабетиве, а еве ги излегле и во јавност (за новиот директор на Телеком Србија во мкд).
 
Член од
12 август 2012
Мислења
146
Поени од реакции
22
Стварно не знам какви им се плановиве за салониве. Само претпоставив тоа време официјално ќе почнат со работа.
Сакам да те прашам како беше на интервју. Повеќе детали ако може. Tnx
 

cyberkillah

чувар на Сатурн
Член од
12 август 2017
Мислења
8
Поени од реакции
3
Сакам да те прашам како беше на интервју. Повеќе детали ако може. Tnx
Аплицирав за продажба и дури после 2-3 недели ме викнаа на интервју. Кога отидов таму, сретнав и други кои аплицирале за истата позиција. Се помоабетив со нив, заклучив дека со сите ќе разговараат по 10 минути. Тие што не интервјуираа беа Срби, не бараа српски да им збориш, мада ако знаеш можеш. Им се претставуваш, што како, минато работно искуство. Ако си заинтересиран за работата во продажните салони, најпроста ти е како и во другите оператори, со обезбедена обука, ама тоа со платата не им го разбрав. Демек фиксен приход ќе имам после неколку месеци. Луѓево ми се видоа фини, па ќе видиме што понатаму.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.063
Аплицирав за продажба и дури после 2-3 недели ме викнаа на интервју. Кога отидов таму, сретнав и други кои аплицирале за истата позиција. Се помоабетив со нив, заклучив дека со сите ќе разговараат по 10 минути. Тие што не интервјуираа беа Срби, не бараа српски да им збориш, мада ако знаеш можеш. Им се претставуваш, што како, минато работно искуство. Ако си заинтересиран за работата во продажните салони, најпроста ти е како и во другите оператори, со обезбедена обука, ама тоа со платата не им го разбрав. Демек фиксен приход ќе имам после неколку месеци. Луѓево ми се видоа фини, па ќе видиме што понатаму.
Тоа со платата зборам во sales сектор секогаш оди некој минималец +таргет %. Искрено нашиве оператори по зборување од луѓе што се таму, тешко издржуваат бидејќи таргетот им е нереален. Се бараат високи бројки на нови активации најчесто што за пазар со 1.8 милиони луѓе е нереален. Другиот проблем е, свесни сме кај живееме и луѓето се најчесто многу безобразни и без потреба па работата е стресна.
Мое предвидување е дека сегашните пакети на Телекабел ќе поефтинат бидејќи ќе одат на bundle принцип и нормално price challenge но и доста од каналите ќе се сменат. Се што е United Group ќе се исфрли одма. Значи Спортклуб и остало толку тоа. Ова се последни месеци што ќе ги има.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.953
Поени од реакции
1.954
Тоа со платата зборам во sales сектор секогаш оди некој минималец +таргет %. Искрено нашиве оператори по зборување од луѓе што се таму, тешко издржуваат бидејќи таргетот им е нереален. Се бараат високи бројки на нови активации најчесто што за пазар со 1.8 милиони луѓе е нереален. Другиот проблем е, свесни сме кај живееме и луѓето се најчесто многу безобразни и без потреба па работата е стресна.
Мое предвидување е дека сегашните пакети на Телекабел ќе поефтинат бидејќи ќе одат на bundle принцип и нормално price challenge но и доста од каналите ќе се сменат. Се што е United Group ќе се исфрли одма. Значи Спортклуб и остало толку тоа. Ова се последни месеци што ќе ги има.
Drzi mesto muavetov deka ke odat preku kupuvajne na telekabel,bidejki do sega ke moraa da registriraat broevi i prefiks vo Aek.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom